Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Linia
  • więcej
Pojemność
  • więcej

Odtłuszczacze

Odtłuszczacz do paznokci, znany również jako prep, to preparat służący do przygotowania oczyszczonej płytki paznokciowej do położenia lakieru, hybrydy lub żelu akrylowego. Odtłuszczacze usuwają tłuste zabrudzenia, pył i wilgoć. Dzięki temu bazy i lakiery lepiej przylegają do paznokcia, a manicure jest trwalszy. Silcare, Ronney czy Semilac to tylko niektóre popularne marki prepów, które znajdziesz w naszej ofercie.
Odtłuszczacz do paznokci utrwala manicure

Aby baza i lakier do paznokci dobrze się trzymały, przed ich położeniem należy odtłuścić i oczyścić paznokcie. Odtłuszczacze zawierają zwykle alkohol izopropylowy (izopropanol) lub alkohol etylowy w dużym stężeniu.

Dzięki zawartości alkoholu doskonale usuwają tłuste zanieczyszczenia. Osuszają również paznokcie i skórki z nadmiaru wilgoci. Do przemywania paznokci odtłuszczaczem najlepiej jest używać profesjonalnych wacików bezpyłowych.

Odtłuszczacz do paznokci przed nałożeniem lakieru

Odłuszczacz do paznokci jest stosowany przed nałożeniem lakieru. Do oczyszczenia lakieru hybrydowego lub akrylowego już po ukończeniu i utwardzeniu stylizacji stosuje się cleanery. Mogą one zawierać substancje dodatkowe, np. nawilżające, których odtłuszczacz nie powinien zawierać. Dodatek składników nawilżających lub olejków obniży odtłuszczające działanie preparatu.

Niektóre kosmetyki mogą zawierać np. dodatki zapachowe, które nie mają wpływu na działanie odtłuszczacza. Istnieje jednak wiele preparatów typu 2w1, które da się użytkować zarówno jako prep, jak i w roli cleanera na koniec manicure.

Jeśli chcesz wykonać w domu profesjonalny manicure i szukasz odtłuszczacza do paznokci – zapoznaj się z naszą ofertą!

więcej

Przeczytaj o manicure i pedicure

Dowiedz się więcej o manicure i pedicure