AŁBENA GRABOWSKA

Stulecie WinnychStulecie Winnych - początek
Słuchaj wlogo empikGO

*Aktywuj swój kod promocyjny lub załóż konto i dołącz do społeczności Empik Go.

*Aktywuj swój kod promocyjny lub załóż konto i dołącz do społeczności Empik Go.

W roli głównej Weronika Humaj
stulecie winnych logo

Poznaj początek historii rodziny Winnych

Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu się zdobyć względy Broni i w 1874 roku biorą ślub w brwinowskim kościele pod wezwaniem świętego Floriana. Wydaje się, że czeka ich dostatnia i spokojna przyszłość. Życie toczy się dzień po dniu, Winnych spotykają troski i radości, ale nikt nie spodziewa się, że niebawem spadną na nich nie tylko ogromne osobiste tragedie, ale i wojenna zawierucha.

W ROLI GŁÓWNEJ Weronika Humaj

Weronika Humaj
,,

Nigdy wcześniej ani później Bronia nie bała się tak bardzo jak wtedy, kiedy stała przed ołtarzem w kościele pod wezwaniem świętego Floriana w Brwinowie i przysięgała Antoniemu miłość i wierność do grobowej deski.

AutorkaAłbena Grabowska

Popularna i ceniona pisarka, która swoje niezwykłe imię (oznaczające kwitnącą jabłoń) zawdzięcza bułgarskim korzeniom. Z wykształcenia lekarka, doktor nauk medycznych ze specjalizacją w neurologii i epileptologii.

Popularna i ceniona pisarka, której niezwykłe imię, oznaczające kwitnącą jabłoń, nawiązuje do bułgarskich korzeni. Z wykształcenia neurolog. Popularność wśród czytelników zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze Stulecie Winnych. Potencjał tej epickiej opowieści dostrzegli również filmowcy i w 2018 roku rozpoczęto realizację serialu w gwiazdorskiej obsadzie. Na antenie TVP zostały wyemitowane już trzy 13-odcinkowe serie, a kolejną, czwartą, widzowie będą mogli obejrzeć w 2022 roku. Prócz Stulecia Winnych spod pióra Ałbeny Grabowskiej wyszły m.in. trylogia Alicja w krainie czasów, kryminał Ostatnia chowa klucz, książka Tam, gdzie urodził się Orfeusz oraz wciągające powieści Lady M., Coraz mniej olśnień, Lot nisko nad ziemią (Wydawnictwo Zwierciadło). Mieszka z trójką dzieci, trzema kotami i psem w podwarszawskim Brwinowie.

Ałbena Grabowska

Niesamowite historie w każdej chwili

Słuchaj „Stulecia Winnych. Początek” w aplikacji Empik Go. Premiera trzech pierwszych odcinków 1.10. Kolejne odcinki w każdy piątek w aplikacji.

Wybieraj też spośród ponad 100 tys. audiobooków, podcastów i e-booków.

Wypróbuj*

* Dołącz do społeczności abonentów Empik Go, wybierając jeden z dogodnych abonamentów. Anuluj w dowolnym momencie.

Premiera książki: 13/10Zamów książkę
Wszystkie tytuły z serii "Stulecie Winnych" dostępne w aplikacji Empik Go:

jedno konto - czytaj i słuchaj na wielu urządzeniach

Często zadawane pytania

Pokaż wszystkie pytania i odpowiedziWypróbuj już dziś