Reklamacje

Jak przebiega proces reklamacji

Reklamacje dotyczące produktów

Masz prawo zareklamowania rzeczy wadliwej. Możesz skorzystać albo z gwarancji producenta (o ile taka została udzielona i nie minął okres gwarancyjny) albo z rękojmi (jeżeli towar ma wadę). Jeśli chcesz dokonać zwrotu - odstąpić od Umowy zapoznaj się z informacjami dostępnymi w tym miejscu.

Formularz reklamacji znajduje się na odwrocie faktury dołączonej do każdego zamówienia. Dodatkowo możesz go pobrać w tym miejscu: POBIERZ FORMULARZ. Jeśli posiadasz u nas konto, reklamację możesz zarejestrować po zalogowaniu się na Twoje Konto.

Gwarancja producenta

Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta. Jeśli w karcie gwarancyjnej nie został podany konkretny termin, wówczas gwarancja obowiązuje 2 lata od daty wydania towaru. Jeśli wybierzesz ten sposób reklamacji pamiętaj, że to właśnie gwarant rozpatruje reklamację a nie sklep internetowy empik.com.Większość produktów posiada gwarancje realizowane bezpośrednio przez autoryzowane punkty serwisowe producentów (gwarantów). Dokładne adresy punktów serwisowych znajdziesz na kartach gwarancyjnych lub instrukcji dołączanych do produktów lub na stronach internetowych producentów.

Zależy Ci na czasie?

Reklamację złóż bezpośrednio w autoryzowanym punkcie serwisowym danego producenta. Jest to bardzo szybki proces reklamacji, który pozwala w najkrótszym czasie doprowadzić sprzęt do sprawności.

Życzysz sobie byśmy w Twoim imieniu zwrócili się do gwaranta?

Przekaż nam produkt wraz formularzem reklamacji zgodnie ze wskazówkami z sekcji "Gdzie zgłosić reklamację?". Asortyment z kategorii elektronika prosimy odesłać do magazynu. Przekażemy go do autoryzowanego serwisu producenta. Pamiętaj, że proces naprawy produktu wydłuży się o czas jaki potrzebujemy na przekazanie produktu do serwisu i pozyskanie go po rozpatrzeniu zgłoszenia.

Składając reklamację z tytułu „gwarancji za pośrednictwem sprzedawcy” odeślij do nas reklamowany produkt wraz z wypełnionym rewersem faktury oraz opisem reklamacji.

Szczegółowe zasady gwarancji zostały określone w dokumencie gwarancyjnym. Pamiętaj, że reklamację z gwarancji rozpatruje wystawca dokumentu gwarancji (gwarant), a nie sklep internetowy empik.com.

Rękojmia

Reklamację produktu z tytułu rękojmi możesz zgłosić jeżeli przed upływem 2 lat od dnia otrzymania produktu stwierdzisz, że jest on uszkodzony, niekompletny, wadliwy lub niezgodny z opisem. Przyjmiemy i rozpatrzymy reklamację w terminie 14 dni od jej zgłoszenia. Potrzebujemy do tego reklamowany produkt, formularz reklamacyjny znajdujący się na odwrocie faktury lub do pobrania ze strony oraz dowód zakupu towaru w sklepie empik.com – np. fakturę. Prosimy też o określenie oczekiwań- obniżenie ceny, zwrot środków, naprawa, wymiana na produkt wolny od wad.

Gdzie zgłosić reklamację?

Jeśli zamówienie zostało odebrane w Punkcie Odbioru ‒ tam właśnie możesz przekazać reklamowany produkt lub odesłać go bezpośrednio do naszego magazynu (adres poniżej). Uwaga, produkty z branży elektronika należy wyłącznie wysyłać do naszego magazynu.

W przypadku, gdy zamówienie dostarczone było za pomocą poczty lub kuriera prosimy o odesłanie reklamacji zwykłą przesyłką ekonomiczną na adres magazynu:

Magazyn SPL (empik.com)

ul. Olimpijska 16,

96-500 Sochaczew

Rozpatrzenie reklamacji

Jeśli Twoja reklamacja zostanie uznana za zasadną, zwrócimy koszty związane z odesłaniem reklamowanego zamówienia do magazynu, dlatego prosimy o ich określenie na formularzu reklamacyjnym. Dla każdej pozytywnie rozpatrzonej reklamacji – zgodnie z Twoim wyborem wymienimy towar na wolny od wad, zwrócimy środki, naprawimy lub obniżymy jego cenę, chyba, że naprawa lub wymiana na nowy będą niemożliwe lub wymagać będą nadmiernych kosztów (np. jeśli nakład zakupionego przez Ciebie towaru zostanie wyczerpany). W takim przypadku masz prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy.

Reklamacje dotyczące usług

W sytuacji, gdy reklamacje nie dotyczą bezpośrednio towaru prześlij swoje uwagi do Centrum Wsparcia Klienta:

  • Jakości obsługi zarówno w sklepie internetowym empik.com jak w salonach empik.
  • Jakości serwisu empik.com.
  • Niedoręczenia zamówienia dostarczanego za pośrednictwem poczty i kuriera.

Na każdą reklamację otrzymasz od nas odpowiedź.

info

Informacja o pozasądowych sposobach rozpatrywania reklamacji

Aby zapewnić najwyższą jakość usług, wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej. Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostęp do nich w Polityce prywatności