promo banner
Powrót do szkoły nie musi być stresujący! Chociaż nowy rok szkolny przyniesie wiele wyzwań zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci, chcielibyśmy wesprzeć ich w tym wyjątkowym czasie.

Podczas naszych rozbudzających ciekawość warsztatów z cyklu #wiemikropka dowiecie się m.in., jak skutecznie się uczyć, w jaki sposób wykorzystać nowe technologie do nauki czy jak radzić sobie ze stresem. Eduzmieniacze, Nauczyciele z Internetów i Superbelfrzy opowiedzą także w ciekawy i angażujący sposób o tajnikach programowania, pokażą, jak odpowiednio zadbać o kręgosłup ucznia i udowodnią, że w szkole nie ma miejsca na nudę!

Jak skutecznie się uczyć?

Co nauka ma wspólnego z cytryną i miechunką? Czy na samą myśl o uczeniu się macie skwaszoną minę? Niepotrzebnie! Pokażemy Wam patenty, żeby nauka była szybka, łatwa a przede wszystkim skuteczna.

Interaktywne aplikacje

Apki, platformy i nowoczesne technologie… Jak wykorzystać je do nauki, żeby była zabawna, ciekawa i na miarę XXI wieku?

Programowanie na wesoło

Programowanie poprzez zabawę? Z mobilnymi apkami algorytmy, logiczne myślenie i wyobraźnia przestrzenna nie będą miały przed Wami tajemnic. Oto prawdziwie nowoczesny powrót do szkoły!

Joga dla uczniów

Idealny i zabawny sposób na dbanie o zdrowy kręgosłup uczniów! Zmieńcie się na chwilę w wielbłądy, pieski merdające ogonami czy rybo-żaby, a Wasze kręgosłupy będą zdrowe i gotowe na kolejny dzień lekcji.

Jak tworzyć mapy myśli?

Notatki nie muszą być nudne! Hasła, skojarzenia, zdjęcia - to wszystko pomoże Ci stworzyć kolorowe mapy myśli, które ułatwią zapamiętywanie i przygotują Cię na każdy sprawdzian lub kartkówkę! O wykorzystywaniu nowych technologii w nauce opowiedzą: Zyta Czechowska „Nauczyciel Roku 2019” i Jolanta Majkowska współautorka bloga specjalni.pl.

Co łączy bohaterów mitów, Hobbita i Harry’ego Pottera?

Chcecie poznać tajemnice na temat Waszych ulubionych bohaterów filmów i książek? Czy wszystkie najlepsze historie świata opierają się na tym samym schemacie? Jak go rozpracować? Czym w ogóle jest monomit i czy można go znaleźć w popkulturze? Szykujcie się na powrót do szkoły - od teraz lekcje polaka już nigdy nie będą nudne! #wiemikropka

Jak zostać mistrzem wystąpień?

Odpowiedzi, referaty i prezentacje Was stresują? Co zrobić, żeby zostać porywającym mówcą? Jak mówić, żeby nie tylko Was słuchano, ale żeby budzić zachwyt? Co trzeba zrobić, żeby się przygotować do publicznego wystąpienia? Oto kilka sprawdzonych rad, dzięki którym zapomnicie o strachu przed mówieniem na forum!

Jak zapamiętywać trudne słowa?

Skomplikowana pisownia, zagraniczne słówka, daty na lekcje historie czy wzory matematyczne - jak się tego wszystkiego nauczyć? Wiecie, że nasz mózg dużo lepiej zapamiętuje obrazy, niż tekst? Więc czemu nie zrobić ze słów ilustracji? Oto jak wykonać chmury wyrazowe, czyli graficzną formę grupowania słów.

Co wiedzą o nas smartfony?

Wydaje Wam się, że o smartfonach wiecie wszystko? Tylko co one wiedzą o Was? Co łączy Wasze telefony z ogrami i cebulą? Też mają warstwy! Tylko co się w nich znajduje? I czy każdej aplikacji możemy zaufać? O tym w dzisiejszych warsztatach o cyberbezpieczeństwie!

