Najczęściej zadawane pytania

Najczęstsze pytania użytkowników

 1. Odtwarzanie audiobooka lub podcastu co jakiś czas wyłącza się samoistnie.

  Problemy w takich przypadkach powodują najprawdopodobniej mechanizmy oszczędzania baterii na Twoim urządzeniu. Wejdź do ustawień Twojego telefonu, wybierz opcję „Pielęgn. baterii i urządzenia” -> „Bateria” -> "Limity użycia w tle" -> "Uśpione aplikacje" i usuń Empik Go z listy aplikacji do uśpienia.

 2. Podczas zakupu abonamentu pojawił się błąd płatności. Co zrobić dalej?

  Zaloguj się na swoje konto na empik.com i przejdź do zakładki Abonamenty Empik Go. Znajdziesz tam informację o błędzie i będziesz mógł ponowić płatność za abonament. Jeśli mimo ponowienia płatności nadal występuje błąd, skontaktuj się z nami mailowo [email protected].

 3. Mój czytnik Kindle nie chce się połączyć z aplikacją.

  Upewnij się, że Twój Kindle należy do obsługiwanych przez aplikację Empik Go. Jeśli tak, sprawdź koniecznie, czy Kindle po podłączeniu do komputera jest w trybie USB - nie wszystkie kable, którymi podłączasz swoje urządzenie, są kablami przesyłowymi. Czasami mają one wyłącznie funkcję ładowania. Jeśli po podłączeniu czytnik nie wyświetla ekranu o trybie USB, sprawdź inne kable.

 4. Po wysłaniu książki na czytnik Kindle, nie pojawia się ona na urządzeniu.

  Uruchom ponownie swój czytnik, przytrzymując przycisk usypiania przez kilka sekund. Po ponownym uruchomieniu czytnika spróbuj wgrać kolejny tytuł. Wszystkie książki powinny pojawić się na urządzeniu.

 5. Mój kod promocyjny Empik Go nie działa.

  Upewnij się co do warunków promocji - często kody promocyjne są tylko dla nowych użytkowników Empik Go. Sprawdź również, czy nie pomyliłeś się podczas przepisywania/wklejania kodu, np. czy nie ma tam zbędnych spacji.

Jak zacząć?

 1. W jaki sposób mogę się zalogować/założyć konto w Empik Go?

  W aplikacji Empik Go logujesz się swoim kontem Empik - dającym dostęp do zakupów na Empik.com, jak i innych usług Empik. Jedno wspólne konto Empik to wygoda korzystania.

  Jeśli nie masz konta Empik, możesz je założyć po wybraniu dla siebie abonamentu Empik Go. Wystarczy:
  1. Kliknąć w wybrany plan
  2. Wpisać adres e-mail, którym chcesz się logować
  3. W kolejnym kroku utworzyć hasło do konta i przejść do procesu zakupu

 2. Co daje zalogowanie się/założenie konta w aplikacji Empik Go?

  Zalogowanie się/założenie konta w aplikacji Empik Go jest niezbędne, abyś mógł skorzystać z wykupionego abonamentu. Abonament w momencie zakupu zostaje przypisany do Twojego konta Empik. Możesz nim administrować na stronie: https://www.empik.com/twoje-konto/abonamenty

  Jeśli nie masz konta Empik, nie jesteś zalogowany, w aplikacji Empik Go możesz słuchać darmowych fragmentów e-booków, audiobooków, podcastów i komiksów.

 3. Co to jest abonament w Empik Go?

  Abonament Empik Go to usługa, dzięki której masz dostęp do tysięcy e-booków, audiobooków i odcinków podcastów. Wystarczy na empik.com/go wybrać plan, jaki Ci najbardziej odpowiada – dla tych czytających mniej czy pożeraczy książek - podpiąć kartę i przez najbliższe 30 dni możesz korzystać w sposób nieograniczony z dostępnego katalogu tytułów w Empik Go.

