Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Oprawa
Wydawca
  • więcej
Okres historyczny
  • więcej

Książki o historii świata

Gdzie są nasze korzenie? Skąd pochodzi człowiek i jak to się stało, że nasza cywilizacja rozwinęła się w tak szybkim tempie? Jaka jest historia świata? Książki historyczne dostępne u nas pozwolą Ci lepiej poznać dzieje ludzkości. Pokażą, jak powstawały kolejne kraje, zdobywano nowe ziemie i toczono wojny, a także jak w krwawych potyczkach rodziły się kolejne królestwa i księstwa. Jaki kształt miał świat w starożytności, średniowieczu i w kolejnych epokach? Znajdź książki o historii, które Cię zainteresują!

Od zarania dziejów – historia świata na kartach literatury

Podręczniki szkolne do nauki historii, kompendia wiedzy o kolejnych epokach, a może pozycje dotyczące czasów panowania kolejnych dynastii w Polsce i na świecie? Co wybierzesz spośród oferowanych na tej stronie książek o historii świata i naszego kraju? Zagłębianie się w mroki tego, co już minęło, pozwala zrozumieć, jak człowiek krok po kroku rozwijał się i opanowywał kolejne tereny.

Być może fascynują Cię czasy panowania największych władców – królów w Europie, w Anglii, Francji czy w Hiszpanii i Cesarstwie Austro-Węgierskim? Książki o historii, w tym może przede wszystkim o średniowieczu i renesansie, pozwolą Ci poznać biografie królów, książąt i ich małżonek. Czy kobiety odgrywały znaczącą rolę w panowaniu i planowaniu wypraw zbrojnych? Jak się okazuje, historia świata zna wiele przedstawicielek płci pięknej, które nie tylko wpłynęły na kształt swojego kraju, ale i decydowały o podbojach czy też same uczestniczyły w walkach.

O czym możesz przeczytać w książkach o historii świata?

Jak zostawało się rycerzem? W jaki sposób polowano na czarownice? Jak dyktatorzy dochodzili do władzy i jak to się stało, że Polska na ponad 100 lat zniknęła z map świata? To tylko jedne z wielu tematów, o których możesz przeczytać w książkach o historii świata.

Nie musisz traktować dzieł o renesansie czy średniowieczu, czy z zakresu historii najnowszej tylko w kategorii podręczników szkolnych czy przeznaczonych dla studentów. Możesz zafascynować się historią i odnaleźć prawdziwą przyjemność w zgłębianiu jej tajników.  

Na Empik.com szukaj zarówno książek historycznych, także powieści, jak i pozycji opowiadających faktyczną historię danego kraju, dynastii czy wybitnych osób, które zapisały się złotymi literami na jej kartach.

więcej