Filtruj
Kategorie
Cena
Dostępność
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Ocena produktu
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Wysokość produktu (cm)
Przeznaczenie
Wyczyść filtry

Rodzaj łóżka: pojedyncze usuń

Łóżka pojedyncze

W naszym asortymencie dostępny jest szeroki wybór łóżek pojedynczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w różnych rozmiarach oraz w rozmaitych stylach.

Wymiary łóżek jednoosobowych 

Na rynku dostępne są cztery standardowe wymiary łóżek pojedynczych: 80x200 cm, 90x200 cm, 100x200 cm oraz 120x200 cm dostosowane do osób średniego wzrostu. Większe modele traktowane są już jako łóżka podwójne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by były używane tylko przez jedną osobę.

Należy pamiętać, że podane wymiary mebli dotyczą rozmiaru materaca, czyli powierzchni przeznaczonej do spania, a nie całego łóżka z ramą, która zwykle liczy od kilku do kilkunastu dodatkowych centymetrów.

Rodzaje łóżek pojedynczych

Dostępne są rozmaite rodzaje łóżek dla jednej osoby. Klasyczne łóżka pojedyncze z materacem zajmują zwykle niewiele miejsca i ustawione są na czterech nogach. Pod łóżkiem znajduje się wolna przestrzeń, którą można wykorzystać do przechowywania rzeczy.

Łóżka pojedyncze z szufladami to doskonałe rozwiązanie na wykorzystanie przestrzeni. Dzięki wysuwanym szufladom, pod łóżkiem można trzymać pościel, ręczniki, torby podróżne, czasopisma lub w przypadku dzieci również zabawki. Łóżko pojedyncze z pojemnikiem sprawdzi się mniejszych sypialniach i pokojach dziecięcych, gdzie każdy centymetr wykorzystanej powierzchni jest znaczący.

Zarówno łóżka jednoosobowe z materacem, jak i łóżka z szufladami zazwyczaj wykonane są z drewna, ale można spotkać także łóżka pojedyncze metalowe, które charakteryzują się lekkością, nowoczesnym designem i nadają wnętrzu elegancji. 

Łóżka jednoosobowe rozkładane w dzień mogą pełnić funkcję leżanki, fotela lub kanapy, a w nocy służyć jako mebel do spania. Zwykle są tapicerowane, obite różnymi rodzajami tkanin i nie posiadają osobnego materaca.

Wybierając łóżko do sypialni warto mieć na względzie wysoką jakość produktu. Ważne, aby mebel był nie tylko wygodny i pasował do wnętrza, ale również mógł służyć przez wiele lat. 

Zapoznaj się z naszą ofertą łóżek pojedynczych i wybierz produkt, który sprawdzi się w twoim domu! 

więcej