 4. Gdzie mogę sprawdzić tytuły dostępne w ramach abonamentu Empik Go?

  Informację o tytułach dostępnych w abonamencie znajdziesz na naszej stronie empik.com/go w sekcji Co czeka na Ciebie w Empik Go?

 5. Na jak długo wykupuje się dostęp do Empik Go?

  Decydując się na abonament w Empik Go, podpinasz swoją kartę, z której co 30 dni będzie pobierana opłata. Z abonamentu możesz zrezygnować w dowolnej chwili - będziesz miał do niego dostęp do końca opłaconego 30-dniowego okresu.

  Możesz również zapłacić z góry za dostęp do Empik Go na 3, 6 lub 12 miesięcy - szczegóły na stronie empik.com/go.

Ogólne

 1. Na jakich urządzeniach mogę korzystać z aplikacji Empik Go?

  Empik Go do prawidłowego funkcjonowania wymaga urządzenia mobilnego (smartfon, tablet) posiadającego dostęp do Internetu i wyposażonego w system operacyjny iOS (minimum iOS 11) albo Android (minimum Android 5.0).

  Aplikacja jest też dostępna na czytnikach e-booków InkBOOK (Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD, Explore, Calypso, Calypso Plus). Można ją znaleźć w sklepie z aplikacjami inkBOOK Apps.

  Od września 2020 roku z aplikacji można korzystać na czytnikach PocketBook Touch HD 3, Touch Lux 4, Touch Lux 5, Color, InkPad 3, InkPad X, InkPad Color, InkPad Lite oraz PocketBook Era. Aby otrzymać aplikację należy połączyć czytnik z Internetem i zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Ikonka Empik Go pojawi się na dolnym pasku czytnika.

  Od października 2021 roku e-booki z aplikacji Empik Go można czytać również na czytnikach Kindle. Szczegółowe informacje na temat usługi dostępne są na stronie: empik.com/go/kindle

  Aplikacje Empik Go na czytniki umożliwiają wyłącznie czytanie e-booków - nie ma możliwości słuchania audiobooków na tych urządzeniach. Serdecznie zachęcamy do słuchania książek w wersji audio i podcastów na telefonie lub tablecie - to właśnie na urządzeniach mobilnych można odkryć prawdziwą moc audiobooków.

 2. Czy mogę korzystać z aplikacji Empik Go, jeśli mieszkam/przebywam poza granicami Polski?

  Tak. Aplikacja będzie oferowała te same treści i funkcje.

 3. Czy z aplikacji można korzystać bez połączenia internetowego?

  Bez połączenia internetowego nie można przeglądać oferty. Można natomiast czytać e-booki lub słuchać audiobooków, które zostały wcześniej pobrane do Biblioteki w aplikacji. Aplikacja przechodzi wtedy w tryb offline.

 4. Czym jest Biblioteka w aplikacji Empik Go?

  To miejsce, z poziomu którego możesz uruchamiać e-booki/audiobooki zakupione pojedynczo na stronie empik.com lub wykorzystane w ramach aktywnego abonamentu.

Funkcje w aplikacji mobilnej

 1. Czy aplikacja synchronizuje postęp czytania/słuchania książek?

  Tak. W ustawieniach aplikacji można włączyć funkcję automatycznej synchronizacji postępu. Od momentu włączenia możesz być zalogowany na swoim koncie na kilku urządzeniach, a przy uruchomieniu wybranych książek z Biblioteki ich stan postępu czytania/słuchania będzie synchronizowany automatycznie.

  Na dziś nie ma natomiast możliwości synchronizacji postępu czytania pomiędzy różnymi czytnikami i urządzeniami mobilnymi (np. PocketBook i telefon z Androidem).

 2. Czy aplikacja uruchamia książki w formacie PDF zakupionego w Empik?

  W Empik Go można czytać książki w formacie PDF zarówno te dostępne w abonamencie, jak i zakupione na Empik.com. Polecamy komiksy w formacie PDF dla dzieci i dorosłych.

