Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Oprawa
Wydawca
  • więcej

Książki o sztuce

Sztuka może być rozumiana na szereg różnych sposobów. W jej ramach można wyróżnić następujące dziedziny: malarstwo, rzeźbę, muzykę, ale i architekturę, design, grafikę, teatr, operę i nie tylko. Człowiek od zarania dziejów otacza się wytworami sztuki, a nasze poczucie estetyki zdaje się ewoluować. Chcesz dowiedzieć się, w jakim kierunku? Pragniesz poznać malowidła ścienne naszych praprzodków, a może poznać historię rozwoju złotego wieku dla malarstwa? O tym wszystkim możesz poczytać, wybierając często bogato ilustrowane książki o historii sztuki. 

Poznawaj różne dziedziny sztuki i jej historię

Interesuje Cię malarstwo impresjonistyczne? Jesteś zwolennikiem sztuki nowoczesnej? A może rzeźby dawnych renesansowych mistrzów są dla Ciebie zachwycające? Historia sztuki jest tak pojemną dziedziną wiedzy, że właściwie każdy, bez względu na swój gust artystyczny, może wybrać z niej odpowiednią dla siebie dziedzinę. Wybierz historię sztuki – książkę, która pokaże Ci różne oblicza sztuki jako takiej, a później wyszukuj pozycje o historii sztuki z interesujących Cię okresów i działów.

Książki dotyczące historii sztuki zwykle są ilustrowane, masz więc szansę obejrzeć reprodukcje obrazów i zdjęcia innych dzieł sztuki, o których piszą autorzy. Prezentowane na Empik.com pozycje dotyczą albo historii sztuki jako całości, ale mogą traktować także o poszczególnych malarzach, rzeźbiarzach i innych artystach.

Dla uczniów, studentów i miłośników sztuki

Kategorię książek z zakresu historii sztuki dedykujemy szerokiemu gronu czytelników. Być może jesteś amatorem sztuki, a może jej koneserem? Sam gromadzisz dzieła młodych twórców i masz niemałą ich kolekcję? Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę, wybierz repetytoria i podręczniki z zakresu historii sztuki - z pewnością przydają się one np. uczniom i studentom, którzy uczą się na lekcjach i wykładach o sztuce w różnych jej wymiarach.

Odkrywamy przed Tobą wiele różnych dziedzin sztuki i różne jej oblicza - sprawdź sam różnorodną ofertę!

więcej