Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Kolor

Kredki pastelowe

Kredki pastelowe łączą cechy farb oraz zwykłych kredek. Umożliwiają zarówno rysowanie, kolorowanie, jak i malowanie. Są przeznaczone zarówno dla dzieci i młodzieży, dorosłych amatorów sztuki, jak i profesjonalnych artystów. W naszym asortymencie można znaleźć pastele suche oraz olejne. Są to produkty różnych marek, w tym Astra, Koh-I-Noor, Interdruk, St.Majewski, Faber-Castell, Bruynzeel, Strigo, Easy, Patio, Toma, Jovi czy Bic.

Suche kredki pastelowe

Suche pastele powstają z kredy i glinki połączonych z gumą pełniącą funkcję spoiwa oraz nadającego kolor pigmentem. Kredki tego typu nie pozwalają tworzyć odcieni poprzez mieszanie barw, dlatego pojedyncze opakowanie zawiera sporo kolorów, zwykle co najmniej 24.

Suche kredki pastelowe mają delikatnie kruszącą się strukturę. Umożliwiają łatwe rozcieranie pigmentu w celu uzyskania efektu rozmytych i stonowanych barw. Można przy ich użyciu tworzyć delikatne przejścia tonalne.

Olejne kredki pastelowe

W odróżnieniu od suchych pasteli, kredki pastelowe olejne cechują się zwartą, niekruszącą się konsystencją. Tworzy je glinka, wosk, pigment oraz olej pełniący funkcję spoiwa. Olejne pastele są miękkie i wyróżniają się mocno nasyconymi barwami. Dobrze przylegają do powierzchni oraz pozwalają gładko rozcierać pigment. Można także za ich pomocą tworzyć grube warstwy i mieszać ze sobą kolory w celu uzyskania dodatkowych odcieni.

Olejne kredki pastelowe nie blakną, a także są odporne na światło i wyraziste. Pozwalają w łatwy sposób rozprowadzać barwę nawet na dużych płaszczyznach papieru, płótna czy tablicy. Sprawdzają się dobrze do wykonywania przejść.

Komfortowe w użyciu kredki pastelowe

Kredki pastelowe z naszej oferty pozwalają wygodnie rysować. Łatwo się rozprowadzają i umożliwiają równomierne pokrycie całej powierzchni. Są także odporne na złamanie.

Porównaj dostępne w naszym asortymencie suche i olejowe kredki pastelowe. Dobierz je w zależności od planowanego zastosowania

więcej