Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Wiek
  • więcej
Pojemność
  • więcej

Mleko specjalistyczne

Mleko specjalistyczne to odpowiednio skomponowane mleko modyfikowane  stosowane u wcześniaków, niemowląt z niską wagą, z alergią, problemami trawiennymi oraz nietolerancjami pokarmowymi.

Jak wybrać mleko specjalistyczne?

W ofercie posiadamy preparaty mleko zastępcze dostosowane do potrzeb żywieniowych małych dzieci, takich marek jak: Bebilon, Enfamil, Nestle, Bebiko. Specjalistyczne mleko modyfikowane należy dobrać i wprowadzić do żywienia dziecka w porozumieniu z lekarzem. Mleko dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz pomaga w różnych dolegliwościach trawiennych.

Mleko dla wcześniaków i noworodków z niską masą ciała

Przedwcześnie urodzone dzieci oraz noworodki z niską masą urodzeniową potrzebują mleka o zwiększonej kaloryczności, ilości białka, witamin i składników mineralnych. Rodzaj mleka, częstotliwość i wielkość porcji należy skonsultować z lekarzem.

Mleko „Comfort” na zaburzenia trawienia (kolki, zaparcia, wzdęcia)

Z uwagi na fizjologiczną niedojrzałość układu pokarmowego u niemowląt mogą występować zaburzenia trawienia takie jak kolki, zaparcia i wzdęcia. Mleko specjalistyczne typu comfort lub anticolic są skomponowane tak, aby jak ułatwić trawienie i wypróżnianie oraz złagodzić dolegliwości przewodu pokarmowego.

Mleko AR – zapobiegające ulewaniu

Mleko specjalistyczne AR (anty-refluks) sprawdza się u niemowląt z tendencją do częstego ulewania, czyli cofania się pokarmu. Mleko AR zawiera naturalne substancje zagęszczające, które powodują, że pokarm staje się mniej płynny i trudniej wypływa z żołądka, dzięki czemu częstotliwość ulewań się zmniejsza.

Mleko dla niemowląt z nietolerancją laktozy i biegunką

Dla dzieci z tendencją do biegunek, w czasie chorób przewlekłych, po operacjach układu pokarmowego oraz cierpiących na zaburzenia wchłaniania składników odżywczych polecane są preparaty mlekozastępcze z obniżoną zawartością laktozy, bez laktozy albo zawierające tłuszcze MCT.

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór mlek specjalistycznych przeznaczonych dla dzieci od pierwszych dni życia z różnymi zaburzeniami trawienia. Po konsultacji z lekarzem wybierz odpowiednie mleko dla twojego maluszka!

 

więcej