Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Gwint
  • więcej
Marka
  • więcej
Dostępność
  • więcej
Cena produktu
Ocena

Żarówki halogenowe

Popularnym źródłem oświetlenia w wielu polskich domach i mieszkaniach czy we wnętrzach biurowych są halogeny. Są one realną konkurencją dla żarówek tradycyjnych, choć z rynku wypiera je oświetlenie typu LED. Halogeny nadal są w sprzedaży, czego przykładem jest nasza oferta na świetlówki halogenowe. Czy są to jednocześnie żarówki energooszczędne? Jak wybrać odpowiednie źródło oświetlenia typu halogenowego? Sprawdź to razem z nami i dowiedz się, gdzie należy utylizować żarówki halogenowe.

Jakie wybrać żarówki halogenowe?

Lampy czy też żarówki halogenowe to oświetlenie punktowe, działające na podobnej zasadzie jak lampy żarowe. W halogenach znajduje się żarnik wolframowy, który został umieszczony w gazie szlachetnym z niewielką ilością halogenu. Dzięki zachodzącej pomiędzy gazem a wolframem reakcji żarówka daje jaśniejsze światło niż tradycyjna lampa.

Zadajesz sobie pytanie, czy halogeny są żarówkami energooszczędnymi? Jeśli porównasz je do zwykłych żarówek, to tak. Zużywają one bowiem zwykle od 2 do 45 proc. mniej energii i są też trwalsze od tradycyjnych żarówek – mogą działać około 2–3 razy dłużej. Świecą równomiernie i emitują światło bielsze niż tradycyjne rozwiązania.

Na empik.com masz do wyboru różne rodzaje żarówek halogenowych, a w tym 230V, nazywane wysokonapięciowymi, w przeciwieństwie do niskonapięciowych żarówek 12V, które do prawidłowego działania wymagają zastosowania dodatkowego transformatora.

Możesz zdecydować się na nowoczesne żarówki halogenowe LED, czyli halogeny diodowe, które dają dużo bielsze światło i można je wykorzystać nawet w bardzo małych oprawach oświetleniowych. 

Gdzie wyrzucać żarówki halogenowe?

Tradycyjne żarówki, z tzw. drucikiem, w tym żarówki halogenowe nie są klasyfikowane do grona odpadów niebezpiecznych. Jednak najlepiej utylizować je w punktach odbioru elektrośmieci, podobnie jak żarówki żarnikowe. 

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.