Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Seria

Nożyczki

Nożyczki biurowe to narzędzie, które przydaje się w pracy, szkole, domu i nie tylko. Powinny być wygodne i przede wszystkim ostre, aby mogły bez problemu przeciąć każdy rodzaj papieru. Przy wyborze odpowiednich nożyczek ważny jest ich ciężar, ponieważ podczas cięcia grubych materiałów istnieje ryzyko wyginania się rękojeści.

Jakie ostrza mają nożyczki?

Bardzo ważny jest materiał, z którego są wykonane ostrza. W naszej ofercie znajdują się nożyczki z trwałymi ostrzami ze stali nierdzewnej, np. marki Gerpol, czy Quttin, a także z nieprzywieralną powłoką tytanową, np. marki Herlitz, czy Dahle.  Z kolei nożyczki teflonowe są zdecydowanie ostrzejsze od klasycznych stalowych modeli. Zmniejszone tarcie między ostrzami ułatwia cięcie, a powłoka teflonowa chroni zarówno przed rdzą, jak i korozją. Takie produkty posiada marka Grand. Bez względu na rodzaj nożyczek, ostrza powinny umożliwić swobodne cięcie każdego rodzaju papieru, tektury czy kartonu.

Nożyczki dla dzieci

Bez wątpienia dzieci powinny posiadać bezpieczne nożyczki, najlepiej specjalnie wyprofilowane i wyposażone w gumowe osłonki zapobiegające wyślizgnięciu się z dłoni. Co ważne, zaokrąglone końce zapobiegną przypadkowemu ukłuciu się przez dziecko. Polecana marka, produkująca bezpieczne nożyczki dla dzieci, to np. Maped, Strigo czy Happy Color. Dobrym rozwiązaniem, nie tylko dla dzieci, są nożyczki z odbojnikiem, które po każdym naciśnięciu wracają do pozycji otwartej.

Rodzaje nożyczek

W naszym asortymencie można znaleźć nożyczki dla leworęcznych, ułatwiające wszelkie prace manualne osobom leworęcznym. Ponadto modele z linijką sprawdzą się podczas wykonywania precyzyjnych wycinanek. Ciekawym rozwiązaniem są nożyczki kreatywne i dekoracyjne, które można wykorzystać przy tworzeniu różnych wzorów i szablonów.

Sprawdź naszą ofertę nożyczek i wybierz te, które najlepiej dopasują się do twoich potrzeb.

więcej