  Tytuły w formacie PDF nie są natomiast dostępne na czytnikach (inkBOOK, PocketBook i Kindle).

 3. Jakie są podstawowe funkcje odtwarzacza audiobooków?

  Za pomocą odtwarzacza audiobooków możesz wstrzymywać odtwarzanie, przesuwać progres słuchanej książki, przeskakiwać do poprzedniego/następnego rozdziału. Możesz dodatkowo regulować prędkość odtwarzania, wybierać rozdziały do odsłuchania, pobrać audiobook na urządzenie oraz ustawiać drzemkę, po której odtwarzanie książki zostanie wyłączone. Z poziomu odtwarzacza audiobooków możesz również przerzucać dźwięk na głośnik lub korzystać z Google Chromecast.

Abonamenty - zasady ogólne

 1. W jaki sposób mogę zapłacić za abonament?

  Abonament można wykupić, przypisując do konta kartę płatniczą. Cyklicznie co 30 dni będzie pobierana z karty kwota o wartości wykupionego abonamentu, umożliwiająca przedłużenie aktywności abonamentu o kolejny miesiąc rozliczeniowy.

  Możesz również zapłacić z góry za dostęp do Empik Go na 3, 6 lub 12 miesięcy - szczegóły na stronie empik.com/go.

 2. Jak mogę zacząć korzystać z audiobooków i/lub e-booków dostępnych w abonamencie?

  Każdy rodzaj abonamentu daje dostęp do określonego katalogu audiobooków, e-booków i podcastów. Tytuły wchodzące w skład katalogu można sprawdzić na stronie internetowej www.empik.com/go, a także z poziomu aplikacji Empik Go, zaznaczając filtr "Mój abonament". Aby zacząć korzystać, należy kliknąć opcję "Słuchaj” lub "Czytaj” na karcie wybranego produktu. Wtedy produkt zostanie odtworzony / wyświetlony na Twoim urządzeniu. Możesz również dodać produkt do Twojej Biblioteki, bez odtworzenia / otwarcia go w danej chwili. W takim przypadku kliknij opcję "Do biblioteki".

 3. Ile osób może korzystać z abonamentu?

  Konta Empik Go są kontami indywidualnymi. Przy opisie każdego abonamentu znajduje się liczba typów urządzeń, z których można korzystać równocześnie w ramach jednego konta.

  W przypadku posiadania kilku abonamentów jednocześnie zastosowanie ma największa liczba urządzeń przypisana do jednego z posiadanych abonamentów. Nie ma możliwości dokupienia dodatkowych urządzeń (np. dokupując dodatkowy abonament).

 4. Czy mogę w dalszym ciągu kupować książki w Empik Go/empik.com w sposób klasyczny mając wykupiony abonament?

  Kupowanie książek w sposób klasyczny (jednostkowy) będzie dalej możliwe przy posiadaniu aktywnego abonamentu wyłącznie na stronie empik.com. Od kwietnia 2022 r. nie ma możliwości zakupu e-booków i audiobooków w aplikacji Empik Go - możesz jednak nadal czytać w niej książki zakupione pojedynczo na empik.com.
  ​​​​​​​ Pracujemy nad tym, by książki można było zakupić również w aplikacji Empik Go.

 5. Czy i kiedy mogę zrezygnować z zakupionego abonamentu?

  Abonament można anulować bezpłatnie w dowolnej chwili i pozostanie on aktywny jedynie do końca opłaconego okresu rozliczeniowego.

  Pamiętaj, że w przypadku abonamentu uruchomionego bezpłatnie za pomocą kodu promocyjnego abonament zostanie zdezaktywowany od razu w momencie anulacji. Ta zasada nie obowiązuje w przypadku abonamentów uruchomionych za pomocą kodów prezentowych i kart przedpłaconych (czyli kodów, które nie wymagały w procesie aktywacji podpięcia karty płatnicznej).

 6. Co się stanie jak mój abonament wygaśnie?

  Utracisz dostęp do wszystkich produktów wykorzystanych w ramach tego abonamentu. W dowolnej chwili możesz jednak wykupić abonament ponownie i odzyskać dostęp do swoich książek. Ważne: Gdy abonament wygaśnie, dalej będziesz miał dostęp z Biblioteki do swoich książek zakupionych pojedynczo w Empik Go/empik.com.

 7. Czy wszystkie książki z oferty Empik Go są dostępne w abonamencie?

  Niestety nie udało nam się jeszcze uzyskać zgody wydawców do wszystkich tytułów. Listę dostępnych książek w ramach danego abonamentu można sprawdzić online przed zakupem abonamentu. Nasza oferta wciąż się rozwija i pozyskujemy kolejne tytuły - tak nowości, jak i starsze pozycje.

  Książki niedostępne w ofercie abonamentowej można nadal zakupić na empik.com i czytać w aplikacji Empik Go.

 8. Czy pliki można zapisać sobie na dysku/przesłać komuś innemu?

  Nie. Dostęp do plików zakupionych w ramach abonamentu jest możliwy jedynie w aplikacji Empik Go.

 9. Jakie tytuły wchodzą w skład abonamentu Empik Go w ramach programu Empik Premium?

  Empik Premium daje dostęp do ograniczonej względem głównych abonamentów oferty w ramach Empik Go. Audiobooki i e-booki dostępne dla posiadaczy Empik Premium widoczne są pod tym linkiem - https://www.empik.com/premium/go. Tytuły prezentowane są również posiadaczom Empik Premium na głównym ekranie aplikacji Empik Go w module Na dobry początek. 

 10. Karta płatnicza, którą mam podłączoną do płatności cyklicznych w moim abonamencie wygasa za miesiąc. Jak mogę zmienić kartę?

  Należy zalogować się na swoje konto na empik.com, kliknąć nazwę użytkownika i następnie w części Empik Go kliknąć Twoje abonamenty Empik Go. Można też od razu wejść przez link - https://www.empik.com/twoje-konto/abonamenty. W części płatność należy kliknąć Zmień kartę i dodać nową kartę, zgadzając się równocześnie na cykliczne płatności. Po udanym dodaniu nowej karty i ponownym kliknięciu Zmień, można usunąć tą starą.

 11. Jakie są różnice między abonamentami Empik Go a ofertą audiobooków i e-booków w Empik Premium?
  Abonamenty Empik Go
  Go Mini Go Max Empik Premium
  Liczba e-booków, audiobooków i podcastów 100 000+ 100 000+ 11 000+
  Częstotliwość dodawania nowych tytułów co tydzień co tydzień co kwartał
  Liczba urządzeń do korzystania na jednym koncie 2 + Kindle 2 + Kindle 2 + Kindle
  Ile książek można dodać do biblioteki? 2 dowolną liczbę dowolną liczbę
  Częstotliwość płatności 30 dni 30 dni 30 dni lub za 6/12 miesięcy z góry

Go Mini

 1. Co to jest abonament Go Mini?

  Jest to specjalny, tańszy abonament Empik Go dla wszystkich tych, którzy czytają mniej. Po opłaceniu abonamentu użytkownik może dodać do swojej biblioteki w aplikacji w danym okresie rozliczeniowym (30 dni) 2 dowolne e-booki lub audiobooki spośród oferty abonamentowej Empik Go.

 2. Co to znaczy "dodać e-booka/audiobooka do biblioteki"?

  Zanim będziesz mógł czytać wybranego e-booka lub słuchać audiobooka w aplikacji Empik Go, musisz go dodać do swojej biblioteki. Po kliknięciu “Do biblioteki” książka zostaje przypisana do Twojego konta i możesz swobodnie zatopić się w lekturze.
  Wszystkie dodane do biblioteki książki znajdziesz w aplikacji Empik Go w zakładce “Biblioteka”.

 3. Ile e-booków i audiobooków mogę dodać do biblioteki w ramach abonamentu Go Mini?

  W ramach abonamentu Go Mini możesz dodać do swojej biblioteki w aplikacji Empik Go w każdym 30-dniowym okresie rozliczeniowym 2 książki w dowolnym formacie (e-book, audiobook).

 4. Co się stanie, jeśli się pomylę i dodam nie tego audiobooka lub e-booka, którego chciałem?

  Zanim książka zostanie dodana do Twojej biblioteki w aplikacji, zapytamy Cię, czy jesteś pewien, że to właśnie tę książkę chcesz przeczytać. W wyskakującym oknie będziesz mógł potwierdzić swój wybór lub go odrzucić.
  Jeśli nie jesteś pewien, czy wybrany tytuł Ci się spodoba, skorzystaj z opcji Darmowy fragment. Dzięki temu będziesz mógł zapoznać się z e-bookiem i audiobookiem, zanim dodasz go do swojej biblioteki i zużyjesz limit.

 5. Ile e-booków i audiobooków mogę czytać w ramach abonamentu Go Mini?

  Możesz czytać wszystkie e-booki i audiobooki dodane przez Ciebie do biblioteki tak długo, jak długo opłacasz abonament Go Mini.
  Przykładowo: jeśli jesteś z nami już 3 okresy rozliczeniowe i w tym czasie wykorzystałeś pełen limit - czyli masz w swojej bibliotece 6 książek - możesz je słuchać i czytać do woli.

 6. Do jakich e-booków i audiobooków mam dostęp w ramach abonamentu Go Mini?

  Masz dostęp do wszystkich e-booków, audiobooków, komiksów, podcastów itd. z oferty Empik Go.

 7. Czy pojedyncze odcinki podcastów, ASMR i seriali audio również wymagają zużycia limitu w koncie w abonamencie Go Mini?

  Odcinki podcastów i ASMR nie zużywają limitu, w związku z czym, jeśli opłacasz abonament Go Mini, możesz słuchać ich do woli.
  W przypadku seriali audio tylko pierwszy odcinek (lub dowolny dodany do biblioteki jako pierwszy odcinek danego serialu) zużywa Twój limit. Pozostałe odcinki zostają odblokowane od razu po jego dodaniu i nie pomniejszają limitu.
  Przykładowo - jeśli dodasz do swojej biblioteki pierwszy odcinek serialu “Projekt Riese”, pozostałe 7 odcinków możesz słuchać już bez zużywania limitu.

 8. Czy muszę co miesiąc wykorzystywać limit?

  Nie, nie musisz wykorzystywać limitu w każdym 30-dniowym okresie rozliczeniowym. Niewykorzystany limit przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy, pod warunkiem, że opłacisz swój abonament.
  Zaległy limit możesz wykorzystać przez 180 dni, pod warunkiem, że w tym czasie będziesz opłacać abonament Go Mini.

 9. Co się dzieje z niewykorzystanym limitem w abonamencie Go Mini?

  Niewykorzystany limit przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy.
  Zaległy limit możesz wykorzystać przez 180 dni, pod warunkiem, że w tym czasie będziesz opłacać abonament Go Mini.
  Jeśli nie wykorzystasz swojego limitu i zdecydujesz się zrezygnować z abonamentu Go Mini, niewykorzystany limit przepada po wygaśnięciu opłaconego okresu rozliczeniowego.

 10. Czy w abonamencie Go Mini mogę czytać e-booki na Kindle?

  W ramach abonamentu Go Mini e-booki możesz czytać również na swoim czytniku Kindle. Szczegółowe informacje na temat działania aplikacji Empik Go dla Kindle znajdziesz pod linkiem: empik.com/go/kindle

 11. Na ilu urządzeniach mogę korzystać z Empik Go, mając abonament Go Mini?

  W ramach abonamentu Go Mini możesz korzystać z Empik Go na 2 dowolnych urządzeniach (telefon, tablet, czytnik PocketBook, inkBOOK itd.) i 1 czytniku Kindle.

