Harry Styles

Harry Edward Styles to brytyjski artysta, urodzony w 1994 roku w Redditch. Od 2010 do 2016 roku wraz z zespołem One Direction, wydał pięć albumów studyjnych: Up All Night (2011), Take Me Home (2012), Midnight Memories (2013), Four (2014) i Made in the A.M. (2015). Po zawieszeniu boys bandu rozpoczął karierę solową. Obok śpiewu i pisania tekstów, młody artysta działa również w branży filmowej – jako producent i aktor, a także jako model.

Podstawowe dane:

  • Imię i nazwisko: Harry Edward Styles
  • Data i miejsce urodzenia: 1 luty 1994, Wielka Brytania
  • Gatunek muzyczny: pop, rock
  • Najbardziej znane single: Watermelon Sugar, Adore You, Falling, Lights Up

Opis artysty

Dzieciństwo Harrego Stylesa

Harry urodził się w 1994 roku w Redditch. Swoje wczesne lata spędził w małej angielskiej wsi – Holmes Chapel. To właśnie tam rozpoczął swoją muzyczną przygodę. Na scenie pojawił się po raz pierwszy wraz z zespołem o nazwie White Eskimo, którego był głównym założycielem.

Początki kariery scenicznej

W 2010 roku Harry Styles wziął udział w przesłuchaniach do brytyjskiego X Faktora, gdzie zaprezentował swoją interpretację piosenki Steviego Wondera „Isn’t She Lovely”. Młody artysta przeszedł pierwszy etap, jednak nie zakwalifikował się już do kolejnego jako solista. Pomimo tego, jego przygoda z programem nie zakończyła się, gdyż Harry dostał propozycję od jednego z jurorów X Faktora, Simona Cowella, aby dołączył do tworzonego przez niego boys bandu. Z drużyny solistów przeszedł więc do grupy „Zespołów”, razem z Niallem Horanem, Louisem Tomlinsonem, Liamem Paynem oraz Zaynem Malikiem. Tak powstał boys band One Direction. Nowopowstały zespół zakwalifikował się do programu i ostatecznie zajął trzecie miejsce w głosowaniu telewidzów. W latach 2010 – 2016 boys band wydał pięć albumów studyjnych.

Kariera solowa artysty

Po zawieszeniu boys bandu One Direction, Harry Styles rozpoczął solową karierę. W 2016 roku podpisał umowę z Columbia Records i założył także swoją własną wytwórnię płytową Erskine Records.

W 2017 roku wydał swój pierwszy singiel „Sign of the Times”, który był zapowiedzią debiutanckiego albumu studyjnego zatytułowanego „Harry Styles”. Płyta wydana była we współpracy z jego własną wytwórnią Erskine Records oraz Columbia Records. Utwory na pierwszym solowym dysku artysty, skupiają się na temacie związków i kobiet. Piosenki są w większości utrzymane w rockowym stylu. Oprócz promującej płytę piosenki „Sign of the Times”, na dysku znalazły się także m.in. „Two Ghosts” oraz „Kiwi”.

Wydana płyta sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy i zyskała tytuł jednego z najlepiej sprzedających się nagrań 2017 roku. Teledysk do singla promującego album zdobył z kolei nagrodę Brit Award, przyznawaną za najlepszy brytyjski teledysk. We wrześniu tego samego roku, wyruszył w swoją pierwszą, solową trasę koncertową. Do lipca 2018 wystąpił na scenach Ameryki Północnej, Europy, Azji oraz Australii.

Kolejny solowy album artysty zyskał trzy nominacje do nagrody Grammy. Płyta pt. „Fine Line” promowała się singlami: „Lights Up”, „Watermelon Sugar”, „Adore You” i „Falling”. Po rockowych brzmieniach poprzedniego albumu, Styles zdecydował się powrócić do popu. Piosenki z drugiego solowego dysku artysty skupiają się zarówno na tematyce szczęścia, ale poruszają też kwestie związane z rozstaniem. Inspiracje do tekstów piosenek Styles czerpał głównie z relacji z modelką Camille Rowe oraz twórczością Davida Bowiego, Van Morrisona, Paula McCarthneya oraz Joni Mitchell. Album zadebiutował na trzecim miejscu listy UK Albums Chart i numer jeden na liście Billboard 200. Ponad to w 2020 roku Rolling Stone umieścił go na 491 miejscu na liście 500 najlepszych albumów wszechczasów.

W 2020 roku Harry Styles miał rozpocząć kolejną trasę, jednak z powodu pandemii COVID-19 musiał zmienić plany. Finalnie trasa „Love On Tour” odbyła się rok później.

W kwietniu 2022 roku został wydany kolejny singiel artysty „As It Was”, promujący płytę pt. „Harry’s House”. Został on po raz pierwszy zaśpiewany na scenie podczas festiwalu Coachella, wraz piosenkami „Boyfriends” oraz „Late Night Talking”.

W swojej karierze Styles zdobył kilka wyróżnień, w tym dwie nagrody Brit Awards, nagrodę Grammy, nagrodę Ivor Novello i nagrodę American Music Award.

więcej
Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Polecane
Wybrani wykonawcy
Nośnik
Dostępność
Cena
Ocena

Harry Styles - płyty