Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki o sztuce

Sztuka może być rozumiana na szereg różnych sposobów. W jej ramach można wyróżnić następujące dziedziny: malarstwo, rzeźbę, muzykę, ale i architekturę, design, grafikę, teatr, operę i nie tylko. Człowiek od zarania dziejów otacza się wytworami sztuki, a nasze poczucie estetyki zdaje się ewoluować. Chcesz dowiedzieć się, w jakim kierunku? Pragniesz poznać malowidła ścienne naszych praprzodków, a może poznać historię rozwoju złotego wieku dla malarstwa? O tym wszystkim możesz poczytać, wybierając często bogato ilustrowane książki o historii sztuki. 

Poznawaj różne dziedziny sztuki i jej historię

Interesuje Cię malarstwo impresjonistyczne? Jesteś zwolennikiem sztuki nowoczesnej? A może rzeźby dawnych renesansowych mistrzów są dla Ciebie zachwycające? Historia sztuki jest tak pojemną dziedziną wiedzy, że właściwie każdy, bez względu na swój gust artystyczny, może wybrać z niej odpowiednią dla siebie dziedzinę. Wybierz historię sztuki – książkę, która pokaże Ci różne oblicza sztuki jako takiej, a później wyszukuj pozycje o historii sztuki z interesujących Cię okresów i działów.

Książki dotyczące historii sztuki zwykle są ilustrowane, masz więc szansę obejrzeć reprodukcje obrazów i zdjęcia innych dzieł sztuki, o których piszą autorzy. Prezentowane na Empik.com pozycje dotyczą albo historii sztuki jako całości, ale mogą traktować także o poszczególnych malarzach, rzeźbiarzach i innych artystach.

Dla uczniów, studentów i miłośników sztuki

Kategorię książek z zakresu historii sztuki dedykujemy szerokiemu gronu czytelników. Być może jesteś amatorem sztuki, a może jej koneserem? Sam gromadzisz dzieła młodych twórców i masz niemałą ich kolekcję? Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę, wybierz repetytoria i podręczniki z zakresu historii sztuki - z pewnością przydają się one np. uczniom i studentom, którzy uczą się na lekcjach i wykładach o sztuce w różnych jej wymiarach.

Odkrywamy przed Tobą wiele różnych dziedzin sztuki i różne jej oblicza - sprawdź sam różnorodną ofertę!

więcej

Sprawdź te popularne książki:

Extinguish the Heat. Runda FinałowaSztuka obsługi penisa. Nowe wyzwania. Część 2Do końca moich dniVenom. Aleksandra KondraciukNic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losuOperacja MirPrawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkoleChłopki. Opowieść o naszych babkachWracam do domu. Tom 3I wanna Fall. Bright sideGlukozowa rewolucjaFala. Maria Krasowska365 dni, które zmienią Twoje życiePostny reset dla kobiet. Spalaj tłuszcz, reguluj hormony, dodaj sobie energiiKarnawał. Alicja SinickaFranciszek Pieczka. Portret intymnyKochanka nazistówPomoc domowa. SekretŻmija i skrzydła nocyAtomowe nawykiSusza. Maria KrasowskaKicia Kocia się złościOstatnie tangoZ głębi sercaJeden rok na skok w bokTak działa mózg. Jak dobrze dbać o jego funkcjonowanieNiusia z listy SchindleraSłowa wdzięcznościJedyne prawdziwe miłościClone. Students. Tom 1Venom. W otchłani chaosu. Tom 2Dom płomienia i cienia. Księżycowe Miasto. Tom 3Histeria sztukiSzeptem. Becca FitzpatrickŻycie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęścieNowe Rozkoszne. Polskie przepisy, które ekscytująNuvole bianche. Białe chmurySeryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBIKleks. Nowy początekBez końca. Uwolnij umysł i wygraj wewnętrzną wojnęJemioła, klątwa, cholera. Saga rodu TyszkowskichNiezależność finansowa i emocjonalna dla kobietJerozolima. Nowa biografia starego miastaKrew, która nas dzieliFor sure not you. Westwood Academy. Tom 1Dom, w którym zamieszkała miłość