 12. Opłacam Empik Premium oraz abonament Go Mini w Empik Go. Czy e-booki i audiobooki dostępne w Premium również będą zużywać mój limit?

  Nie, e-booki i audiobooki dostępne w takim przypadku w Premium nie zmniejszą Twojego limitu.

 13. Jak długo mogę czytać / słuchać e-booków i audiobooków dodanych do biblioteki w ramach abonamentu Go Mini?

  E-booki i audiobooki dodane do Twojej biblioteki możesz czytać i słuchać tak długo (i dowolną liczbę razy), jak długo opłacasz abonament.

 14. Czy w ramach abonamentu Go Mini obowiązuje okres próbny?

  Tak, w ramach abonamentu Go Mini można skorzystać z okresu próbnego.

Abonament Biblioteczny

 1. Czym jest abonament biblioteczny?

  Abonament biblioteczny to specjalna wersja abonamentu Empik Go stworzona dla czytelników bibliotek uczestniczących w naszym programie „Empik Go dla bibliotek”. Biblioteki mają możliwość przystąpienia do programu i zakupu puli kodów na platformie dystrybucyjnej Platon, które w kolejnym kroku przekazywane są czytelnikom. Kody uprawniają do darmowego 30-dniowego dostępu do aplikacji Empik Go.

 2. Jak mogę sprawdzić czy moja biblioteka należy do programu?

  Niestety nie posiadamy listy bibliotek biorących udział w programie z uwagi na fakt, że biblioteki mogą dokonać zakupu kodów w dowolnym miesiącu i nie są związani długoterminowymi umowami. W celu uzyskania informacji nt. uczestnictwa biblioteki w programie należy udać się do placówki bibliotecznej i potwierdzić dostępność kodów.

 3. W jaki sposób biblioteka może dołączyć do programu?

  Dołączenie do programu nie wymaga podpisania żadnych umów. Wystarczy zarejestrować konto na platformie dystrybucyjnej Platon (platon.com.pl) i dokonać zakupu kody do aplikacji Empik Go. Pakiety kodów dostarczane są bibliotekom mailowo na adres podany w złożonym zamówieniu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://platon.com.pl/wspolpraca/empik-go.html.

 4. Jak długo ważny jest kod biblioteczny?

  Kod ważny jest 30 dni od daty aktywacji i musi zostać aktywowany w miesiącu swojej ważności - najpóźniej ostatniego dnia miesiąca (kod z datą aktywacji w sierpniu musi zostać aktywowany najpóźniej 31 sierpnia). Biblioteka przekazując kody poinformuje o dacie jego ważności.

 5. Co zrobić w sytuacji gdy nie zdążę aktywować pobranego kodu?

  W przypadku niewykorzystania kodu w danym miesiącu, ważność kodu wygasa. W celu uzyskania nowego kodu należy udać się do Biblioteki.

 6. Czy w procesie aktywacji kodu wymagane jest podpięcie karty?

  Nie, podczas aktywacji kodu nie jest wymagane podpięcie karty płatniczej.

 7. Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, żeby skorzystać z kodu?

  Tak. Kody przekazywane są przez biblioteki wyłącznie swoim czytelnikom. To biblioteka przeprowadza proces weryfikacji i przekazuje kod uprawnionym osobom.

 8. Czy korzystanie z aplikacji Empik Go w ramach pakietu bibliotecznego jest bezpłatne?

  Tak, po uruchomieniu kodu uzyskiwany jest bezpłatny dostęp do ebooków, audiobooków i podcastów oferowanych w ramach abonamentu Empik Go.

 9. Czy istnieje limit przeczytanych/odsłuchanych książek?

  Abonament biblioteczny jest analogiczny do abonamentu Go Max: zapewnia dostęp do ponad 100 tys. audiobooków, e-booków i podcastów i można w nim czytać i słuchać bez limitów.

