Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Liczba sztuk w opakowaniu
  • więcej
Kolor
Seria

Farby akrylowe

Farby akrylowe są jednymi z najpopularniejszych rodzajów farb, zarówno dla osób początkujących, jak i dla profesjonalistów. Cechuje je duża wydajność oraz wszechstronność zastosowania. Farby akrylowe szybko schną, a po wysuszeniu nabierają wodoodpornosci.

Rodzaje farb akrylowych

Można wyróżnić kilka rodzajów farb akrylowych. Jednym z nich są farby akrylowe craftowe. Ich cechą charakterystyczną jest kremowa konsystencja oraz łatwość pracy przy ich użyciu. Barwy tego rodzaju farb akrylowych są słabiej nasycone, ponieważ zawierają mniej pigmnetu. Taki zestawy farb akrylowych sprawdzi się na przykład do projektów craftowych. Innym rodzajem farb akrylowych, są tak zwane farby artystyczne. Wyróżniają się one wysoką zawartością pigmentu oraz dobrą jakością. Tego rodzaju zestaw farb może przypaść do gustu między innymi osobom, które bardziej profesjonalnie zajmują się malarstwem. Farby akrylowe dostępne są w kilku gęstościach. Najgęstsze z nich wykorzystywane mogą być między innymi do uzyskania ciekawej tekstury. Zestawy bardziej płynnych farb akrylowych sprawdzą się na przykład w sytuacji, gdy zamiarem artysty jest uzyskanie efektu zbliżonego do akwareli. Bardzo płynne farby akrylowe mogą znaleźć zastosowanie między innymi w markerach z pędzelkiem, dzięki którym można wykonać kaligrafię.  

W naszej ofercie dostępne są farby akrylowe Happy Color, Astra, Phoenix oraz farby akrylowe Liquitex. W sprzedaży dostępne są pojedyncze farby akrylowe w tubach oraz w zestawach po kilka lub kilkanaście sztuk. 

Zastosowanie farb akrylowych

Farby akrylowe posiadają szeroką możliwość zastosowania. Można ich używać na wielu powierzchniach i teksturach, na przykład na płótnie, gipsie, różnego rodzaju tkaninach, tablicach malarskich, drewnie. Ich wszechstronność można wykorzystać także na innych czystych i odtłuszczonych powierzchniach, jak choćby szkło, plastik, metal, a nawet kamień.  Malowanie farbami akrylowymi może odbywać się przy wykorzystaniu kilku technik, na przykład suchy pędzel, laserunek, impasto czy inne. Możliwość wykorzystania jej na tak wielu różnorodnych materiałach spowodowała, że farba akrylowa jest używana w kilku technikach zdobienia, między innymi w decoupage’u.

Farby akrylowe mogą być wykorzystane zarówno do namalowania obrazu na płótnie, jak też do nadania koloru innym, nietypowym powierzchniom. Sprawdź naszą ofertę i zobacz czy znajdziesz farby akrylowe w swoich wymarzonych kolorach!

więcej

Farby akrylowe – najczęściej zadawane pytania