Filtruj
Kategorie
Prasa
Empik Premium
Dostępność
Cena

Manga Kuroshitsuji

Kuroshitsuji, znana także pod tytułem Black Butler to shonen-manga, której autorką jest Yana Toboso. Wydawana jest od 2007 roku, a w Polsce zaczęła ukazywać się cztery lata później pod wydawnictwem Waneko. Na jej podstawie wyprodukowano również anime w reżyserii Shinohary Toshiyi, które wpłynęło na zainteresowanie serią, przynosząc jej nowych fanów oraz fanki.

Mroczny Kamerdyner

Historia dzieje się w Londynie czasów wiktoriańskich. Ciel Phantomhive to cyniczny i wyjątkowo dojrzały jak na swój wiek dwunastoletni panicz. Oprócz tego jest właścicielem popularnej w mieście firmy zabawkarskiej oraz cukierniczej. Po tragicznej śmierci rodziców zawiera pakt - zaprzedaje duszę w zamian za służbę demona, będącego odtąd jego lokajem. Ma on dać mu ochronę oraz pomóc w odnalezieniu sprawców morderstwa. Nadaje mu imię Sebastian Michaelis, a ten stale mu odtąd towarzyszy. Ciel dziedziczy również tytuł, przez który jest zobowiązany do rozwiązywania spraw kryminalnych dla królowej Wiktorii.

Przewijające się w fabule nadnaturalne moce, czarna komedia i motywy dark fantasy nadają jej unikalny klimat.

Shonen-manga i jej odsłony

Komiks Kuroshitsuji jest zaliczany do gatunku shonen. Tego rodzaju produkcje zazwyczaj przedstawiają roboty, superbohaterów, nadnaturalne moce oraz wiele scen akcji. 

W naszej ofercie można znaleźć wszystkie tomy mangi Kuroshitsuji. Przedstawione w niej motywy mogą zainteresować każdego miłośnika fantastyki. Sprawdź i wybierz coś dla siebie!

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego