Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
Oprawa
Autor
  • więcej
Język
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Sposób dostawy (oferta empik)
  • więcej
Okres historyczny
  • więcej

Książki o historii świata

Gdzie są nasze korzenie? Skąd pochodzi człowiek i jak to się stało, że nasza cywilizacja rozwinęła się w tak szybkim tempie? Jaka jest historia świata? Książki historyczne dostępne u nas pozwolą Ci lepiej poznać dzieje ludzkości. Pokażą, jak powstawały kolejne kraje, zdobywano nowe ziemie i toczono wojny, a także jak w krwawych potyczkach rodziły się kolejne królestwa i księstwa. Jaki kształt miał świat w starożytności, średniowieczu i w kolejnych epokach? Znajdź książki o historii, które Cię zainteresują!

Od zarania dziejów – historia świata na kartach literatury

Podręczniki szkolne do nauki historii, kompendia wiedzy o kolejnych epokach, a może pozycje dotyczące czasów panowania kolejnych dynastii w Polsce i na świecie? Co wybierzesz spośród oferowanych na tej stronie książek o historii świata i naszego kraju? Zagłębianie się w mroki tego, co już minęło, pozwala zrozumieć, jak człowiek krok po kroku rozwijał się i opanowywał kolejne tereny.

Być może fascynują Cię czasy panowania największych władców – królów w Europie, w Anglii, Francji czy w Hiszpanii i Cesarstwie Austro-Węgierskim? Książki o historii, w tym może przede wszystkim o średniowieczu i renesansie, pozwolą Ci poznać biografie królów, książąt i ich małżonek. Czy kobiety odgrywały znaczącą rolę w panowaniu i planowaniu wypraw zbrojnych? Jak się okazuje, historia świata zna wiele przedstawicielek płci pięknej, które nie tylko wpłynęły na kształt swojego kraju, ale i decydowały o podbojach czy też same uczestniczyły w walkach.

O czym możesz przeczytać w książkach o historii świata?

Jak zostawało się rycerzem? W jaki sposób polowano na czarownice? Jak dyktatorzy dochodzili do władzy i jak to się stało, że Polska na ponad 100 lat zniknęła z map świata? To tylko jedne z wielu tematów, o których możesz przeczytać w książkach o historii świata.

Nie musisz traktować dzieł o renesansie czy średniowieczu, czy z zakresu historii najnowszej tylko w kategorii podręczników szkolnych czy przeznaczonych dla studentów. Możesz zafascynować się historią i odnaleźć prawdziwą przyjemność w zgłębianiu jej tajników.  

Na Empik.com szukaj zarówno książek historycznych, także powieści, jak i pozycji opowiadających faktyczną historię danego kraju, dynastii czy wybitnych osób, które zapisały się złotymi literami na jej kartach.

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.