Filtruj
Kategorie
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Marka Adata

Tajwańska marka Adata należy do międzynarodowej korporacji ADATA Technology Co., Ltd. założonej w 2001 roku w Tajpej w Republice Chińskiej przez przedsiębiorcę Simona Chen, który do dziś pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego firmy. Spółka specjalizuje się m.in. w produkcji nowoczesnych podzespołów komputerowych takich, jak karty pamięci, dyski przenośne HDD i SSD, pamięci USB oraz pamięci dynamiczne DRAM.

Adata jest przykładem firmy, która z małego przedsiębiorstwa liczącego zaledwie 20 pracowników, dzięki swoim innowacyjnym pomysłom, rozrosła się do rozmiarów wielkiego koncernu, którego produkty są znane i doceniane na całym świecie.

Firma Adata stała się drugim co do wielkości, globalnym liderem w produkcji pamięci DRAM - rodzaju pamięci RAM odznaczającej się bardzo wysoką wydajnością odczytu i zapisu danych oraz doskonałą szybkością działania.

Rebranding Adata, czyli innowacje i odpowiedzialność społeczna

W 2010 roku przeprowadzono całkowity rebranding marki Adata. Powstało nowe logo zawierające wizerunek lecącego kolibra, symbolizującego lekkość, kompetentność i dynamikę firmy w zakresie wprowadzania innowacji i ulepszania życia dzięki nowoczesnej technologii. Adata podkreśla równocześnie swoją odpowiedzialność społeczną. Dąży nie tylko do rozwoju branży, ale także wspiera swoich pracowników zapewniając im godziwe warunki pracy oraz stosowne wynagrodzenie.

Oferta marki Adata

Asortyment Adata jest bardzo bogaty i różnorodny. Dyski twarde dostępne są w różnych kolorach i charakteryzują się nowoczesnym designem, wyjątkową smukłością oraz ciekawą teksturą. Dyski SSD i HDD zapewniają wysoką klasę zapisu i doskonałą wytrzymałość. Wyposażone w czujniki wstrząsu, w przypadku upadku czy uderzenia, wstrzymują swoja aktywność i automatycznie kontynuują ją dopiero po przywróceniu odpowiednich warunków funkcjonowania dysku. Niektóre modele zaopatrzone są dodatkowo we wzmocnioną trójwarstwową ochronę, która amortyzuje wstrząsy i upadki. Szyfrowanie AES zabezpiecza wrażliwe dane przed dostaniem się w niepowołane ręce. Wodoodporność urządzeń gwarantuje, że sprzęt przetrwa pod wodą na głębokości 2 m nawet do 60 minut.

Pendrive’y Adata stanowią modny i praktyczny gadżet, cechujący się klasycznym, minimalistycznym i eleganckim wyglądem oraz ekonomiczną ceną. Wygodna konstrukcja z wysuwanym złączem USB eliminuje problem zaginięcia drobnych elementów urządzenia.

Karty pamięci Adata dostępne w różnych pojemnościach są odporne na wodę, wstrząsy, wibracje, promienie RTG oraz doskonale znoszą ekstremalnie niskie lub wysokie temperatury, dzięki czemu mogą być używane nawet w trudnych warunkach pogodowych.

więcej