Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kompatybilność marka-model
  • więcej

Bazy IsoFix do fotelików samochodowych

Bazy IsoFix to akcesoria niezbędne do bezpiecznego przewożenia dziecka w aucie. W bazę wpinany jest dziecięcy fotelik samochodowy, dlatego całość konstrukcji musi być w pełni stabilna a montaż tych elementów łatwy, pewny i intuicyjny. Dobrze osadzony fotelik samochodowy zapewni większy komfort na wszelkiego rodzaju nierównościach drogi, a także zwiększy bezpieczeństwo w sytuacji nagłego hamowania lub innych poważniejszych zdarzeń.

Jak dobrać bazę IsoFix?

Właściwe wpięcie fotelika samochodowego w bazę zapewnić może jedynie odpowiedni dobór obydwu tych elementów i ich kompatybilność. Foteliki oraz bazy poszczególnych producentów różnią się pomiędzy sobą i niestety nie możemy tu mówić o jednolitym, uniwersalnym dla wszystkich rozwiązaniu. Z tego względu, najlepiej jest dokonywać jednoczesnego zakupu - fotelika i przeznaczonej do niego bazy, co wyeliminuje konieczność późniejszego poszukiwania odpowiedniego modelu. W naszej ofercie odnajdziesz bazy Isofix takich marek jak: Maxi-Cosi, Chicco, Graco, Cybex, Babby Joger oraz wielu innych.

Jak zamontować bazę IsoFix?

Montaż bazy Isofix, a później fotelika, jest bardzo łatwy i intuicyjny. W samochodach posiadających system Isofix, pod oparciem tylnego siedzenia znajdują się dwa metalowe uchwyty, w które energicznym pchnięciem należy wpiąć bazę. Następnie, rozkładamy teleskopowo regulowaną stopę, która opierając się o podłogę auta, dodatkowo stabilizuje bazę na siedzisku fotela. Do tak zamontowanej bazy, jednym kliknięciem wpinamy fotelik. Większość modeli wyposażona jest w systemy, które dźwiękiem lub sygnalizacją kolorów potwierdzają prawidłowe osadzenie fotelika, co eliminuje wszelkie pomyłki w tym zakresie. Ostatnią czynnością jest dodatkowe zabezpieczenie fotelika samochodowymi pasami bezpieczeństwa. Całość montażu jest bardzo szybka i wygodna, zaś otrzymana w ten sposób stabilna konstrukcja zapewnia dziecku pełne bezpieczeństwo podczas podróży.

Przejrzyj naszą ofertę baz Isofix i sprawdź czy znajdziesz w niej model pasujący do fotelika twojego dziecka.

więcej