Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria

Książki i podręczniki do geografii. 7 klasa - szkoła podstawowa

W naszej ofercie znajdują się książki do geografii dla klasy 7 szkoły podstawowej. Można wybierać spośród publikacji różnych wydawnictw, w tym Olesiejuk, Nowa Era, WSiP czy Operon.

Podręczniki do geografii – klasa 7 szkoły podstawowej

Książki do geografii dla klasy 7 szkoły podstawowej to podręczniki, zeszyty ćwiczeń i atlasy. Dzięki przygotowanym materiałom uczeń ma możliwość zdobycia wiedzy z zakresu geografii fizycznej, regionalnej i społeczno-ekonomicznej. Podręczniki pozwalają poznać położenie Polski i jej ukształtowanie, a także przedstawiają zagadnienia gospodarcze i środowiskowe. Uczeń poznaje np.zwyczaje ludności Polski w różnych regionach naszego kraju.

Materiał omawiany w książkach jest oparty na wynikach badań i statystykach. W podręcznikach można znaleźć tabele, wykresy i zestawienia, na podstawie których uczniowie ćwiczą analizę wyników, uczą się porównywać dane i wyciągać wnioski. W zeszytach ćwiczeń znajdują się m.in. zadania typu prawda fałsz oraz polegające na uzupełnianiu map, fragmentów zdań i tabel. 

Książki do geografii dla klasy 7 z mapami

Do książek z geografii autorzy często dołączają mapy, dzięki którym uczniowie rozwijają umiejętności ich interpretacji, wytyczania szlaków, pomiaru odległości, wysokości czy wyszukiwania określonych punktów.

Niektóre podręczniki do geografii są wzbogacone o opis z wypraw podróżników, ciekawostki i fotografie. Relacje z prawdziwych wycieczek umieszczone w książkach mogą zainteresować ucznia poznawaniem Polski i świata. Niejednokrotnie ukazują walkę o przetrwanie w trudnych warunkach.

Książki do geografii w klasie 7 z dodatkiem cyfrowym

Niektóre wydawnictwa dołączają do swych papierowych książek dodatek multimedialny. Uczeń znajdzie w nim dodatkowe materiały, które są powiązane tematycznie z omawianym działem. Wśród nich znajdują się filmy, animacje, interaktywne osie czasu czy prezentacje. Można je wykorzystywać na lekcjach, jak i podczas samodzielnej nauki.

Zapoznaj się z naszym asortymentem książek do geografii dla klasy 7 szkoły podstawowej.

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!