Oprawy sufitowe

Odpowiednio dobrane oświetlenie pozwala nadać wnętrzu określony, pożądany przez Ciebie klimat. Poświęć czas na to, by wybrać optymalne do Twojego domu lub mieszkania oprawy sufitowe. Możesz zdecydować się na wiele różnych propozycji, ponieważ występują one w kilku odmianach. Na empik.com zapoznasz się szeroką gamą popularnych opraw natynkowych i klasycznych lamp sufitowych. Które bardziej Ci się podobają?

Szeroka oferta opraw sufitowych

Wybór najlepszego dla Ciebie oświetlenia jest uzależniony od tego, czy poszukujesz odpowiednich opraw sufitowych do salonu, pokoju dziennego, do sypialni czy pokoju dziecięcego. Różnią się one między sobą nie tylko aspektem wizualnym, ale również ceną czy też sposobem montażu.

Możesz zdecydować się na nowoczesne oprawy sufitowe LED, które pozwolą Ci na uzyskanie długo działającego rozwiązania. Diody LED instalowane w lampach sufitowych cechują się wysoką wydajnością i energooszczędnością, co przełoży się na niższe rachunki za energię elektryczną.

Z uwagi na sposób montażu lampy sufitowe mogą mieć postać opraw wpuszczanych czy natynkowych. Oprawę sufitową wpuszczaną montuje się na równi z sufitem. Z sufitu wystaje jedynie dekoracyjna część takiego źródła oświetlenia. Oprawy wpuszczane w sufit będą mogły pełnić funkcję oświetlenia kierunkowego, które ustawisz tak, jak chcesz. Najczęściej w takim wypadku masz do wyboru halogeny tradycyjne lub LED. Podobny charakter mają lampy podtynkowe, mocowane głębiej w suficie, dlatego ich montażem powinien zająć się elektryk. Lampy te zajmują mniej miejsca, a skutecznie rozświetlają wnętrze.

Dla porównania – sufitowa oprawa natynkowa mocowana jest na powierzchni sufitu czy też ściany, w zależności od tego, do czego jest ona przeznaczona. Ma uniwersalne zastosowanie, a z jej montażem nie powinieneś mieć w praktyce żadnych problemów. Ozdobne sufitowe lampy natynkowe pozwolą Ci nie tylko zapewnić odpowiednie oświetlenie, ale i będą stanowiły doskonały element dekoracyjny wszędzie tam, gdzie się znajdą.

więcej