Dlaczego warto popełniać błędy?

Z wiekiem wymagania odnośnie nas rosną… Ale przecież każdy z nas popełnia czasami błędy! Czy da się ich uniknąć? Czy popełnianie błędów to porażka? I co jeśli bardzo się staramy, mamy dobre intencje albo wygrana nie do końca zależy od nas? A może dzięki błędom zyskujemy coś bardzo ważnego?

Jak radzić sobie ze złością?

Co sprawia, że budzi się w nas złość? Jak nowe i nietypowe sytuacje wpływają na to, że się pojawia? To jedna z naszych najsilniejszych emocji. Jest bardzo ważna i potrzebna, ale wcale nie jest łatwo sobie z nią poradzić. Przekonajcie się, że można się złościć lepiej i dowiedzcie się czego możecie się od swojej złości nauczyć.

Jak radzić sobie ze stresem?

Łomoczące serce, spocone dłonie, suchość w gardle i mroczki przed oczami – znacie to? To nic innego jak objawy stresu, tremy czy strachu. Skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić? Czy to możliwe, że stres jest nam niezbędny do przeżycia i działa jak świetny system alarmowy? Tylko przed czym nas chroni?

Jak skutecznie się motywować?

Czym jest chcemiś? Brzmi jak przytulanka, prawda? A to po prostu nasza, wewnętrzna motywacja – coś co sprawia, że „mi się chce”! Tylko co zrobić kiedy jej brakuje? Nie potrzebujecie żadnej super mocy, żeby ją odkryć - wystarczy się przestawić! A jak – opowie Wam Nauczyciel z Internetów - Pan Belfer.

Trudne sytuacje w internecie

W internecie, tak jak w dużym mieście, są ciemne zaułki… Jak się z nich wydostać i kogo poprosić o pomoc? Obrażanie, wyśmiewanie w sieci, nieprzyjemne komentarze – jak na nie reagować? I czy hejt to jedyne trudne sytuacje, które mogą Was spotkać? Na te pytania odpowie Izabela Meyza z Fundacji Szkoła z klasą.

J1. Jak zredukować stres na wesoło?

Nie ma lepszego lekarstwa na stres niż śmiech! Czy Wasz mózg też uruchamia program „walcz lub uciekaj” gdy macie odpowiadać na lekcji? I czy wiecie, że nie tylko Superman, ale Wy też możecie mieć NADLUDZKĄ siłę? Oraz dlaczego warto się przytulać przed wystąpieniami publicznymi, opowiedzą niezastąpiona Ela Pogoda i aktorzy Teatru Improwizacji „To Mało Powiedziane”.

2. Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem?

Albus Dumbledore powiedział: „Szczęście można odnaleźć nawet w najmroczniejszych czasach. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby zapalić światło”. Poznajcie kilka sposobów na to, by ten czas spędzony w domu był wartościowy! Dowiecie się, co można wyczarować przy pomocy papieru i długopisu, jak stworzyć mapę życia i w jaki sposób uruchomić naturalne pokłady wyobraźni

J1. 3. Quizy, dzięki którym utrwalicie wiedzę!

Były mapy myśli i były fiszki – przyszedł czas na quizy! To kolejny sposób na to, żeby wiedza sama wpadała Wam do głowy! Dzięki tym aplikacjom znajdziecie nie tylko gotowe gry z powtórkami materiału, ale będziecie też mogli tworzyć własne testy i zmierzyć się w quizowym pojedynku ze znajomymi!.

2. 4. Jak tworzyć proste grafiki?

Wiecie, że dużo łatwiej zapamiętujemy atrakcyjne wizualnie materiały niż zwykły tekst? Jak projektować grafiki jak prawdziwy zawodowiec? Poznajcie bezpłatne interaktywne aplikacje, dzięki którym stworzycie pomoce naukowe, plakaty czy kolaże!

promo banner promo banner