Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Kolor
Szerokość produktu (cm)
Wysokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Zastosowanie
  • więcej

Maskownice na kaloryfer

Maskownica na kaloryfer to rodzaj osłony, za pomocą której można ukryć grzejnik w przestrzeni domowej i uczynić go bardziej przyjaznym elementem wystroju. Grzejnik to obowiązkowy sprzęt znajdujący się na wyposażeniu każdego mieszkania. Gdy na zewnątrz zaczyna panować nieprzyjemny chłód, a temperatury spadają poniżej 10 stopni C, przebywanie w mieszkaniu staje się niekomfortowe. Kaloryfer pozwala ogrzać wnętrze pomieszczenia oraz zapewnia domownikom ciepłą i przytulną atmosferę. Najczęściej jednak wygląd grzejnika nie jest zbyt reprezentacyjny, a jego funkcja jest czysto praktyczna i nie ma nic wspólnego z kwestią dekoracyjną. O ile w łazience, czy w przedpokoju nie stanowi to zbyt wielkiego problemu, to w salonie lub w sypialni grzejnik zamontowany w centralnym punkcie pomieszczenia może kłuć w oczy i psuć efekt całościowej aranżacji wnętrza. Z pomocą przychodzą ozdobne osłony na kaloryfer, dzięki którym można stworzyć oryginalną obudowę dla problematycznego elementu wystroju.

Osłona na kaloryfer - szeroki wybór modeli

Dzięki maskownicy na kaloryfer, grzejnik może zyskać całkiem nowy, świeży i estetyczny wygląd pasujący do aranżacji wnętrza. Dostępne są różne rodzaje i modele osłon na kaloryfer, pośród których wyróżnia się zabudowy drewniane, stalowe, wykonane z MDF-u, z tworzywa sztucznego lub szkła. Maskownice drewniane prezentują się niezwykle elegancko i sprawiają, że grzejnik przypomina solidną szafkę, stolik lub komodę. Mogą to być osłony szczebelkowe lub ażurowe, które dostępne są w rozmaitych kolorach drewna, co pozwala dobrać maskownicę do barwy pozostałych mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Zwykle wyposażone są też w półkę, na której można ustawiać ramki ze zdjęciami, rośliny i dekoracje, co czyni maskownicę jeszcze bardziej funkcjonalną. Ciekawym i niedrogim rozwiązaniem są maskownice magnetyczne, które wyróżniają się bardzo szybkim i prostym sposobem montażu, do którego nie są potrzebne żadne narzędzia ani skomplikowane czynności. Wystarczy przyłożyć osłonę wyposażoną w folię magnetyczną do powierzchni grzejnika i w ten sposób bezinwazyjnie ukryć kaloryfer w przestrzeni domowej. Dostępnych jest mnóstwo różnorodnych wzorów tego typu maskownic. Najczęściej spotykane są motywy geometryczne, zwierzęce, botaniczne, krajobrazowe, abstrakcyjne lub imitujące naturalne materiały takie jak drewno czy kamień. 

Maskownice na kaloryfer - dodatkowe zalety 

Możliwość ukrycia nieatrakcyjnego kaloryfera należy do głównych zalet maskownic, ale z zamontowania osłon na grzejniki wynikają jeszcze inne korzyści. Maskownice na kaloryfer świetnie spełnią swoją funkcję w domach, w których mieszkają małe dzieci. Nie tylko odmieniają wygląd dziecięcej sypialni, ale także zapewniają maluchowi bezpieczną przestrzeń do zabawy. Dzięki osłonom na grzejnik dziecko nie uderzy się o ostry kant kaloryfera ani nie oparzy o gorący szczebelek. Rozwiązanie w postaci osłon na grzejniki stosowane jest coraz częściej w placówkach typu żłobki, przedszkola lub szpitale dziecięce.

Zapoznaj się z naszym asortymentem maskownic na kaloryfer i odmień wygląd wnętrza swojego domu lub mieszkania.

więcej

Maskownice na kaloryfer