Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Oprawa
Wydawca
  • więcej

Varsoviana - książki o Warszawie

Varsoviana to zbiór książek poświęconych regionowi warszawskiemu. Znalazły się w nim liczne pozycje przybliżające historię miasta, prezentujące jego architekturę i zabytki oraz miejsca kultowe z punktu widzenia jej mieszkańców. Nie zabrakło także foto albumów przedstawiających nie tylko stolicę, ale i życie zwykłych warszawiaków w różnych dekadach minionego wieku. Całość dopełniają miejskie legendy, sekrety i nieznane historie z życia Warszawy oraz tytuły poświęcone obyczajowości różnych okresów. Tak zróżnicowana propozycja pozwala poznać stolicę naszego kraju z wielu stron oraz ułatwia znalezienie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Książki o architekturze i najważniejszych miejscach

W naszej ofercie znalazły się książki poświęcone architekturze Warszawy, zarówno tej przed, jak i powojennej. Znajdziesz tu pozycje ilustrowane licznymi fotografiami przedstawiającymi zabytki, przedwojenne kamienice, budynki o największym znaczeniu historycznym oraz najistotniejsze miejsca z perspektywy życia społecznego Warszawiaków. Książki opowiadające historię stadionu narodowego, warszawskich kin, Cytadeli, Pałacu Kultury i Nauki czy metra to często nieznane lub zapomniane fakty z życia miasta, które nierzadko wciągają niczym najlepsze powieści.

Książki o warszawskich dzielnicach

Osoby, które dokładnie pragną poznać Warszawę z pewnością zainteresować mogą książki poświęcone jej dzielnicom. Ukryte kapliczki Pragi Północ, dawne miasteczko biedy Powązki, pałace magnackie i rezydencje Starego Mokotowa oraz Filtry Warszawskie na Ochocie to tylko niektóre ciekawe miejsca, które pociągają swoją historią  i jednocześnie uświadamiają jak interesującym miastem jest Warszawa. W naszej ofercie znajdziesz wiele bogato ilustrowanych książek poświęconych wszystkim dzielnicom stolicy, dzięki którym będziesz mieć szansę wyruszyć na niezapomniany spacer jej ulicami.

Sprawdź naszą ofertę książek o Warszawie i Warszawiakach i wybierz z nich najbardziej interesującą cię pozycję, dzięki której będziesz mógł spojrzeć na stolicę z zupełnie nowej perspektywy.

więcej