Przedpremierowe rarytasy

Wiosna w pełni, a wraz z jej nadejściem nie tylko przyroda obudziła się do życia. Na księgarnianych półkach pojawia się coraz więcej ciekawych, mądrych i pięknych książek dla dzieci w różnym wieku. Tym razem cztery propozycje, które do księgarń trafią w najbliższym czasie, a teraz można je kupić jeszcze przed premierą na empik.com.

Wielka księga prawdziwych tropicieli

Adam Wajrak
wyd. Agora, 2018
wiek: 7+

Kup książkę

 

Kultowe przewodniki prawdziwych tropicieli Adama Wajraka teraz w jednym tomie – uaktualnione i odświeżone, ilustrowane zdjęciami autora!

Po diabła nam egzotyczne dżungle i sawanny, skoro mamy takie skarby – dziwi się Adam Wajrak i zabiera nas w Polskę – do lasów, na łąki i bagna, nad rzeki, stawy i rykowiska, w góry i do Puszczy Białowieskiej. Chcesz zostać prawdziwym tropicielem? Dołącz do Adama Wajraka i przeżyj niezapomniane przygody!

Latem naucz się tropić w Tatrach świstaki, odkryj węże w Bieszczadach, poznaj najbardziej tajemniczego mieszkańca polnych norek, odwiedź Puszczę Białowieską nocą, odkryj przyrodnicze niespodzianki na polskich plażach. A kiedy przyjdzie jesień, zostań tropicielem gigantów – żubrów w Puszczy Białowieskiej i niedźwiedzi w Tatrach, wproś się na rodzinny ptasi piknik na Pomorzu i posłuchaj koncertujących wilków i jeleni w Bieszczadach. Będzie trochę jak w horrorze..jeśli nie boisz się miejskich piwnic i wrzosowisk. Zima zaś to czas na prawdziwą misję detektywistyczną – Twoim celem będzie wyśledzić mordercę tak okrutnego, że na samą myśl przechodzą dreszcze. Wproś się też na kolację do wilczej watahy i wyśledź jedyne w Polsce dzikie koty – rysie i żbiki. Poznaj nowe ptaki – najinteligentniejsze, najsprytniejsze i najbardziej kolorowe – i otwórz najlepszą w mieście ptasią restaurację. Wiosną będziesz już umiał dojrzeć arcyciekawe spektakle gdzie tylko spojrzysz… ptasie pojedynki, gady zmieniające barwy, sprytne strategie czajek i wiele innych. Poza tym będzie o niebieskich żabach, małym chrząszczu, który idzie na wojnę z wielkim lasem, i miejskich kaskaderach.

Gotowi? No to w drogę.

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy

Anna Dziewit-Meller
il. Joanna Rusinek
wyd. Znak, 2018
wiek: 8+

Kup książkę

 

Przedstawiamy numer specjalny naszego magazynu! Podróżujące damy, dziewuchy i dziewczyny łączą siły i dzielą się swoimi dokonaniami. Odkrywczynie i pionierki w końcu głośno opowiadają swoje historie. W tym numerze:

korespondencja Nellie Bly – reporterki, która pobiła rekord „W 80 dni dookoła świata”,
wywiad z Marią Czaplicką – badaczką Syberii, dobrą znajomą tamtejszych szamanów,
porady dla podróżniczek od Junko Tabei – pierwszej zdobywczyni Mount Everest,
portret Sacagawei – tłumaczki i przewodniczki po Dzikim Zachodzie,
fotoreportaż o Walentynie Tierieszkowej – pierwszej kobiecie w kosmosie.
…oraz relacje wielu innych kobiet, które przemierzyły świat wzdłuż i wszerz. Poznaj nasze autorki i tak jak one odkrywaj nowe lądy!

Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata

Michał Rusinek
il. Joanna Rusinek
wyd. Znak, 2018
wiek: 7+

Kup książkę

 

Bez względu na to, ile masz lat, już czas, by zacząć zwiedzać świat.

Na podróż nie masz forsy? Czasu? Wystarczy spojrzeć do atlasu albo zakręcić raz globusem, a wtedy pomkniesz jednym susem do Azji albo do Afryki – nie martwiąc się upałem dzikim.

Umówmy się, że na trzy-cztery skoczysz do którejś z dwóch Ameryk. Przebiegniesz truchtem Europę, w Australii też postawisz stopę.

Zapytasz: „Czy to się tak da?”. Odpowiedź zna książeczka ta.

Momo nie lubi podróży

Beata Sadowska
il. Joanna Kurowska
wyd. Znak, 2018
wiek: 5+

Kup książkę

 

Poznajcie się – to jest pies Momo, miłośnik kiełbasek i popołudniowych drzemek. Z kolei jego rodzina najbardziej na świecie lubi podróże. Momo zwykle patrzy na życie przez różowe okulary. Jednak na wieść o kolejnych wyprawach niepewnie podkula ogon – bo skąd ma wiedzieć, jak jeść pałeczkami? Albo jak się porozumieć z kozą na mongolskim stepie? No i kim jest bardzo stary, tajemniczy pan Otzi, który mieszka na lodowcu? Mimo początkowych obaw Momo wyrusza w nieznane, by się przekonać, że nowe miejsca i zwyczaje wcale nie są takie straszne.

Beata Sadowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna, blogerka, mama dwuletniego Kosmy i pięcioletniego Tytusa. Autorka m.in. bestsellera „I jak tu nie biegać!” oraz „I jak tu nie podróżować (z dzieckiem)!”.

Momo – trzynastoletni rodezjan, niestrudzony towarzysz w podróżach większych i mniejszych. Wierny przyjaciel i opiekun Kosmy i Tytusa.

(opr. Ewa Świerżewska)

Zobacz także

Komentarze