Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Oprawa
Częstotliwość wydania
Wydawca
  • więcej
Język
Kraj Wydania

Krzyżówki i łamigłówki

Rozwiązywanie krzyżówek oraz różnego rodzaju łamigłówek można traktować, między innymi jako jeden ze sposobów na relaks i spędzenie wolnego czasu lub pobudzenie swojej kreatywności i spostrzegawczości. Łamigłówki dla dorosłych pomagają nauczyć się nowych pojęć, a także utrzymać sprawność umysłową.

Rodzaje krzyżówek

W ofercie dostępne są różnego rodzaju krzyżówki. Jednym z nich są tzw. "jolki", czyli krzyżowki, gdzie trzeba wpisać prawidłowe hasło, ale nie ma określonego miejsca. Rozwiązujący musi sam dojść do tego, gdzie należy wpisać odpowiedź na pytanie. Najczęściej są wymienione w kolejności losowej, chociaż można spotkać też kolejność alfabetyczną. Magiczny kwadrat to krzyżówka, która polega na uzupełnieniu kwadratowego diagramu działaniami arytmetycznymi. Kolejnym typem krzyżówka panoramiczna. W niej hasła wpisane są w kratkach i wyznaczone są miejsca i kierunki, w którym należy wpisać hasło. Innym rodzajem krzyżówek jest tak zwany ukośnik, w którym hasła wpisuje się lewoskośnie lub prawoskośnie, a także krzyżówki hetmańskie, w których hasła opisane są łamigłówkami słownymi. 

Jakie krzyżówki są w sprzedaży? 

W asortymencie można znaleźć krzyżówki w kilku językach między innymi polskim, angielskim, ukraińskim i niemieckim. Dostępne są różne serie łamigłówek dla dorosłych, jak na przykład Technopol, Panoramiczne czy 100 rad, a także numery wydawane w formie miesięcznika, dwutygodnika i tygodnika

W ofercie znajdują się również łamigłówki typu nonogram. Polega to na zamalowywaniu wskazanych pól diagramu, które powinny utworzyć rysunek. Dostępne są także sudokuwykreślanki oraz specjalne łamigłówki dla dzieci. Tego typu słowne zabawy mogą być jednym ze sposobów na wspólne spędzenie czasu z dziećmi, będące alternatywą na przykład dla oglądania telewizji.

Sprawdź naszą ofertę krzyżówek i łamigłówek. Zobacz czy któreś z nich Cię zainteresują.  

więcej