Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Płeć
Działanie
  • więcej
Pojemność
  • więcej
Linia
  • więcej

Kosmetyki naturalne do koloryzacji włosów

Naturalne kosmetyki do koloryzacji włosów oprócz zmiany lub odświeżenia koloru włosów zapewniają im kurację odżywczą i zdrowy wygląd. W naszym asortymencie posiadamy zróżnicowany wybór naturalnych farb oraz szamponów koloryzujących do włosów sprawdzonych marek: Khadi, Sanotint, Sattva i wielu innych producentów, którzy stawiają przede wszystkim na kosmetyki naturalne.

Zalety naturalnych farb do włosów

Farby do włosów naturalne posiadają właściwości koloryzujące, dzięki specjalnym gatunkom roślin zawierającym naturalne barwniki. Najbardziej popularną rośliną znaną od czasów starożytności jest lawsonia bezbronna, z której liści i pędów produkuje się pomarańczowo-czerwony barwnik nazywany henną. Henna w połączeniu z innymi ziołami nie tylko skutecznie koloryzuje włosy, ale też intensywnie je pielęgnuje. Zawiera cenne składniki mineralne (wapń, magnez, potas), błonnik, kwas linolowy i oleinowy oraz witaminy.

Roślinna farba do włosów na bazie henny sprawdza się włosów jasnych, ciemnych, a także siwych (dwuetapowa koloryzacja). Pozwala ożywić oraz przyciemnić kolor włosów, natomiast nie służy do ich rozjaśniania. Ziołowa henna do włosów w przeciwieństwie do farb syntetycznych nie uszkadza struktury włosów i nie podrażnia skóry głowy - może być stosowana do skóry wrażliwej. Henna łączy się z keratyną, chroniąc włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i utratą wody. Pozwala na uzyskanie naturalnego koloru włosów z delikatnymi refleksami. 

Jak wybrać organiczną farbę do włosów?

Przed wyborem naturalnego kosmetyku do koloryzacji włosów należy zastanowić się: czy zależy nam na trwałym kolorze przez 4-6 tygodni, który zapewni nam roślinna farba do włosów (henna do włosów); czy chcemy zmiany koloru na kilkanaście myć, który uzyskamy stosując szampon koloryzujący na bazie ekstraktów roślinnych i witamin. Po 3-4 tygodniach od nałożenia wybranej farby sprawdzi się też roślinna mascara na odrosty, pozwalająca w szybki i łatwy sposób zamaskować widoczne odrosty.

Naturalne kosmetyki do farbowania włosów pozwalają na uzyskanie pięknego koloru włosów i ich wzmocnienie, bez użycia szkodliwych substancji.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz roślinną koloryzacje włosów zgodnie z twoimi potrzebami!

więcej