Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Stan produktu
Sprzedawca
  • więcej
Ocena produktu
Marka
  • więcej
Kolor
Seria
Głębokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Rodzaj ozdób świątecznych

Stojaki do choinek

Choinka sztuczna lub żywa w czasie świąt Bożego Narodzenia stanowi nie tylko serce salonu, ale również całego domu. Ozdobiona szklanymi, ręcznie malowanymi bombkami, kolorowymi łańcuchami i migoczącymi lampkami jest jedną z głównych bożonarodzeniowych dekoracji. To właśnie pod nią szukamy świątecznych prezentów. Z tego powodu należy zadbać, aby miała solidne podłoże, które nie zagrozi bezpieczeństwu domowników. Stojak na choinkę pozwoli na ustabilizowanie drzewka, aby przypadkowe potknięcie lub kot nie przewróciły świątecznej dekoracji.

Podstawka dostosowana do rozmiarów choinki

Najczęściej spotykane stojaki pod choinkę są metalowe lub plastikowe, jednak ich wybór jest uzależniony od rodzaju i wielkości drzewka. Różnią się one między sobą sposobami mocowania. Pierwsze z rozwiązań umożliwia wkręcenie mocnych śrub w pień, natomiast drugie pozwala na użycie dociskowych linek. Niezbędny jest zbiornik na wodę, który należy regularnie uzupełniać, aby jak najdłużej zachować świeżość żywej choinki i zielone igliwie. Stojak na choinkę powinien być również dostosowany do wysokości drzewka i właściwie dociążony, aby zapobiec przechylaniu się.

Plastikowy czy metalowy stojak?

Stojak na choinkę sztuczną może być wykonany z plastiku, gdyż ta jest zdecydowanie lżejsza. Jednak podstawka pod żywą choinkę powinna być solidniejsza. Żeliwo jest cięższe i odporniejsze na zarysowania, zatem skutecznie utrzyma drzewko w pionie i zminimalizuje ryzyko uszkodzeń w czasie świątecznych zabaw. Ponadto dzięki trwałemu materiałowi, metalowy stojak posłuży przez długie lata. Dostępne są również solidne, plastikowe modele, takie jak START 3, które oferują możliwość zamocowania drzewka o średnicy pnia od 3 do 11 cm. Są wyposażone w 3 litrowy zbiornik na wodę oraz wskaźnik jej poziomu.

Świąteczne drzewko, to jedno z najważniejszych ozdób na święta Bożego Narodzenia, dlatego należy zatroszczyć się, aby prezentowało się ono jak najlepiej oraz stało prosto.

Sprawdź ofertę stojaków na choinkę i zapewnij jej niezawodną stabilność.

więcej

Sprawdź więcej artykułów o ozdobach świątecznych

Wszystkie artykuły

Stojaki do choinek

najczęściej zadawane pytania