Drugi album polskiej grupy instrumentalnej ARRM (z udziałem członków Thaw, Furia). Zawiera 4 zupełnie nowe utwory, które poszerzają psychodeliczne brzmienie zespołu, łącząc wpływy tak różnorodne jak duchowy jazz i nowoczesna muzyka elektroniczna.
„Oczywiście są pewne podobieństwa z naszym debiutanckim albumem, ale chętnie próbujemy nowych rzeczy, w tym nowych instrumentów, takich jak prosty bas” - przyznaje Artur Rumiński (gitara). „Większość naszej nowej muzyki jest wynikiem sesji improwizacyjnych, które odbyliśmy w naszej przestrzeni prób. Po wymyśleniu kilku pomysłów na riffy zbudowaliśmy bardziej złożone struktury muzyczne i bawiliśmy się nimi, aż zdecydowaliśmy, że osiągnęliśmy nasz wspólny cel ”- dodaje.
„II” trwało 2 lata, głównie z powodu innych zobowiązań muzyków. „Nie nazwałbym ARRM typowym zespołem rockowym, a to głównie ze względu na sposób, w jaki nasza muzyka ewoluuje poza to, co można nazwać tradycyjną strukturą piosenek. Mamy tendencję do podążania za nurtem, nadajemy każdej nucie należnej. Wymaga cierpliwości i czasu. To długa podróż ”- wyjaśnia Rumiński.
„Jeśli chodzi o wpływy, skupiliśmy się głównie na duchowym jazzie lat 70-tych. Dodałbym też Popol Vuh, folk, afrobeat i oczywiście drone, ambient, dub. Przefiltrowaliśmy to przez naszą wrażliwość, a wynik tego podejścia można usłyszeć na „II” - mówi. Jeśli jesteś zaskoczony tak szerokim wachlarzem gatunków muzycznych, musisz się nauczyć, że ARRM nie ograniczają swoich występów na żywo do typowych występów rockowych. „Gramy na różnych festiwalach iw różnych miejscach: od metalowych po psychodeliczne i nastawione na noise” - przyznaje Rumiński.
Tracklista
1. Be Present
2. Sinking In Depression
3. Birth
4. City Forest