Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
Seria

Książki i podręczniki do plastyki. 4 klasa - szkoła podstawowa

W tej kategorii znajdują się książki do plastyki dla 4 klasy szkoły podstawowej. Są to podręczniki i zeszyty ćwiczeń, które ukazały się m.in. nakładem Wydawnictwa Pedagogicznego Operon, Wydawnictwa Nowa Era, Wydawnictwa MAC czy Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych WSiP. Oferujemy pozycje, które wchodzą w skład znanych serii, w tym Ciekawi świata, Do dzieła! czy Pomaluj mój świat.

Podręczniki do plastyki – klasa 4 szkoły podstawowej

Książki do plastyki dla klasy 4 przekazują uczniom teoretyczną wiedzę z zakresu sztuki plastycznej, w tym malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii i rzeźby. Mogą oni poznać różne techniki, np. kolaż, frotaż czy druk płaski. Autorzy podręczników ukazują także historię sztuki w różnych epokach – od starożytności po czasy współczesne. W publikacjach można znaleźć charakterystykę stylów dominujących w danym okresie. Książki zawierają też reprodukcje najważniejszych dzieł, ich opisy oraz związane z nimi ciekawostki.

Podręcznik do plastyki dla 4 klasy szkoły podstawowej może również ukazywać powiązania pomiędzy sztuką a kulturą. Autorzy książek wyjaśniają, gdzie można zetknąć się ze sztuką i jak ją interpretować. Zwracają zarazem uwagę na jej patriotyczny wymiar. W podręczniku mogą znaleźć się elementy graficzne, które ułatwiają zdobywanie wiedzy, np. infografiki, zdjęcia, diagramy czy ilustracje.

Plastyka klasa 4 – ćwiczenia

Uczeń może korzystać nie tylko z podręczników do plastyki w klasie 4 szkoły podstawowej, lecz także z zeszytów ćwiczeń. Są to publikacje przeznaczone zarówno do pracy podczas lekcji, jak i w domu. Niektóre zadania sprawdzają zdobytą wiedzę teoretyczną, natomiast inne dotyczą praktycznej części warsztatowej.

Ćwiczenia do plastyki dla 4 klasy dotyczą analizy i interpretacji dzieł sztuki, a także wykonywania różnych prac plastycznych, w tym rysowania, wycinania, wyklejania, tworzenia kolażu, dopasowywania, łączenia czy kolorowania. Podczas ćwiczeń uczniowie mogą rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność.

Sprawdź nasz asortyment książek do plastyki w 4 klasie szkoły podstawowej – oferujemy zarówno podręczniki, jak i zeszyty ćwiczeń.

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!