Bass Astral x Igo

Bass Astral x Igo to polski zespół muzyczny, który tworzą pochodzący z Krakowa wokalista i autor tekstów Igor Walaszek oraz producent Kuba Tracz. Są znani z oryginalnych brzmień, które wymykają się aktualnym konwenansom, modom i trendom w świecie muzyki elektronicznej. Stałym elementem ich koncertów jest spektakularny taniec.

Podstawowe dane:

  • Nazwa zespołu: Bass Astral x Igo
  • Członkowie zespołu: Kuba Tracz i Igor Walaszek
  • Płyty: Discobolus, Orell, Satellite
  • Znane utwory: Feeling Exactly, Percect Moment, It’s only emotion, It’s Dark, Planets
  • Inspiracje muzyczne: Jack White, Red Hot Chilli Peppers, Rage Against The Machine, The Knife, John Frusciante, Nicalas Jaar
  • Gatunki muzycze: polska muzyka alternatywna

Opis zespołu

Bass Astral x Igo – historia powstania

Bass Astral x Igo to projekt muzyczny powstały w 2015 roku. Tworzący go duet wcześniej współpracował ze sobą w ramach zespołu rockowego Clock Machine, w którym Kuba Tracz był basistą, a Igor Walaszek do dziś jest wokalistą.

Bass Astral x Igo – płyty

Pierwsza płyta Bass Astral x Igo pt. „Discobolus” miała premierę w 24 czerwca 2016 roku – została wydana przez wytwórnię Igro Records, którą założył Igor Walaszek razem z Filipem Jarzęckim. Debiutancki album zawiera 10 utworów – w większości cechują się one subtelną linią melodyczną. Pierwszy koncert promujący płytę „Discobolus” został zagrany w klubie Proxima w Warszawie.

Drugi album Bass Astral x Igo pt. „Orell” ukazał się 19 stycznia 2018 roku. Znajduje się na nim 10 utworów, podobnie jak w przypadku debiutanckiej płyty. Są to zarówno spokojne, melancholijne i skłaniające do refleksji wykonania, jak i szybkie, rytmiczne, zachęcające do tańca. Album nagrano w profesjonalnym studiu muzycznym razem z sekcją dętą i kwartetem smyczkowym. Wykorzystane zostały ponadto analogowe syntezatory z lat 80., które wprowadzają subtelny klimat retro.

Premierę trzeciej płyty Bass Astral x Igo pt. „Satellite” zaplanowano na 27 sierpnia 2021 roku. Znalazło się na niej 7 premierowych utworów.

Najważniejsze koncerty Bass Astral x Igo

Igor Walaszek i Kuba Tracz zyskali popularność dzięki koncertom granym dla niewielkiej widowni, a następnie udostępnianych w sieci. Jeden z nich, zagrany w Gliwicach dla 100 osób, zyskał w niedługim czasie 500 tysięcy wyświetleń.

Zespół Bass Astral x Igo wystąpił w kolejnych latach na największych festiwalach muzycznych w Polsce, w tym Kraków Live Festival, Open’er Festival, OFF Festival czy Audioriver. Do najważniejszych zagranicznych koncertów można zaliczyć występ na festiwalu Eurosonic Noorderslag w Groningen.

W 2019 roku odbyła się trasa koncertowa Bass Astral x Igo pt. It’s Dark Tour. Muzycy wystąpili w dziewięciu polskich miastach – w Gliwicach, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Gdańsku, Szczecinie oraz Krakowie, gdzie został zorganizowany finałowy koncert na Tauron Arenie. Grupa muzyczna Bass Astral x Igo wystąpiła również podczas 10. edycji Męskiego Grania. Igor Walaszek i Kuba Tracz wzięli ponadto udział w projekcie Bass Astral x Igo Orchestra, w ramach którego wyruszyli w krótką trasę koncertową wspólnie z sekcją dętą i rytmiczną oraz kwartetem smyczkowym.

Bass Astral x Igo – ciekawostki
  • Kuba Tracz potrafi grać na gitarze basowej oraz pianinie,
  • Obaj muzycy wspólnie wzięli udział w terapii u psychoterapeuty, aby przepracować własną relację,
  • Jedną z największych pasji Kuba Tracza jest Kosmos. Każdego dnia praktykuje również godzinną medytację Vipassanę. Po wielu latach mieszkania w mieście przeniósł się do domu na wsi, gdzie znajduje wytchnienie w bliskości z naturą.
więcej
Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Polecane
Nośnik
Dostępność
Cena
Ocena
Sposób dostawy (oferta empik)

Bass Astral x Igo - płyty