Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Okazje
  • więcej

Pióro

Dobrze dobrane pióro może służyć posiadaczowi wiele lat. Co więcej, elegancki design modeli marek premium sprawdzi się, jako elegancki prezent dla osoby ceniącej sobie stylowe prezenty.

Pióro wieczne

Wybierając odpowiednie pióro wieczne, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego serce, czyli stalówkę. Różną się one od siebie m.in. szerokością pisania. Do wyboru są ekstra cienkie o szerokości ok. 0,4 mm oznaczone symbolem EF/XF (extra fine), średnie ok. 0,8 mm o symbolu M (medium) i stalówki oznaczone jako BBB (triple broad), czyli potrójnie szerokie o szerokości ok. 1,4 mm. Dostępne są też jeszcze trzy pośrednie rozmiary:

  • OM (Oblique Medium) – ukośna średnia,
  • OB (Oblique Broad) – szeroka,
  • OBB (Oblique double Broad) – bardzo szeroka.

Do wyboru są także typy stalówek w zależności od ich przeznaczenia. W tej kategorii można znaleźć warianty przeznaczone dla osób leworęcznych, początkujących oraz dzieci.

Obecnie ze względu na wygodę użytkowania do napełniania pióra wiecznego stosowane są naboje atramentowe. Zwykle zamiennie można używać  konwertera z kałamarza.

Pióro kulkowe

Alternatywą dla pióra wiecznego jest pióro kulkowe, które jest mniej wymagającym przyrządem piśmiennym. Z tego względu jest często wykorzystywane przez młodszych adeptów kaligrafii. Ponadto nie wymaga tak precyzyjnych ruchów oraz nie generuje tak szybko plam z atramentu, ponieważ jego ilość jest dozowana przez kulkę umieszczoną w stalówce. Korzystanie z pióra kulkowego jest dobrym prologiem do zakupu pióra wiecznego.

Zapoznaj się z naszą ofertą piór wiecznych, atramentowych oraz kulkowych i wybierz model dla siebie bądź na prezent.

więcej