Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej

Nagrzewnice

Nagrzewnica powietrza to praktyczne urządzenie, służące do ogrzewania pomieszczeń i przypominające swoim wyglądem i budową tradycyjny wentylator. Zbudowana jest z wiatraków, które zasysają zimne powietrze do specjalnej komory. Tam powietrze jest ogrzewane, a następnie wywiewane z powrotem przez kanały, które mogą być doprowadzone do różnych pomieszczeń. Nagrzewnice przydają się zwłaszcza na powierzchniach o dużym metrażu takich, jak magazyny, fabryki czy hale produkcyjne. Charakteryzują się wysoką wydajnością i umożliwiają szybkie osiągnięcie pożądanej temperatury we wnętrzu pomieszczenia.

Nagrzewnica gazowa

Nagrzewnica gazowa może być wykorzystywana jedynie w pomieszczeniach o dobrej wentylacji. W czasie pracy urządzenia wytwarzana jest bowiem para wodna, która może skraplać się po ścianach budynku. Nagrzewnice gazowe są tanie w eksploatacji, łatwe w obsłudze i charakteryzują się trwałą i solidną konstrukcją. Nagrzewnica gazowa z termostatem osiąga bardzo wysoką wydajność przy jednocześnie niskim zużyciu gazu. Wyposażona jest w panel umożliwiający regulację temperatury i cyfrowy wyświetlacz, który ułatwia obsługę urządzenia.

Nagrzewnica elektryczna

Nagrzewnice elektryczne to uniwersalne urządzenia, które nie zużywają tlenu, dlatego mogą być stosowane w pomieszczeniach o słabej wentylacji, np. w obiektach, w których wykonywane są prace wykończeniowe. Swoim wyglądem przypominają przenośny piec gazowy. Są proste i wygodne w obsłudze, ale wymagają podłączenia do źródła zasilania. Tego typu nagrzewnica wyposażona jest zwykle w termostat oraz czujnik, który automatycznie wyłącza urządzenie w przypadku jego przegrzania.

Nagrzewnica olejowa

Nagrzewnice olejowe, ze względu na swoją wysoką wydajność, używane są do ogrzewania i osuszania pomieszczeń o dużej kubaturze. Użytkuje się je podobnie, jak modele gazowe, a ogrzewanie powietrza odbywa się tu za pomocą wymiennika ciepła (nagrzewnice wymiennikowe) lub przez płomień spalanego paliwa (nagrzewnice bezwymiennikowe).

Nagrzewnica wodna

Nagrzewnice wodne wykorzystują do pracy gorącą wodę pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania z dowolnym źródłem ciepła. Zaletą tego typu urządzeń są przede wszystkim niewielkie gabaryty w stosunku do dużej wydajności i mocy grzewczej.

Zapoznaj się z naszą ofertą nagrzewnic i wybierz urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb.

więcej

Nagrzewnice

najczęściej zadawane pytania