#Każdy plakat pomaga to charytatywny projekt, który ma na celu wsparcie uczniów z polskich domów dziecka. Z myślą o zapewnieniu lepszego jutra dzieciom, E.Wedel, Omenaa Foundation oraz Empik połączyli siły i zorganizowali wyjątkową akcję.

Do akcji #Każdy plakat pomaga zaproszony został ceniony polski ilustrator Jan Kallwejt, który stworzył limitowaną kolekcję plakatów, przedstawiających ciekawe historie związane zarówno z produkcją czekolady, jak i działalnością fundacji. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Omenaa Foundation, która przeznaczy pieniądze na zakup komputerów dla uczniów z domów dziecka.

Omenaa Foundation to fundacja, która powstała z inicjatywy dziennikarki i prezenterki telewizyjnej Omeny Mensah. Działalność organizacji skupia się na wspieraniu edukacji oraz popularyzacji idei tolerancji. Fundacja w mądry sposób pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom. Zamiast rozdawać pieniądze umożliwia im edukację i rozwój, tak aby same mogły zadbać o własną przyszłość.

Jedną z najważniejszych inicjatyw realizowanych przez Omenaa Foundation jest budowa szkoły w Temie (Ghana) dla dzieci ulicy, które nie mają dostępu do powszechnej edukacji. Marzeniem tych maluchów jest zdobycie wykształcenia, aby osiągnąć niezależność i móc godnie wejść w dorosłe życie. Budowa szkoły rozpoczęła się w kwietniu 2017, a dzięki szczodrości partnerów biznesowych oraz darczyńców tj. marka E.Wedel, dziś jest niemalże na ukończeniu. Omenaa Foundation dla zdobycia finansowania tej inwestycji organizuje szereg akcji specjalnych tj. Bal charytatywny „Piękna z przesłaniem”, akcja „Każda koszula pomaga”, czy spektakl teatralny „Czarno to widzę, czyli wymieszani, posortowani”, który dodatkowo promuje ideę równości i tolerancji.

Omenaa Foundation wspiera także edukację dzieci w Polsce. W swojej pomocy skupia się na tych najbiedniejszych z domów dziecka, rodzin zastępczych, czy ośrodków pomocy, które nie posiadają komputerów, przez co nie są w stanie uczestniczyć w szkolnych zajęciach on-line. Z myślą o potrzebach tych dzieci Omenaa Foundation wspólnie z marką E.Wedel zainicjowały akcję „Każdy plakat pomaga”, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu komputerowego. Partnerem wspierającym akcję został Empik.

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.