Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Okres historyczny
  • więcej

Książki o historii świata

Gdzie są nasze korzenie? Skąd pochodzi człowiek i jak to się stało, że nasza cywilizacja rozwinęła się w tak szybkim tempie? Jaka jest historia świata? Książki historyczne dostępne u nas pozwolą Ci lepiej poznać dzieje ludzkości. Pokażą, jak powstawały kolejne kraje, zdobywano nowe ziemie i toczono wojny, a także jak w krwawych potyczkach rodziły się kolejne królestwa i księstwa. Jaki kształt miał świat w starożytności, średniowieczu i w kolejnych epokach? Znajdź książki o historii, które Cię zainteresują!

Od zarania dziejów – historia świata na kartach literatury

Podręczniki szkolne do nauki historii, kompendia wiedzy o kolejnych epokach, a może pozycje dotyczące czasów panowania kolejnych dynastii w Polsce i na świecie? Co wybierzesz spośród oferowanych na tej stronie książek o historii świata i naszego kraju? Zagłębianie się w mroki tego, co już minęło, pozwala zrozumieć, jak człowiek krok po kroku rozwijał się i opanowywał kolejne tereny.

Być może fascynują Cię czasy panowania największych władców – królów w Europie, w Anglii, Francji czy w Hiszpanii i Cesarstwie Austro-Węgierskim? Książki o historii, w tym może przede wszystkim o średniowieczu i renesansie, pozwolą Ci poznać biografie królów, książąt i ich małżonek. Czy kobiety odgrywały znaczącą rolę w panowaniu i planowaniu wypraw zbrojnych? Jak się okazuje, historia świata zna wiele przedstawicielek płci pięknej, które nie tylko wpłynęły na kształt swojego kraju, ale i decydowały o podbojach czy też same uczestniczyły w walkach.

O czym możesz przeczytać w książkach o historii świata?

Jak zostawało się rycerzem? W jaki sposób polowano na czarownice? Jak dyktatorzy dochodzili do władzy i jak to się stało, że Polska na ponad 100 lat zniknęła z map świata? To tylko jedne z wielu tematów, o których możesz przeczytać w książkach o historii świata.

Nie musisz traktować dzieł o renesansie czy średniowieczu, czy z zakresu historii najnowszej tylko w kategorii podręczników szkolnych czy przeznaczonych dla studentów. Możesz zafascynować się historią i odnaleźć prawdziwą przyjemność w zgłębianiu jej tajników.  

Na Empik.com szukaj zarówno książek historycznych, także powieści, jak i pozycji opowiadających faktyczną historię danego kraju, dynastii czy wybitnych osób, które zapisały się złotymi literami na jej kartach.

więcej

Sprawdź te popularne książki:

Extinguish the Heat. Runda FinałowaSztuka obsługi penisa. Nowe wyzwania. Część 2Do końca moich dniVenom. Aleksandra KondraciukNic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losuOperacja MirPrawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkoleChłopki. Opowieść o naszych babkachWracam do domu. Tom 3I wanna Fall. Bright sideGlukozowa rewolucjaFala. Maria Krasowska365 dni, które zmienią Twoje życiePostny reset dla kobiet. Spalaj tłuszcz, reguluj hormony, dodaj sobie energiiKarnawał. Alicja SinickaFranciszek Pieczka. Portret intymnyKochanka nazistówPomoc domowa. SekretŻmija i skrzydła nocyAtomowe nawykiSusza. Maria KrasowskaKicia Kocia się złościOstatnie tangoZ głębi sercaJeden rok na skok w bokTak działa mózg. Jak dobrze dbać o jego funkcjonowanieNiusia z listy SchindleraSłowa wdzięcznościJedyne prawdziwe miłościClone. Students. Tom 1Venom. W otchłani chaosu. Tom 2Dom płomienia i cienia. Księżycowe Miasto. Tom 3Histeria sztukiSzeptem. Becca FitzpatrickŻycie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęścieNowe Rozkoszne. Polskie przepisy, które ekscytująNuvole bianche. Białe chmurySeryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBIKleks. Nowy początekBez końca. Uwolnij umysł i wygraj wewnętrzną wojnęJemioła, klątwa, cholera. Saga rodu TyszkowskichNiezależność finansowa i emocjonalna dla kobietJerozolima. Nowa biografia starego miastaKrew, która nas dzieliFor sure not you. Westwood Academy. Tom 1Dom, w którym zamieszkała miłość