Filtruj
Kategorie
Marka
  • więcej
Wiek
  • więcej
Płeć
Kolor
Cena
Ocena klientów

Meble do pokoju dziecięcego

Podstawowym wyposażeniem pokoju dziecięcego są meble dostosowane do wieku malucha oraz wymagań jego rodziców. Dla niemowlaka potrzebne jest łóżeczko ze szczebelkami lub kołyska, komoda z miejscem do przewijania czy szafa na ubranka oraz akcesoria. Natomiast meble do pokoju dziecka w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym będą już inne – należy wygospodarować przestrzeń na biurko czy większe łóżko. Jak dobrać odpowiedni zestaw takiego wyposażenia?

Królestwo niemowlaka

Kiedy młodzi rodzice przygotowują się do przyjścia na świat ich pierwszego dziecka, gromadzą całą wyprawkę, która umożliwi im odpowiednią opiekę i pielęgnację pociechy. Wszystkie meble do pokoju dziecięcego, jakie wówczas kupują, powinny posłużyć pociesze przez co najmniej kilka lat. Wyjątkiem od reguły jest kołyska niemowlęca, która wykorzystywana jest przez kilka miesięcy. Później można ją zamienić na łóżeczko. Dobrym pomysłem jest wybór łóżka szczebelkowego, które ma nieco większe wymiary od standardowych łóżeczek dla maluszków i dzięki temu może być z czasem zamienione w tapczanik dla przedszkolaka.

Meble do pokoju dziecięcego można kupić w zestawie albo osobno. Prócz kołyski czy łóżeczka niemowlęcego można również zainwestować w pufy i siedziska dla nieco większych dzieci, szafę dziecięcą na ubrania oraz skrzynie i pojemniki na zabawki – plastikowe, tekturowe, tekstylne lub inne. Foteliki dla dzieci, także te do karmienia, mogą być elementem wyposażenia nie tylko pokoju dziecięcego, ale i kuchni w domu, w którym jest maluszek.

Urządzanie pokoju dla większych dzieci

W wieku przedszkolnym i szkolnym dziecko ma już nieco inne potrzeby niż niemowlę, które nie jest samodzielne, dlatego potrzebuje większego łóżka i kącika do zabawy oraz prac plastycznych. Krzesła i stoliki dla pociech powinny być dostosowane do ich wieku i wzrostu. Najlepiej wybierać komplety, które przeznaczone są dla najmłodszych. Mają one zaokrąglone ranty i kąty, dlatego maluszek nie zrobi sobie krzywdy podczas korzystania z nich.

Zestaw mebli do pokoju dziecka w wieku szkolnym powinien składać się m.in. z biurka i krzesła, które będzie sprzyjało prostej, ergonomicznej pozycji ucznia podczas odrabiania lekcji.

Kiedy kupujesz wyposażenie pokoju pociechy, zwróć uwagę na funkcjonalność wszystkich elementów, ich wygląd, ale i przeznaczenie do określonego wieku. Solidne meble z drewna będą służyły Twojej pociesze przez wiele lat, ale masz również inne możliwości do wyboru. Rozwiązania z płyt laminowanych i meblowych, ozdobione wizerunkiem ulubionego bohatera z bajek mogą się okazać strzałem w dziesiątkę.

więcej

Strefa marek

Podobne do ostatnio oglądanego