Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Liczba sztuk w opakowaniu
  • więcej
Kolor
Seria

Farby olejne

Malarstwo olejne jest jedną z technik, która daje dużą swobodę, zarówno w doborze, jak i w mieszaniu barw, pozwalając uzyskać ciekawe efekty, na przykład przenikania barw. Malowanie za pomocą farb olejnych pozwala na wielokrotną zmianę koncepcji obrazu poprzez nakładanie na obraz kolejnych warstw farby.  

Z czego zrobione są farby olejne?

W skład farby olejnej wchodzi pigment, nadający odpowiedni kolor oraz olej lniany lub szafirowy, stanowiący bazę farby olejnej. Wybierając farbę na bazie oleju lnianego warto wziąć pod uwagę, że mają one większą predyspozycję do żółknięcia. Im wyższej jakości farba olejna tym wyższa powinna być procentowa zawartość pigmentu w składzie. Farby olejne, zawierające wypełniacze zwiększające ich objętość są produktem słabszej jakości, co przekłada się na ich niższą cenę. Może to być zachętą dla osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę z tą techniką malarstwa, by stosunkowo małym kosztem spróbować swoich sił i ocenić, czy chcą zainwestować w zestaw farb olejnych wysokiej jakości.

Do czego są przeznaczone farby olejne?

Osoby, które wykorzystują w swoich pracach farby olejne używają ich między innymi do gruntowania. Farbę olejną można wykorzystać do malowania płótna, drewna oraz materiałów drewnopodobnych. Będzie również użyteczna na różnych powierzchniach metalowych i podatnych na procesy korozyjne. 

Jakie farby olejne wybrać? 

W naszej ofercie dostępne są farby olejne sprzedawane pojedynczo oraz farby olejne w zestawie. W sprzedaży dostępne są zestawy z różną liczbą sztuk farb, na przykład 6, 10, 12,20 czy 24 kolorów farb. Niektóre zestawy farb olejnych zawierają dodatkowe akcesoria, jak na przykład płaski pędzel z syntetycznego włosia, okrągły pędzel z syntetycznego włosia, olejarkę drewnianą, paletę malarską czy szmatkę do czyszczenia. W naszej ofercie dostępne są między innymi farby olejne Winsor&Newton oraz farby olejne happy color

Malowanie farbami olejnymi może stać się jednym ze sposobów na spędzenie wolnego czasu, pokazanie swojej kreatywności, a nawet hobby. Sprawdź nasza ofertę farb olejnych i zestawów malarskich i stwórz swój własny, unikalny obraz.

więcej