„Real. Królewska drużyna” – recenzja

Piłka nożna to bez wątpienia najbardziej popularna dyscyplina sportu w Polsce. Mecze przyciągają tysiące kibiców – na stadiony i przed telewizory; piłkarze chętnie angażowani są do reklam, bo budzą pozytywne skojarzenia; setki dzieci grają w szkółkach i klubach piłkarskich – coraz liczniejszych i coraz bardziej profesjonalnych.

Ten stan rzeczy ma też swoje odbicie na księgarskich półkach. Biografie piłkarzy, historie wielkich imprez piłkarskich czy książki poświęcone najpopularniejszym klubom z całego świata – to widok powszechny. Na dodatek książki te nie tylko stoją na półkach, ale są też bardzo chętnie kupowane i czytane – również przez najmłodszych.

W serii „Kluby wszech czasów” wydawnictwa Egmont ukazała się właśnie monografia Realu Madryt, napisana przez Marcina Kalitę, dziennikarza sportowego. Książa stanowi kompendium wiedzy na temat królewskiej drużyny, jest swego rodzaju przewodnikiem. Młody czytelnik znajdzie w niej w szczegółach opowiedzianą historię, biografie najznamienitszych graczy, a także polskie akcenty, co z pewnością szczególnie zainteresuje rodzimych kibiców.

Prócz dużej porcji informacji, podanych w sposób przystępny i interesujący, książka zawiera też wiele zdjęć – z boiskowych akcji i portretów zawodników. Takie połączenie to świetne rozwiązanie, które sprawi, że nawet dzieci do tej pory niechętnie sięgające po lekturę, dadzą się porwać i na jakiś czas przenieść do Madrytu.

Ewa Świerżewska

Real Madryt. Królewska drużyna

Marcin Kalita
seria: Kluby wszech czasów
wyd. Egmont, 2018
wiek: 7+

Kup książkę

Zobacz także

Komentarze