Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Liczba sztuk w opakowaniu
  • więcej
Kolor
Seria

Farby akwarelowe

Farby akwarelowe występują zazwyczaj w postaci twardych pastylek, które rozpuszczają się pod wpływem wilgotnego pędzelka. Nazwa akwarele pochodzi od słowa aquarelle, co oznacza wodnisty. Farba akwarelowa sprawdza się zarówno podczas tworzenia prac w szkole przez dzieci i młodzież, jak również w profesjonalnym malarstwie. 

Jakie farby akwarelowe wybrać?  

W naszej ofercie znajdują się farby akwarelowe w kilku postaciach. Posiadamy farby akwarelowe w tubkach, które umożliwiają wygodne i precyzyjne dozowanie farby na paletę. Dostępne w sprzedaży są także farby akwarelowe w kostkach, półkostkach oraz bezpośrednio na palecie. Oferujemy między innymi farby akwarelowe Astra, Creadu, Pentel i Winsor&Newton. Zestawy farb akwarelowych sprzedawane są w różnych wielkościach, zawierają na przykład 6, 12, 18 lub 24 kolory farb. Niezależnie od formy, każdą z farb należy nakładać na papier po rozcieńczeniu z wodą. Wykorzystując do malowania zestaw akwareli najlepiej, zdaniem znawców tej techniki, zaczynać malowanie od najjaśniejszych kolorów, stopniowo wprowadzając coraz ciemniejsze barwy. Wykorzystanie do malowania zestawu farb akwarelowych daje wiele możliwości łączenia barw, co najlepiej robić na palecie, ponieważ ułatwi to uzyskanie jednolitego, ładnego koloru. 

Po czym malować farbami akwarelowymi?

Jednym z ważniejszych elementów w malowaniu farbami wodnymi, oprócz wyboru samych farb, jest papier. Najlepszym wyborem będzie użycie specjalnego papieru, przeznaczonego do malowania akwarelami. Dzięki wybraniu takiego papieru ryzyko porwania obrazu zostaje zminimalizowane, a farba będzie się odpowiednio zachowywać i da efekt rozmycia, który jest charakterystyczny dla tej techniki malarstwa. Malowanie farbami akwarelowymi uważane jest za dość trudne technicznie, ze względu na brak możliwości dokonywania poprawek.

Malowanie farbami akwarelowymi pozwala uzyskać obrazy charakteryzujące się delikatnością i subtelnym przenikaniem się barw. Sprawdź naszą ofertę farb akwarelowych i zobacz, czy znajdziesz takie, które spełnią Twoje oczekiwania!
 

więcej