Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Pojemność
  • więcej
Płeć
  • więcej
Rodzaj skóry
Linia
  • więcej
Ochrona SPF

Samoopalacze i bronzery

Samoopalacze i bronzery pomagają uzyskać efekt opalenizny bez słońca, ale też wyrównać koloryt nierównomiernie opalonej skóry. Samoopalacze do twarzy, nóg lub do całego ciała marek takich jak St. Moriz Professional, St. Tropez, Marc Inbane, L’Oreal Paris i wielu innych firm składają się na szeroką ofertę bronzerów.

Samoopalacze i bronzery – opalenizna bez słońca

Kosmetyki brązujące zawierają najczęściej DHA, czyli dihydroksyaceton, który reaguje z białkiem zawartym w naskórku i powoduje powstawanie brązowego barwnika. Nie jest przy tym konieczne ani wystawianie się na słońce, ani pielęgnacja po opalaniu.

Efekt ten można przedłużyć i utrwalić dzięki dodatkowi erytrozy lub jej pochodnych. Sztuczna „opalenizna” utrzymuje się aż do złuszczenia zabarwionego naskórka, najczęściej przez kilka dni.

Samoopalacze i bronzery dostępne są w różnych formach: najczęściej w kremie, jednak często można dostać samoopalacz w piance, mleczku lub sprayu lub kupić bronzer w sztyfcie, mgiełce czy balsamie. Znaleźć można też samoopalacze w chusteczce do jednorazowej wygodnej aplikacji.

Samoopalacz, karnacja i aplikacja bronzera

Aby efekt opalenizny był naturalny, należy dobrać produkt do karnacji. Samoopalacze do ciemnej karnacji zawierają więcej DHA, a ich efekt na jasnej skórze może wyglądać przesadnie mocno. Na początek warto wybrać delikatny balsam brązujący, który regularnie stosowany zapewni delikatny efekt bez smug i plam.

Dobrze sprawdzą się także rękawice do nakładanie samoopalacza lub bronzera. Ich użycie zapobiega przebarwieniu dłoni i umożliwia równomierną aplikację kosmetyku. W przeciwieństwie do przyspieszaczy do opalania, które działają tylko wspomagającą, w tym przypadku nierównomierne nałożenie kremu może zakończyć się cętkami na skórze.

Czy samoopalacz zapewnia ochronę przed słońcem?

Skóra brązowa od samoopalacza lub bronzera nie ma melaniny, nie zapewnia więc takiej ochrony przed słońcem jak naturalna opalenizna. Produkty do ochrony przeciwsłonecznej są w takim przypadku nieodzowne. Dlatego przy wyjściu na słońce warto zabezpieczyć się kremem przeciwsłonecznym dobranym do „oryginalnej” karnacji.

Jeśli chcesz uzyskać piękną, brązową skórę bez konieczności wychodzenia na słońce, wypróbuj samoopalacze dostępne w naszej ofercie. Samoopalacz w piance, „rajstopy” w sprayu, a może bronzer w sztyfcie albo w kremie? To twój wybór!

więcej