Nathan Hill – spotkanie z autorem książki „Niksy”, prowadzenie Anna Dziewit-Meller

15 maja
19:00
Spotkanie autorskie
Nathan Hill – spotkanie z autorem książki „Niksy”, prowadzenie Anna Dziewit-Meller
Wydarzenie na Facebook
Warszawa
Teatr Powszechny – Mała scena
fot. Jenni Groyon

Urodził się w 1978 roku w Iowa, dorastał na Środkowym Zachodzie USA; żył w Illinois, Missouri, Oklahomie, Kansas i Nowej Anglii. Mieszkał między innymi w Nowym Jorku, Twin Cities i Chicago, teraz zaś mieszka na Florydzie wraz ze swoją utalentowaną muzycznie żoną.

Jest wykładowcą języka angielskiego, prowadzi warsztaty kreatywnego pisania i kursy literatury na University of St. Thomas w St. Paul w stanie Minnesota. „Niksy” są pierwszą powieścią Nathana Hilla; wcześniej napisał kilka opowiadań. W jego rodzinnym domu było mało książek, mimo to o karierze pisarskiej marzył już od czasów szkoły podstawowej. Zapraszamy na stronę autora: nathanhill.net

Spotkanie z autorem w ramach festiwalu:

15.05, 19:00 Warszawa, Teatr Powszechny, prow. Anna Dziewit-Meller

 

O książce:

„Niksy” (Wydawnictwo Znak, tłum. Jerzy Kozłowski) są pierwszą powieścią Nathana Hilla; wcześniej napisał kilka opowiadań. Po ich wydaniu Hill został obwołany literackim objawieniem roku a nad książką w superlatywach rozpisywali się zarówno recenzenci („The New York Times” ochrzcił go „wielkim literackim talentem” a „Washington Post” docenił „inteligentny, dowcipny, przebiegły sposób opowiadania”) jak i pisarze (np. John Irwing) oraz czytelnicy publikujący entuzjastyczne recencje na portalu Goodreads. Książka została przetłumaczona na 25 języków.

Polecane książki

Komentarze