DezInformacja (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Czy wojna wybuchnie? Ona już trwa!

Sterowanie strumieniami informacji z wykorzystaniem najnowszych technologii jest niczym rzucanie do ataku kolejnych wojsk.

Rosja koncentruje duże siły w obwodzie kaliningradzkim i na Białorusi. Moskwa twierdzi, że to ćwiczenia, ale z informacji polskich służb wynika, że manewry są jedynie przykrywką do rozpoczęcia inwazji na Rzeczpospolitą i kraje nadbałtyckie.

Zdezorganizowane politycznymi czystkami i niedoposażone Wojsko Polskie nie będzie w stanie stawić skutecznego oporu. Tymczasem sojusznicy zwlekają z udzieleniem deklaracji pomocy coraz bardziej monopartyjnemu państwu, które samo izoluje się na arenie międzynarodowej.

Toczy się już medialna wojna. Polem bitwy jest telewizor, komputer i telefon. Celem – umysły, twój umysł, czytelniku.

DezInformacja


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: DezInformacja
Seria: War Book
Autor: Ogdowski Marcin
Wydawnictwo: Warbook
Redakcja: Stempel Gancarczyk Karina
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-04-04
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 209 x 145 x 27
Indeks: 25725391
średnia 3,1
5
2
4
1
3
1
2
2
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
1/5
12-04-2018 o godz 08:34 przez: KrzysiekB | Zweryfikowany zakup
Wciągająca i przerażająca jednocześnie. Chwilami trudno odróżnić co dzieje się naprawdę a co nie - wszystko osadzone w polskiej rzeczywistości - prawdziwa deziformacja!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
2/5
06-12-2018 o godz 22:31 przez: Remigiusz Kuś | Zweryfikowany zakup
Niezbyt porywająca lektura, tylko dla ludzi z dużą dozą wyobraźni
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-04-2020 o godz 07:50 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dobra.........................................,.........
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2018 o godz 09:22 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Jeszcze nie przeczytalem ale zapowiada sie ciekawie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
09-05-2018 o godz 13:18 przez: Anonim
Przywykłem do tego, że książki z Warbooka, które miałem do tej pory w rękach miały najwięcej tekstu na stronę przy tym formacie w odróżnieniu od innych wydawnictw. Tym razem zaskoczenie - tekstu jest dość mało na stronę. Lektura poszła zatem dość szybko, w dwa, no jeśli uwzględniać przerwy to trzy dni. Czytanie czytaniem, ale jakoś niespecjalnie czułem się wciągnięty. Książka opowiada o wydarzeniach na dwóch zasadniczych płaszczyznach - z perspektywy dziennikarza Faktu oraz z perspektywy prokurator wojskowej, która prowadzi śledztwo w sprawie osób zamieszanych w śmierć tzw. "uchodźców". Wątki w większości oddzielne owszem, przeplatają się, tworząc całkowity obraz tego, co tworzy wspomnianą wojnę informacyjną. Jeśli chodzi o bohaterów, to tutaj akurat mnie nie zaskoczył żaden z nich. Bohaterowie są, ale bardzo prości, przeciętni, pełnią tylko funkcje, które im autor przypisze i to takie ustalane prawnie. Bez polotu, bez elementów charakterystycznych (o ile od biedy można uznać, że picie kawy to charakterystyczny element). Innymi słowy pod względem obsady jest dość ubogo. Natomiast redaktor Bera został dobrze wykreowany, aż czuć od niego bojący realizm typowego lewicowego redaktora artykułów. Bardzo rzuca się w oczy mocne akcentowanie polityczne tekstu, co jak mniemam, odzwierciedla poglądy autora. Tu celowo sobie daruję, o jakie chodzi. Tak, owszem, rozumiem, że wojna informacyjna jest tematem ściśle związanym z polityką, zatem tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Dobrze, że autor opisuje wszystko bez ogródek, używa ciętego języka, nie kryje sformułowań pod płaszczykiem poprawności politycznej. Dodam jeszcze, że poruszony wątek kryminalny był nawet dla mnie ciekawy i nieoczywisty. Jest dobrze, ale i mogło by być to lepiej opakowane. Ogólnie książka jest dobra, bo porusza ważny temat - tu pozwolę sobie przytoczyć sytuację, która mi się wydarzyła podczas lektury. Jadąc autobusem, czytałem Dezinformację i siedzący obok mnie starszy pan powiedział: - Bardzo dobra książka. Bardzo dobra, bo ważny temat. To się dzieje naprawdę, a wielu tego nie widzi. Miał rację. Wojna informacyjna to bardzo ważny i aktualny temat, choć jak się zastanowić, niełatwo napisać o tym książkę. Panu Ogdowskiemu, uważam, że udało się w połowie. Książkę oceniam na 5/10, niemniej, autor ma potencjał i o ile zdecyduje się na książkę, powinno mu wyjść o wiele lepiej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego