#Każdy plakat pomaga to charytatywny projekt, który ma na celu wsparcie uczniów z polskich domów dziecka. Z myślą o zapewnieniu lepszego jutra dzieciom, E.Wedel, Omenaa Foundation oraz Empik połączyli siły i zorganizowali wyjątkową akcję.

Do akcji #Każdy plakat pomaga zaproszony został ceniony polski ilustrator Jan Kallwejt, który stworzył limitowaną kolekcję plakatów, przedstawiających ciekawe historie związane zarówno z produkcją czekolady, jak i działalnością fundacji. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Omenaa Foundation, która przeznaczy pieniądze na zakup komputerów dla uczniów z domów dziecka.

Omenaa Foundation to fundacja, która powstała z inicjatywy dziennikarki i prezenterki telewizyjnej Omeny Mensah. Działalność organizacji skupia się na wspieraniu edukacji oraz popularyzacji idei tolerancji. Fundacja w mądry sposób pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom. Zamiast rozdawać pieniądze umożliwia im edukację i rozwój, tak aby same mogły zadbać o własną przyszłość.

Jedną z najważniejszych inicjatyw realizowanych przez Omenaa Foundation jest budowa szkoły w Temie (Ghana) dla dzieci ulicy, które nie mają dostępu do powszechnej edukacji. Marzeniem tych maluchów jest zdobycie wykształcenia, aby osiągnąć niezależność i móc godnie wejść w dorosłe życie. Budowa szkoły rozpoczęła się w kwietniu 2017, a dzięki szczodrości partnerów biznesowych oraz darczyńców tj. marka E.Wedel, dziś jest niemalże na ukończeniu. Omenaa Foundation dla zdobycia finansowania tej inwestycji organizuje szereg akcji specjalnych tj. Bal charytatywny „Piękna z przesłaniem”, akcja „Każda koszula pomaga”, czy spektakl teatralny „Czarno to widzę, czyli wymieszani, posortowani”, który dodatkowo promuje ideę równości i tolerancji.

Omenaa Foundation wspiera także edukację dzieci w Polsce. W swojej pomocy skupia się na tych najbiedniejszych z domów dziecka, rodzin zastępczych, czy ośrodków pomocy, które nie posiadają komputerów, przez co nie są w stanie uczestniczyć w szkolnych zajęciach on-line. Z myślą o potrzebach tych dzieci Omenaa Foundation wspólnie z marką E.Wedel zainicjowały akcję „Każdy plakat pomaga”, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu komputerowego. Partnerem wspierającym akcję został Empik.