Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Nowości
Język
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki o prawie konstytucyjnym

Prawo konstytucyjne to dział prawa, który określa zasady wyznaczające podstawy dla wszystkich pozostałych zapisów prawa, terytorialną strukturę państwa oraz zadania i kompetencje poszczególnych jej szczebli, system organów prawa i sposób ich powoływania, a także prawną sytuację jednostki, w tym jej prawa i obowiązki w relacji do władzy publicznej. Prawo kontutucyjnme stanowi więc bardzo szeroką i jednocześnie jedną z podstawowych dziedzin prawnych. W związku z tym, w naszej propozycji nie mogło zabraknąć najważniejszych opracowań z tego zakresu, komentarzy, zbiorów kazusów, a także licznych monografii poświęconych m.in. prawom człowieka.

Tytuły dostępne w naszej ofercie to bardzo dobra propozycja nie tylko dla studentów prawa i osób zawodowo związanych z wymiarem sprawiedliwości, ale także dla osób chcących zgłębić wiedzę na temat swoich praw i obowiązków wynikających z polskiego obywatelstwa.

Książki o prawie konstytucyjnym

W naszej ofercie książek prawniczych z zakresu prawa konstytucyjnego znalazły się liczne opracowania zborowe dotyczące konstytucji i prawa konstytucyjnego oraz opracowania skrócone z tego zakresu, czyli tzw. pigułki wiedzy. Posiadamy w niej także wiele pozycji traktujących o celach, zadaniach i sposobie funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, o relacji pomiędzy prawem Unii Europejskiej i prawem RP, prawach wyborczych, a także kompetencjach organów państwa. Bez problemu odnaleźć tu można także tytuły traktujące o historii prawa konstytucyjnego na świecie oraz analizy dotyczące prawa konstytucyjnego w Polsce.

Prawo konstytucyjne i wolność człowieka

Książki o prawie konstytucyjnym dostępne w naszej ofercie to także liczne tytuły poświęcone prawom człowieka oraz jego wolności, instytucjonalnym systemom ochrony praw jednostki, a także analizie poszczególnych praw, zarówno osobistych, jak i politycznych. Poza nimi, oferujemy monografie poświęcane konstytucyjnym prawom mniejszości narodowych, prawom i wolnościom w okresie pandemii, prawu do zabezpieczenia społecznego oraz wielu innym tematom dotykającym prawnych aspektów relacji jednostki z państwem.

Przejrzyj naszą ofertę książek o prawie konstytucyjnym i wybierz z niej tytuł, który pomoże ci uzyskać niezbędną wiedzę.

więcej