Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Autor
  • więcej
Polecane
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Podręczniki i książki do religii. 1 klasa - szkoła podstawowa

Kategoria ta zawiera książki do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej – podręczniki, zeszyty ćwiczeń oraz karty pracy. Można wybierać spośród publikacji, które wchodzą w skład popularnych serii katechetycznych, w tym „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”, „Bóg, świat i my”, „W drodze do wieczernika” czy „W domu bożym i rodzinie Jezusa”.

Podręczniki do religii – 1 klasa szkoły podstawowej

Podręcznik do religii w 1 klasie szkoły podstawowej zazwyczaj jest pełen kolorowych obrazków, rysunków i fotografii. Dzięki temu nauczyciel lub rodzic może przekazać dziecku treści religijne w przyjaznej oraz przystępnej dla niego formie.

W książkach do religii dla najmłodszych uczniów znajdują się też objaśnienia podstawowych zasad wiary chrześcijańskiej. Mogą oni np. dowiedzieć się, że Bóg kocha wszystkich ludzi i poświęcił swoje życie dla zbawienia każdego człowieka.

Podręczniki do religii dla 1 klasy szkoły podstawowej zawierają też ilustracje scen biblijnych wraz z krótkimi komentarzami i fragmentami z Pisma Świętego. Uczeń może poznać m.in. opowieść o stworzeniu świata oraz najważniejsze przypowieści, np. o miłosiernym Samarytaninie czy synu marnotrawnym. Często do danej opowieści dołączona jest lista pytań do refleksji i dyskusji. Dziecko ma dzięki temu okazję, aby odkryć znaczenie wiary w swoim codziennym życiu – np. relacjach z rodziną czy rówieśnikami.

Religia klasa 1 – zeszyty ćwiczeń i karty pracy

Naukę religii w klasie 1 ułatwiają zeszyty ćwiczeń oraz karty pracy ucznia. Książki i karty pracy do religii w 1 klasie najczęściej łączą naukę z zabawą. Zawierają obrazki religijne do pokolorowania – mogą one przedstawiać np. postać Jezusa, Maryi, świętego Józefa czy innych świętych kościoła katolickiego. Niektóre publikacje zostały również wzbogacone o labirynty, krzyżówki, rebusy, wycinanki czy naklejki. Można też znaleźć książki z modlitwami czy wierszami o tematyce religijnej.

Sprawdź nasz asortyment książek do religii dla 1 klasy szkoły podstawowej. Wybierz pozycję, która będzie dużą pomocą w wychowaniu katechetycznym pierwszoklasistów.

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!