Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Marka
  • więcej
Kolor
Rodzaj ozdób świątecznych
  • więcej
Materiał
  • więcej
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Seria

Skrzaty świąteczne

Skrzaty świąteczne to tradycyjna bożonarodzeniowa dekoracja wywodząca się z kultury skandynawskiej. Zgodnie z tamtejszą legendą, skrzaty, inaczej zwane także gnomami lub krasnalami, zamieszkują domostwa ludzi, opiekują się rodziną, strzegą jej dobrobytu i pomagają w codziennej opiece nad gospodarstwem. W okresie świątecznym, skrzaty stają się wiernymi pomocnikami Świętego Mikołaja. Pomagają roznosić dzieciom prezenty i dbają o szerzenie świątecznej atmosfery. Zwyczaj zdobienia domów skrzatami na święta rozpowszechnił się w wielu krajach i przywędrował także do Polski. Skrzaty bożonarodzeniowe są obecnie jednymi z ulubionych ozdób bożonarodzeniowych.

Skrzaty świąteczne stojące

W naszym asortymencie dostępny jest szeroki wybór różnorodnych krasnali świątecznych, których wygląd zbliżony jest do znanego wizerunku postaci z legend, baśni i wierzeń ludowych. Do charakterystycznych cech skrzatów bożonarodzeniowych zalicza się niski wzrost, długą, siwą brodę, skromny strój oraz spiczastą czapkę. Zgodnie z nowoczesnymi trendami, krasnale świąteczne występują też w formie postaci kobiecej z długimi warkoczami zamiast brody.

Można wybrać duże skrzaty świąteczne i ustawić je w ogrodzie, na podłodze, na schodach lub na tarasie. Można też zdecydować się na małego krasnala bożonarodzeniowego, który będzie zdobić domową półkę, regał, stół lub parapet.

Skrzat świąteczny stojący może mieć różnokolorowe ubrania, np. białe, zielono-czerwone lub złote, co pozwala dopasować ozdobę do wystroju swojego wnętrza, kolorystyki choinki i innych dekoracji świątecznych. Po wyglądzie i ubiorze możliwe jest także zidentyfikowanie charakteru i osobowości skrzata świątecznego. Niektóre modele krasnali bożonarodzeniowych wyposażone są w teleskopowe nogi, które umożliwiają regulowanie wysokości figurki. Skrzaty świąteczne na teleskopowych nogach mogą urosnąć nawet o 30 cm. Tułów lub stopy krasnali świątecznych najczęściej wypełnione są obciążającym wypełniaczem, dzięki czemu dekoracja stabilnie zdobi wybrane miejsce.

Zapoznaj się z naszym szerokim asortymentem skrzatów świątecznych i stwórz niepowtarzalną, świąteczną atmosferę w swoim domu.

więcej

Sprawdź więcej artykułów o ozdobach świątecznych

Wszystkie artykuły