Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Grubość materaca
  • więcej
Liczba stref
Szerokość materaca (cm)
Długość materaca (cm)
Wysokośc materaca (cm)

Materace piankowe

Materace piankowe to popularny rodzaj materacy, których niewątpliwą zaletą jest ich uniwersalność, dobry stosunek ceny do jakości oraz innowacyjna konstrukcja zapewniająca optymalne warunki snu oraz komfort podczas odpoczynku. 

Materace piankowe – zalety

Materac piankowy w całości wykonany jest z elastycznych materiałów o strukturze pianki, przez co doskonale dopasowuje się do ludzkiej sylwetki. Posiada właściwości termoplastyczne, dzięki czemu zapamiętuje kształt ciała osoby śpiącej i jest odporny na odkształcenia. 

Tego typu materace często wyposażone są także w tzw. 7 stref twardości, których zadaniem jest zapewnienie prawidłowego podparcia dla różnych części ciała, m.in. strefy głowy, strefy barków, strefy lędźwiowej i strefy miednicy. Materace piankowe są więc odpowiednim wyborem dla wszystkich, niezależnie od wagi, wzrostu i stanu zdrowia użytkownika. Nadają się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych oraz osób starszych. Sprawdzą się w łóżkach pojedynczych, małżeńskich, a także u użytkowników z problemami kręgosłupa oraz osób z nadwagą.  

W materacach piankowych zastosowano także innowacyjny system wentylacji, który w prawidłowy sposób odprowadza wilgoć i pozwala na swobodną wymianę powietrza. Dzięki temu materac piankowy zyskuje także właściwości antyalergiczne i antygrzybicze. Nie gromadzi kurzu, ani roztoczy i jest łatwy do utrzymania w czystości.

Dodatkową zaletą materacy piankowych jest również to, że są z reguły bardzo lekkie i łatwe w transporcie. Wiele modeli można składać lub rolować bez ryzyka uszkodzenia. W związku z tym ten rodzaj materacy będzie także odpowiednim wyborem, jako materac zapasowy dla gości. Można go bezpiecznie złożyć i przechować w szafie lub garderobie.

Materace piankowe zapewniają maksymalny komfort odpoczynku i zdrowy, regeneracyjny sen. W dodatku są trwałe, wytrzymałe, higieniczne i mogą służyć przez wiele lat. 

Zapoznaj się z naszym szerokim asortymentem innowacyjnych materacy piankowych i dobierz model odpowiadający twoim oczekiwaniom. 

więcej

Materace piankowe

najczęściej zadawane pytania