Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Pojemność
  • więcej
Rodzaj skóry
  • więcej
Linia
  • więcej
Wiek

Ochrona przeciwsłoneczna

Kremy przeciwsłoneczne, podobnie jak balsamy, mleczka, emulsje i olejki do opalania, są niezbędnym składnikiem wyposażenia letniej kosmetyczki. W naszym asortymencie znajduje się duży wybór kremów do opalania i kremów przeciwsłonecznych do twarzy. Polecamy kosmetyki popularnych marek krajowych i zagranicznych, takich jak Nivea czy Ziaja, a także specjalistyczne dermokosmetyki do opalania, na przykład La Roche-Posay, Dermedic, Uriage i innych.
Kremy przeciwsłoneczne i SPF, czyli Sun Protection Factor

Oferujemy kremy, emulsje i mleczka do opalania o różnych wartościach SPF, czyli o różnym stopniu ochrony przed promieniowaniem UV.

Największą ochronę zapewniają kremy o SPF 50 i więcej (tzw. „sun blockers”). Takie powinny wybierać osoby o skórze bardzo jasnej i wrażliwej na słońce. Po kąpieli słonecznej można je dodatkowo uzupełnić kosmetykami do pielęgnacji po opalaniu.

Osoby o karnacji średniej mogą wybrać ochronę przeciwsłoneczną średnią – SPF 20-30. Człowiek o ciemnej karnacji lub mocno opalony może sięgnąć po produkty o SPF 10-15. Przydadzą się one również osobom, które skorzystały z przyspieszaczy do opalania z widocznym skutkiem.

Kremy przeciwsłoneczne do twarzy

Twarz wymaga szczególnej ochrony przed słońcem. Mając w planach cały dzień na świeżym powietrzu, warto wybrać krem do opalania twarzy o wysokim SPF, na przykład marki Nacomi lub Malibu. W przypadku wyjścia z rodziną i chęci zapewnienia ochrony przed słońcem dla najmłodszych można rozważyć też delikatny krem do opalania dla dzieci o wysokim faktorze.

W upalny dzień świetnie sprawdzą się także przeciwsłoneczne sztyfty do twarzy, na przykład Holika Holika lub Floslek. Warto także zabezpieczyć usta specjalną ochronną pomadką przeciwsłoneczną, chociażby marki Allerco.

Filtry przeciwsłoneczne – chemiczne i mineralne

Oprócz wartości SPF warto sprawdzić, czy ma filtry UV chemiczne. W składzie produktu ich nazwy kończą się na „cinnamate”, „benzoate” czy „benzophenone”). Alternatywą są mineralne, zawierające głownie tlenek cynku (Zinc Oxide) lub dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide).

Filtry chemiczne pochłaniają promieniowanie UV. Natomiast filtry mineralne głównie odbijają promienie.

Jeśli szukasz kremu przeciwsłonecznego do ciała lub do twarzy, zapoznaj się z naszą ofertą! Znajdziesz tu nie tylko kremy, ale i mleczka, olejki, emulsje i sztyfty do opalania. Kosmetyki i dermokosmetyki przeciwsłoneczne dla dzieci i dla dorosłych pozwolą Wam bezpiecznie cieszyć się letnim słońcem!

więcej