Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Nowości
Język
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki i podręczniki do nauczania zintegrowanego. 1 klasa - szkoła podstawowa

Do tej kategorii zaliczają się książki do nauczania zintegrowanego dla uczniów klasy 1 szkoły podstawowej. Wśród nich znajdują się publikacje, które wchodzą w skład znanych serii, w tym Kocham czytać, Nowi Tropiciele, Elementarz Odkrywców, Odkrywam siebie, Szkolni przyjaciele, Owocna Edukacja czy Szkoła na miarę.

Nauczanie zintegrowane

Nauczanie zintegrowane to system kształcenia w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Jego inna nazwa to edukacja wczesnoszkolna. Na tym etapie kształcenia uczniowie nie otrzymują ocen punktowych, lecz opisowe – z wyjątkiem religii. Nie obowiązuje podział na poszczególne przedmioty szkolne, natomiast dzieci zdobywają podczas lekcji wiedzę z różnych dziedzin, w tym języka polskiego, matematyki, muzyki, plastyki czy przyrody. Książki do nauczania zintegrowanego zawierają również zagadnienia dotyczące edukacji społecznej.

Podręczniki do nauczania zintegrowanego

Książki do nauczania zintegrowanego w formie podręczników pomagają najmłodszym poznawać świat przyrody, techniki, literatury czy liczb. W publikacjach znajdują się krótkie czytanki i opisy zagadnień, a także liczne ilustracje oraz zdjęcia. Podręczniki do nauczania zintegrowanego przybliżają uczniom figury geometryczne, liczby, kierunki świata czy jednostki miary. Niektóre pozycje zawierają również wskazówki, jak efektywnie uczyć się i zapamiętywać informacje.

Nauczanie zintegrowane klasa 1 – zeszyty ćwiczeń

Książki do nauczania zintegrowanego to również zeszyty ćwiczeń, które zazwyczaj łączą naukę z zabawą. Zawierają różnego rodzaju zadania, m.in. kaligraficzne, muzyczne czy plastyczne. Najczęściej w publikacjach znajdują się wycinanki, wyklejanki, kolorowanki, krzyżówki, rebusy, proste zadania matematyczne, a także gry edukacyjne.

Praca z książką pozwala najmłodszym uczniom rozwijać przydatne w życiu umiejętności, m.in. logiczne myślenie, wnioskowanie, wyobraźnię, koncentrację, wykonywanie obliczeń, odczytywanie godzin na zegarze, krytyczne myślenie czy dostrzeganie różnic pomiędzy elementami. Niektóre pozycje są przeznaczone dla uczniów z dysgrafią i dysortografią.

Sprawdź nasz asortyment książek do nauczania zintegrowanego do klasy 1 szkoły podstawowej.

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!