Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Język
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki archeologiczne

Archeologia to nauka, która opiera się na odtwarzaniu przeszłości, dzięki znalezionym zabytkom archeologicznym. Archeolodzy zajmują się badaniem materialnej oraz kulturowej działalności człowieka. Książki archeologiczne pogłębiają wiedzę z historii oraz mogą okazać się źródłem wielu ciekawostek. Dostępne pozycje stanowią kopalnię informacji dla uczniów, studentów historii oraz każdego pasjonata tej dziedziny nauki.

Książki archeologiczne 

Książki o archeologii najczęściej posiadają atrakcyjne ilustracje oraz zdjęcia, które w graficzny sposób dopełniają treść. Dzięki nim dowiesz się, jak rozwijała się archeologia – od osiemnastowiecznych początków, po współczesne odkrycia, naznaczone postępem technologicznym. Przybliżają też odkrycia oraz sylwetki najbardziej znamienitych badaczy oraz metody prowadzenia przez nich prac. Książki archeologiczne systematyzują wiedzę z zakresu historii oraz stawiają pytanie: „jak odkrycia archeologiczne wpływają na rzeczywistość?”. Naukowcy przedstawiają znaleziska, osadzając je w kontekście najważniejszych wydarzeń kulturowych oraz społecznych. Oprócz tego, dostępne pozycje wydobywają na światło dzienne odkrycia, które pozostawały w cieniu lub były z jakichś powodów zatajane przez naukowców.

Archeologia – książki

Książki archeologiczne nie ograniczają się do linearnego przedstawienia odkryć archeologicznych. Dostępne publikacje skupiają się na ukazaniu jednego wycinka historycznego, jak na przykład podwodne ruiny prehistorycznych budowli, czy piramidy w Egipcie. 

W tej kategorii znajdziesz również pozycje, dotyczące np. ruin słowiańskich, które przybliżą ich historię oraz wyjaśnią znaczenie symboli, książki ukazujące bogactwo znaczeniowe różnych motywów w kulturze Północy wczesnego średniowiecza. Wiele publikacji odnosi się do odkryć w obrębie całego świata, lecz na rynku funkcjonują też publikacje, które skupiają swoją uwagę wyłącznie na terytorium Polski.

Poznaj dziedzinę, jaką jest archeologia lub sprawdź również inne książki historyczne. Książki archeologiczne to bogato ilustrowane publikacje, które pogłębią Twoją wiedzę historyczną. Stanowią zbiór ciekawostek dla każdego - wybierz coś dla siebie!

więcej