DMT. Molekuła duszy (okładka  miękka, 02.2011)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pomiędzy 1990 a 1995 rokiem dr Rick Strassman przeprowadził zatwierdzone przez DEA badania kliniczne na Uniwersytecie Nowego Meksyku, podczas których sześćdziesięciu ochotników otrzymało DMT – jeden z najpotężniejszych znanych nam psychodelików. Niniejsza książka stanowi niezwykle szczegółowy opis owych sesji, stawiając przy tym pytania dotyczące natury ludzkiego umysłu oraz terapeutycznego potencjału psychodelików. DMT jest substancją występującą głównie w roślinach, ale produkuje ją także ludzki mózg. Wywołała ona u badanych szereg doświadczeń z pogranicza śmierci oraz przeżyć mistycznych. Wielu ochotników opisało niezwykle realistyczne spotkania z inteligentnymi istotami, przy czym na szczególną uwagę zasługują przypadki nawiązania kontaktu z „obcymi”. Niemal wszyscy uznali, że udział w badaniach był jednym z najważniejszych doświadczeń ich życia.

Strassman łączy DMT z szyszynką, a więc miejscem, w którym, według Hindusów, znajduje się siódma czakra i które Kartezjusz nazywał „siedliskiem duszy”. W DMT: Molekuła duszy stawia on śmiałą tezę, w myśl której naturalnie uwalniane przez szyszynkę DMT umożliwia duszy wniknięcie do ciała oraz jego opuszczenie, towarzysząc także doświadczeniom narodzin i śmierci, osiąganiu najwyższych stanów medytacyjnych, a nawet seksualnej transcendencji. Substancja ta, używana z rozwagą, może w znaczącym stopniu przyczynić się do dokładniejszego zbadania najbardziej mistycznych obszarów ludzkiego umysłu i ludzkiej duszy.

ID produktu: 1043358736
Tytuł: DMT. Molekuła duszy
Autor: Strassman Rick
Tłumaczenie: Lorenc Maciej
Wydawnictwo: Illuminatio
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 344
Numer wydania: I
Data premiery: 2011-02-02
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 245 x 29 x 170
Indeks: 60272362
średnia 4,5
5
3
4
3
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
08-02-2022 o godz 11:32 przez: Lady Doa | Zweryfikowany zakup
Znakomita!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-09-2011 o godz 18:08 przez: Sonnelus
Na początku lat dziewięćdziesiątych, Dr Rick Strassman przeprowadził badania kliniczne dotyczące działania DMT - potężnego psychodelika, który jak się podejrzewa, występuje również naturalnie w ludzkim organizmie. Przez pięć lat projektu 60 ochotników otrzymało około 400 dawek substancji. Wszystko to zostało opisane przez Strassmana w książce DMT: Molekuła Duszy. Autor stawia przed nami wiele ciekawych hipotez, zachowując się przy tym niezwykle profesjonalnie. Idąc tropem Kartezjusza, odnajduje w szyszynce Molekułę Duszy, odpowiedzialną według Strassmana często za naturalne stany mistyczne, a także w przypadku pewnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu - również za psychozy. Przy okazji wprowadza laika w świat chemii mózgu, operując fachowymi pojęciami z tej dziedziny w sposób zupełnie prosty i obrazowy. DMT: Molekuła Duszy jest lekturą bardzo przyjemną i w pewnym stopniu wyczerpującą temat, choć pozostawia pewien niedosyt. Jak go ugasić? I choć nie namawiam, chyba tylko przy pomocy DMT
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-11-2013 o godz 19:53 przez: Magdalena Senderowicz
Jak już wspomniałam – nie jest to lektura łatwa i przyjemna, którą przeczytamy w jeden wieczór. Wymaga skupienia i analizy poszczególnych opisów. To zbiór konkretnych faktów i przebiegu badań – od początku do końca, a nawet nieco dalej, bowiem autor dodał rozdział dotyczący przyszłości podobnych eksperymentów i substancji. Przyznaję, że książka mnie wciągnęła i rozbudziła moją ciekawość – z pewnością będę szukać kolejnych informacji z tej dziedziny. Cieszę się, że Rick Strassman podzielił się ze światem swoimi dokonaniami – dla niektórych osób to może wiele znaczyć. Wystawiam ocenę 7/10.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-12-2015 o godz 16:52 przez: JUSTYNA LULA- STAŃCZYK
Kiedy możemy spodziewać się edycji kolekcjonerskiej na stronie?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Odpowiedź Icke David
5/5
65,86 zł
99,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Największy sekret Icke David
4.8/5
52,11 zł
79,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego