Najczęściej zadawane pytania

Jak zacząć?

 1. W jaki sposób mogę się zalogować/założyć konto w Empik Go?

  W aplikacji Empik Go logujesz się swoim kontem Empik - dającym dostęp do zakupów na Empik.com, jak i licznych usług, jak choćby Empik Music. Jedno wspólne konto Empik to wygoda korzystania.

  Jeśli nie masz konta Empik, możesz je założyć po wybraniu dla siebie abonamentu Empik Go. Wystarczy:
  1. Kliknąć w wybrany plan
  2. Wpisać adres e-mail, którym chcesz się logować
  3. W kolejnym kroku utworzyć hasło do konta i przejść do procesu zakupu

 2. Co daje zalogowanie się/założenie konta w aplikacji Empik Go?

  Zalogowanie się/założenie konta w aplikacji Empik Go jest niezbędne, abyś mógł skorzystać z wykupionego abonamentu. Abonament w momencie zakupu zostaje przypisany do Twojego konta Empik. Możesz nim administrować na stronie: https://www.empik.com/twoje-konto/abonamenty

  Jeśli nie masz konta Empik, nie jesteś zalogowany, w aplikacji Empik Go możesz słuchać darmowych fragmentów e-booków, audiobooków, podcastów i komiksów.

 3. Co to jest abonament w Empik Go?

  Abonament Empik Go to usługa, dzięki której masz dostęp do tysięcy e-booków, audiobooków i odcinków podcastów. Wystarczy na empik.com/go wybrać plan, jaki Ci najbardziej odpowiada – dla tych czytających mniej czy pożeraczy książek - podpiąć kartę i przez najbliższe 30 dni możesz korzystać w sposób nieograniczony z dostępnego katalogu tytułów w Empik Go.

 4. Gdzie mogę sprawdzić tytuły dostępne w ramach abonamentu Empik Go?

  Informację o tytułach dostępnych w abonamencie znajdziesz na naszej stronie empik.com/go pod listą dostępnych planów abonamentowych.

 5. Na jak długo wykupuje się dostęp do Empik Go?

  Decydując się na abonament w Empik Go, podpinasz swoją kartę, z której co 30 dni będzie pobierana opłata. Z abonamentu możesz zrezygnować w dowolnej chwili - będziesz miał do niego dostęp do końca opłaconego 30-dniowego okresu.

Abonamenty - zasady ogólne

 1. W jaki sposób mogę zapłacić za abonament?

  Abonament można wykupić, przypisując do konta kartę płatniczą. Cyklicznie co 30 dni będzie pobierana z karty kwota o wartości wykupionego abonamentu, umożliwiająca przedłużenie aktywności abonamentu o kolejny miesiąc rozliczeniowy.

 2. Jak mogę zacząć korzystać z audiobooków i/lub e-booków dostępnych w abonamencie?

  Każdy rodzaj abonamentu daje dostęp do określonego katalogu audiobooków i/lub e-booków. Tytuły wchodzące w skład katalogu można sprawdzić na stronie internetowej www.empik.com/go, a także z poziomu aplikacji Empik Go w odpowiedniej sekcji np. "Go Max". Aby zacząć korzystać, należy kliknąć opcję "Słuchaj w ramach abonamentu” lub "Czytaj w ramach abonamentu” na karcie wybranego produktu. Wtedy produkt zostanie odtworzony / wyświetlony na Twoim urządzeniu. Możesz również dodać produkt do Twojej Biblioteki, bez odtworzenia / otwarcia go w danej chwili. W takim przypadku kliknij opcję "Do biblioteki".

 3. Ile osób może korzystać z abonamentu?

  Przy opisie każdego abonamentu znajduje się liczba urządzeń, z których można korzystać równocześnie w ramach jednego konta. W przypadku posiadania kilku abonamentów na raz zastosowanie ma największa liczba urządzeń przypisana do jednego z posiadanych abonamentów.

 4. Czy mogę w dalszym ciągu kupować książki w Empik Go/empik.com w sposób klasyczny mając wykupiony abonament?

  Kupowanie książek w sposób klasyczny (jednostkowy) będzie dalej możliwe przy posiadaniu aktywnego abonamentu wyłącznie na stronie empik.com. Od kwietnia 2022 r. nie ma możliwości dokonać zakupu e-booków i audiobooków w aplikacji Empik Go - możesz jednak nadal czytać w niej książki zakupione jednostkowo na empik.com.
  ​​​​​​​ Pracujemy nad tym, by książki można było zakupić również w aplikacji Empik Go.

 5. Czy i kiedy mogę zrezygnować z zakupionego abonamentu?

  Abonament można anulować bezpłatnie w dowolnej chwili i pozostanie on aktywny jedynie do końca opłaconego okresu rozliczeniowego.

 6. Co się stanie jak mój abonament wygaśnie?

  Utracisz dostęp do wszystkich produktów wykorzystanych w ramach tego abonamentu. W dowolnej chwili możesz jednak wykupić abonament ponownie i odzyskać dostęp do swoich książek. Ważne: Gdy abonament wygaśnie, dalej będziesz miał dostęp z Biblioteki do swoich książek zakupionych jednostkowo w Empik Go/empik.com.

 7. Czy wszystkie książki z oferty Empik Go są dostępne w abonamencie?

  Niestety nie udało nam się jeszcze uzyskać zgody wydawców do wszystkich tytułów. Listę dostępnych książek w ramach danego abonamentu można sprawdzić online przed zakupem abonamentu. Wraz z upływem czasu planujemy rozwijać ofertę dostępnych książek. Książki niedostępne w ofercie abonamentowej można nadal zakupić na empik.com i czytać w aplikacji Empik Go.

 8. Czy pliki można zapisać sobie na dysku/przesłać komuś innemu?

  Nie. Dostęp do plików zakupionych w ramach abonamentu jest możliwy jedynie w aplikacjach Empik Go.

 9. Jakie tytuły wchodzą w skład abonamentu Empik Go w ramach programu Empik Premium?

  Empik Premium daje dostęp do ograniczonej względem głównych abonamentów oferty w ramach Empik Go. Audiobooki i e-booki dostępne dla posiadaczy Empik Premium widoczne są pod tym linkiem - https://www.empik.com/premium/go. Tytuły prezentowane są również posiadaczom Empik Premium na głównym ekranie aplikacji Empik Go w module Na dobry początek. 

 10. Karta płatnicza, którą mam podłączoną do płatności cyklicznych w moim abonamencie wygasa za miesiąc. Jak mogę zmienić kartę?

  Należy zalogować się na swoje konto na empik.com, kliknąć nazwę użytkownika i następnie w części Empik Go kliknąć Twoje abonamenty Empik Go. Można też od razu wejść przez link - https://www.empik.com/twoje-konto/abonamenty. W części płatność należy kliknąć Zmień kartę i dodać nową kartę, zgadzając się równocześnie na cykliczne płatności. Po udanym dodaniu nowej karty i ponownym kliknięciu Zmień, można usunąć tą starą.

 11. Jakie są różnice między abonamentami Empik Go a ofertą audiobooków i e-booków w Empik Premium?
  Abonamenty Empik Go
  Go Mini Go Max Go Max + Music Empik Premium
  Liczba e-booków, audiobooków i podcastów 100 000+ 100 000+ 100 000+ 11 000+
  Częstotliwość dodawania nowych tytułów co tydzień co tydzień co tydzień co kwartał
  Liczba urządzeń do korzystania na jednym koncie 2 + Kindle 2 + Kindle 2 + Kindle 2 + Kindle
  Ile książek można dodać do biblioteki? 2 dowolną liczbę dowolną liczbę dowolną liczbę
  Częstotliwość płatności 30 dni 30 dni 30 dni 30 dni lub za 6/12 miesięcy z góry

Go Mini

 1. Co to jest abonament Go Mini?

  Jest to specjalny, tańszy abonament Empik Go dla wszystkich tych, którzy czytają mniej. Po wniesieniu opłaty w wysokości 24,99 zł użytkownik może dodać do swojej biblioteki w aplikacji w danym okresie rozliczeniowym (30 dni) 2 dowolne e-booki lub audiobooki spośród oferty abonamentowej Empik Go.

 2. Co to znaczy "dodać e-booka/audiobooka do biblioteki"?

  Zanim będziesz mógł czytać wybranego e-booka lub słuchać audiobooka w aplikacji Empik Go, musisz go dodać do swojej biblioteki. Po kliknięciu “Do biblioteki” książka zostaje przypisana do Twojego konta i możesz swobodnie zatopić się w lekturze.
  Wszystkie dodane do biblioteki książki znajdziesz w aplikacji Empik Go w zakładce “Biblioteka”.

 3. Ile e-booków i audiobooków mogę dodać do biblioteki w ramach abonamentu Go Mini?

  W ramach abonamentu Go Mini możesz dodać do swojej biblioteki w aplikacji Empik Go w każdym 30-dniowym okresie rozliczeniowym 2 książki w dowolnym formacie (e-book, audiobook).

 4. Co się stanie, jeśli się pomylę i dodam nie tego audiobooka lub e-booka, którego chciałem?

  Zanim książka zostanie dodana do Twojej biblioteki, w aplikacji, zapytamy Cię, czy jesteś pewien, że to właśnie tę książkę chcesz przeczytać. W wyskakującym oknie będziesz mógł potwierdzić swój wybór lub go odrzucić.
  Jeśli nie jesteś pewien, czy wybrany tytuł Ci się spodoba, skorzystaj z opcji Darmowy fragment. Dzięki temu będziesz mógł zapoznać się z e-bookiem i audiobookiem, zanim dodasz go do swojej biblioteki i zużyjesz limit.

 5. Ile e-booków i audiobooków mogę czytać w ramach abonamentu Go Mini?

  Możesz czytać wszystkie e-booki i audiobooki dodane przez Ciebie do biblioteki tak długo, jak długo opłacasz abonament Go Mini.
  Przykładowo: jeśli jesteś z nami już 3 okresy rozliczeniowe i w tym czasie wykorzystałeś pełen limit - czyli masz w swojej bibliotece 6 książek - możesz je słuchać i czytać do woli.

 6. Do jakich e-booków i audiobooków mam dostęp w ramach abonamentu Go Mini?

  Masz dostęp do wszystkich e-booków, audiobooków, komiksów, podcastów itd. z oferty Empik Go.

 7. Czy pojedyncze odcinki podcastów, ASMR i seriali audio również wymagają zużycia limitu w koncie w abonamencie Go Mini?

  Odcinki podcastów i ASMR nie zużywają limitu, w związku z czym, jeśli opłacasz abonament Go Mini, możesz słuchać ich do woli.
  W przypadku seriali audio tylko pierwszy odcinek (lub dowolny dodany do biblioteki jako pierwszy odcinek danego serialu) zużywa Twój limit. Pozostałe odcinki zostają odblokowane od razu po jego dodaniu i nie pomniejszają limitu.
  Przykładowo - jeśli dodasz do swojej biblioteki pierwszy odcinek serialu “Projekt Riese”, pozostałe 7 odcinków możesz słuchać już bez zużywania limitu.

 8. Czy muszę co miesiąc wykorzystywać limit?

  Nie, nie musisz wykorzystywać limitu w każdym 30-dniowym okresie rozliczeniowym. Niewykorzystany limit przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy, pod warunkiem, że opłacisz swój abonament.
  Zaległy limit możesz wykorzystać przez 180 dni, pod warunkiem, że w tym czasie będziesz opłacać abonament Go Mini.

 9. Co się dzieje z niewykorzystanym limitem w abonamencie Go Mini?

  Niewykorzystany limit przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy, pod warunkiem, że opłacisz swój abonament.
  Zaległy limit możesz wykorzystać przez 180 dni, pod warunkiem, że w tym czasie będziesz opłacać abonament Go Mini.
  Jeśli nie wykorzystasz swojego limitu i zdecydujesz się zrezygnować z abonamentu Go Mini, niewykorzystany limit przepada po wygaśnięciu opłaconego okresu rozliczeniowego.

 10. Czy w abonamencie Go Mini mogę czytać e-booki na Kindle?

  W ramach abonamentu Go Mini e-booki możesz czytać również na swoim czytniku Kindle. Szczegółowe informacje na temat działania aplikacji Empik Go dla Kindle znajdziesz pod linkiem: empik.com/go/kindle

 11. Na ilu urządzeniach mogę korzystać z Empik Go, mając abonament Go Mini?

  W ramach abonamentu Go Mini możesz korzystać z Empik Go na 2 dowolnych urządzeniach (telefon, tablet, czytnik PocketBook, inkBOOK itd.) i 1 czytniku Kindle.

 12. Opłacam Empik Premium oraz abonament Go Mini w Empik Go. Czy e-booki i audiobooki dostępne w Premium również będą zużywać mój limit?

  Nie, e-booki i audiobooki dostępne w takim przypadku w Premium nie zmniejszą Twojego limitu.

 13. Jak długo mogę czytać / słuchać e-booków i audiobooków dodanych do biblioteki w ramach abonamentu Go Mini?

  E-booki i audiobooki dodane do Twojej biblioteki możesz czytać i słuchać tak długo (i dowolną liczbę razy), jak długo opłacasz abonament.

 14. Czy w ramach abonamentu Go Mini obowiązuje okres próbny?

  Nie, w ramach abonamentu Go Mini nie obowiązuje okres próbny.

Go Max + Music

 1. Czym jest abonament Go Max + Music?

  Jest to abonament łączący dwie usługi w jednym: Empik Go i Empik Music.
  Empik Go to aplikacja, która daje czytelnikom dostęp do bogatej biblioteki dziesiątków tysięcy e-booków, audiobooków, komiksów, słuchowisk i podcastów, które możesz w dowolnym momencie przeczytać lub odsłuchać na swoim urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS Apple oraz czytnikach e-booków.
  Empik Music to cyfrowa usługa strumieniowania muzyki z Internetu, która umożliwia nieograniczony dostęp do katalogu milionów utworów muzycznych z całego świata. Korzystanie z usługi odbywa się za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie z systemem Android lub iOS Apple.

 2. Czy w ramach promocji Go Max + Music przysługuje mi darmowy okres próbny?

  Nie, w ramach promocji nie oferujemy darmowego okresu próbnego na żadną z aplikacji. Jeśli chcesz i wcześniej nie korzystałeś/aś z darmowego triala, to przed zakupieniem jednego wspólnego abonamentu w promocji Go Max + Music możesz skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego w Empik Music (jeśli nie korzystałeś/aś wcześniej z niego wcześniej).

 3. Na ilu urządzeniach mogę korzystać z abonamentu Go Max + Music?

  W tym samym czasie możesz korzystać z aplikacji Empik Go na dwóch urządzeniach. W przypadku aplikacji Empik Music z jednego abonamentu może korzystać jedna osoba. Na jedno konto będzie mogło być jednocześnie zalogowane maksymalnie 5 urządzeń. Słuchanie muzyki będzie możliwe jednocześnie wyłącznie na jednym z tych urządzeń. Aplikacja udostępnia możliwość zarządzania tymi urządzeniami w zakresie wyświetlenia listy urządzeń, które zalogowały się do aplikacji na dane konto.

 4. Czy mogę korzystać z abonamentu Go Max + Music w trybie offline, bez połączenia internetowego?

  Bez połączenia internetowego nie można przeglądać oferty ani dokonywać zakupów w aplikacji Empik Go. Można natomiast czytać e-booki lub słuchać audiobooków, które zostały wcześniej pobrane do Biblioteki w aplikacji. Aplikacja przechodzi wtedy w tryb offline. Podobnie jest w aplikacji Empik Music - połączenie z Internetem jest niezbędne do pobrania aplikacji, założenia konta (lub zalogowania na już istniejące), wykupienia abonamentu, jak również przeglądania dostępnego w aplikacji katalogu muzyki i jej słuchania za pomocą aplikacji, jeżeli nie stworzyłeś na swoim koncie katalogu utworów zapisanych w aplikacji.
  Nie mając połączenia z Internetem, można natomiast słuchać utworów w ramach albumów i playlist, które zostały wcześniej zapisane w katalogu Ulubione -> Pobrane na telefon w aplikacji. Aplikacja przechodzi wtedy w tryb offline.
  Aplikacja musi połączyć się z Internetem co najmniej raz na 2 tygodnie w celu sprawdzenia, czy użytkownik posiada opłacony abonament. Jeśli połączenie w celu weryfikacji opłacenia abonamentu nie powiedzie się, użytkownik straci dostęp do utworów pełnej długości.

 5. Czy korzystając z promocji Go Max + Music, mogę czytać książki na czytniku Kindle?

  Od października 2021 roku e-booki z aplikacji Empik Go można czytać również na czytnikach Kindle. Szczegółowe informacje na temat usługi dostępne są na stronie: empik.com/go/kindle

 6. Czy promocja Go Max + Music jest dostępna dla użytkowników spoza Polski?

  Zakupu abonamentu w ramach promocji Empik Go i Empik Music mogą dokonać wyłącznie osoby będące rezydentami Rzeczpospolitej Polskiej, czyli posiadające kartę płatniczą wydaną przez polską instytucję finansową lub konto w jednym z polskich banków. Zakup abonamentu lub jego odnowienie po wygaśnięciu jest możliwe tylko z terytorium Polski (nie dotyczy to comiesięcznych naliczeń na karty płatnicze, które odbywają się automatycznie bez względu na lokalizację).

 7. Mam już abonament Empik Go lub/i Empik Music – czy mogę skorzystać z promocji?

  Tak, ale musisz pamiętać, że w przypadku posiadania jednego lub obu abonamentów zakupionych oddzielnie aby skorzystać z promocji Go Max + Music, będziesz musiał zrezygnować z tych wcześniej zakupionych abonamentów. W przeciwnym razie opłaty za abonamenty będą nadal naliczane.

 8. Gdzie znajdę regulamin Empik Go, Empik Music i regulamin promocji Go Max + Music?

  Regulamin Empik Go znajdziesz pod tym adresem https://media.empik.com/content/regulaminy/Zalacznik_nr_8_dot._Empik_Go_obowiazujacy_od_12_listopada_2021_r.pdf
  Regulamin Empik Music znajdziesz tu https://www.empik.com/regulamin-music
  a regulamin promocji Go Max + Music tutaj: https://media.empik.com/content/elements/other-graph/REGULAMIN_OFERTY%20_ROMOCYJNEJ_PAKIETU_EMPIK_GO_I_EMPIK_MUSIC.pdf

Ogólne

 1. Na jakich urządzeniach mogę korzystać z aplikacji Empik Go?

  Empik Go do prawidłowego funkcjonowania wymaga urządzenia przenośnego (smartfon, tablet) posiadającego dostęp do Internetu i wyposażonego w system operacyjny iOS (minimum iOS 11) albo Android (minimum Android 5.0).

  Aplikacja jest też dostępna na czytnikach e-booków InkBOOK (Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD, Explore, Calypso). Można ją znaleźć w sklepie z aplikacjami inkBOOK Apps.

  Od września 2020 roku z aplikacji można korzystać na czytnikach PocketBook Touch HD 3, Touch Lux 4, Touch Lux 5, Color, InkPad 3, InkPad X, InkPad Color, InkPad Lite oraz PocketBook Era. Aby otrzymać aplikację należy połączyć czytnik z Internetem i zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Ikonka Empik Go pojawi się na dolnym pasku czytnika.

  Od października 2021 roku e-booki z aplikacji Empik Go można czytać również na czytnikach Kindle. Szczegółowe informacje na temat usługi dostępne są na stronie: empik.com/go/kindle

  Aplikacje Empik Go na czytniki umożliwiają wyłącznie czytanie e-booków - nie ma możliwości słuchania audiobooków na tych urządzeniach. Serdecznie zachęcamy do słuchania książek w wersji audio i podcastów na telefonie lub tablecie - to właśnie na urządzeniach mobilnych można odkryć prawdziwą moc audiobooków.

 2. Czy mogę korzystać z aplikacji Empik Go, jeśli mieszkam/przebywam poza granicami Polski?

  Zdecydowanie tak. Aplikacja będzie oferowała te same treści i funkcje.

 3. Czy z aplikacji można korzystać bez połączenia internetowego?

  Bez połączenia internetowego nie można przeglądać oferty. Można natomiast czytać e-booki lub słuchać audiobooków, które zostały wcześniej pobrane do Biblioteki w aplikacji. Aplikacja przechodzi wtedy w tryb offline.

 4. Czym jest Biblioteka w aplikacji Empik Go?

  To miejsce, z poziomu którego możesz uruchamiać e-booki/audiobooki zakupione jednostkowo w aplikacji Empik Go, na stronie empik.com lub wykorzystane w ramach aktywnego abonamentu.

Funkcje w aplikacji mobilnej

 1. Czy aplikacja synchronizuje postęp czytania/słuchania książek?

  Tak. W ustawieniach aplikacji można włączyć funkcję automatycznej synchronizacji postępu. Od momentu włączenia możesz być zalogowany na swoim koncie na kilku urządzeniach, a przy uruchomieniu wybranych książek z Biblioteki ich stan postępu czytania/słuchania będzie synchronizowany automatycznie.

 2. Czy aplikacja uruchamia książki w formacie PDF zakupionego w Empik?

  W Empik Go można czytać książki w formacie PDF zarówno te dostępne w abonamencie, jak i zakupione na Empik.com. Polecamy komiksy w formacie PDF dla dzieci i dorosłych.

 3. Jakie są podstawowe funkcje odtwarzacza audiobooków?

  Za pomocą odtwarzacza audiobooków możesz wstrzymywać odtwarzanie, przesuwać progres słuchanej książki, przeskakiwać do poprzedniego/następnego rozdziału. Możesz dodatkowo regulować prędkość odtwarzania, wybierać rozdziały do odsłuchania, pobrać audiobook na urządzenie oraz ustawiać drzemkę, po której odtwarzanie książki zostanie wyłączone. Z poziomu odtwarzacza audiobooków możesz również przerzucać dźwięk na głośnik lub korzystać z Google Chromecast.