Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej

Makramy

Makrama, czyli technika wykonywania plecionych ręcznie ozdób ze sznurka, to coraz bardziej popularne hobby rękodzielnicze. W naszym sklepie można znaleźć wybór drążków i sznurków do makramy, a także gotowe wyroby.

Makrama – starożytna sztuka wiązania i splatania

Sploty, węzły, frędzle – to wszystko sposoby wykonywania ozdób techniką makramy. Już w starożytności ozdabiano makramą królewskie szaty. Obecnie makrama to popularne hobby i sposób wyrabiania przede wszystkim ozdób do mieszkania. Współczesna makrama jest zwykle zawieszona na drewnianym drążku, choć można też użyć okrągłej lub prostokątnej ramki, lub innego „rusztowania”.

Akcesoria do makramy DIY

Własnoręcznie wykonane makramy są niepowtarzalne i oprócz walorów estetycznych dają radość z posiadania wykonanej przez siebie pięknej rzeczy. To także doskonały pomysł na prezent. Dlatego polecamy bogaty wybór sznurków do makramy marki Filart, Szpulka czy Shan, oraz proste, drewniane drążki do makramy. Najlepszy sznurek do makramy powinien być wykonany z naturalnych włókien: bawełny, konopi czy lnu.

Gotowe makramy do mieszkania i biura

Dla tych, którzy lubią makramy, ale nie mają czasu lub chęci ich wykonywać, polecamy gotowe makramy różnych wielkości i rodzajów. To wspaniałe ozdoby wnętrz: makrama na ścianę może zastąpić kilim lub obraz, a makrama na okno – firanę lub zazdrostkę. A czym jest łapacz snów? Makramą, tylko osadzoną na okrągłej ramce. Piękne łapacze snów nadadzą wnętrzu lekkości w stylu boho. 

Jeśli twoje hobby to kreatywne rękodzieło, wypróbuj szlachetną sztukę makramy! Przejrzyj nasz asortyment i wybierz wszystkie niezbędne akcesoria do stworzenia twojej najpiękniejszej makramy!


 

więcej

Makramy – najczęściej zadawane pytania