 10. Na ilu urządzeniach mogę korzystać z Empik Go dla bibliotek?

  W abonamencie bibliotecznym, wykorzystując kod otrzymany od biblioteki, możesz korzystać z Empik Go na maksymalnie 2 urządzeniach, w następującej konfiguracji: 1 czytnik oraz 1 urządzenie mobilne (telefon, tablet).

 11. Czy z kodu bibliotecznego mogę korzystać na czytniku Kindle?

  W ramach abonamentu można czytać książki na jednym czytniku Kindle. Więcej informacji na temat, jak czytać ebooki z Empik Go na czytniku Kindle znajduje się na stronie: empik.com/go/kindle.

 12. Czy mogę czytać / słuchać w trybie offline bez dostępu do Internetu?

  Bez połączenia internetowego możliwe jest czytanie e-booków / słuchanie audiobooków wcześniej pobranych do Biblioteki w aplikacji Empik Go. Aplikacja przechodzi wówczas w tryb offline. Brak połączenia internetowego uniemożliwia przeglądanie ofert i dodawanie tytułów do biblioteki.

 13. Czy mogę pobrać sobie książki, żeby przeczytać je później?

  Nie ma możliwości pobrania plików “na zawsze”. Klient otrzymuje dostęp do książek tylko w ramach trwania abonamentu i tylko w ramach aplikacji Empik Go.

 14. Czy mogę przedłużyć abonament biblioteczny?

  Abonament biblioteczny wygasa automatycznie po 30 dniach od aktywacji. Można uzyskać do niego ponowny dostęp uzyskując kod na kolejny miesiąc ze swojej biblioteki. Alternatywnie można wykupić płatny dostęp na stronie https://www.empik.com/go/cennik

Kody promocyjne

 1. Jak uruchomić abonament za pomocą kodu zasilającego?

  Wejdź na stronę empik.com/gofree, wpisz kod, który otrzymałeś, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami.

 2. Czy muszę posiadać konto Empik, aby skorzystać z kodu zasilającego?

  Tak, konto Empik jest niezbędne do skorzystania z promocji. Za jego pomocą będziesz logował się do aplikacji Empik Go.

  Pierwszym krokiem podczas aktywacji kodu zasilającego jest właśnie logowanie/rejestracja nowego konta.

 3. Czy muszę podpinać swoją kartę płatniczą?

  To zależy od tego, jaki rodzaj kodu zasilającego uzyskałeś. Większość kodów wymaga podpięcia karty płatniczej. Część natomiast, jak np. kody rozdawane podczas akcji promocyjnych z innymi markami, nie. Podpięcia karty nie wymagają również kody z kart prezentowych i kart przedpłaconych.

  Jeśli nie wiesz, czy Twój kod wymaga podpięcia karty, podczas procesu aktywacji przekonasz się, czy karta jest wymagana. Pamiętaj – zarówno proces aktywacji, jak i sam abonament Empik Go, możesz przerwać i anulować w dowolnym momencie.

 4. Jak długo mogę korzystać z abonamentu, jeśli aktywuję kod zasilający?

  To zależy od kodu zasilającego, który otrzymałeś. Większość kodów zasilających aktywuje 30-dniowy dostęp do abonamentu Empik Go. Jednakże są również kody 60-, a nawet 90-dniowe.

  Jeśli nie zostałeś poinformowany wcześniej, podczas procesu aktywacji kodu dowiesz się, do kiedy Twój darmowy dostęp będzie ważny.

  Pamiętaj, w przypadku kodów z wymaganym podpięciem karty anulowanie abonamentu oznacza jednocześnie jego dezaktywację. W przypadku kodów bez podpięcia karty po anulacji abonamentu możesz nadal korzystać z Empik Go do końca okresu rozliczeniowego.

 5. Jak długo ważny jest kod zasilający?

  Każdy kod zasilający ma swoją datę ważności, która podawana jest wraz z kodem. Po przekroczeniu daty ważności kod staje się nieaktywny i niemożliwe jest jego aktywowanie.

 6. Czy poniosę jakąś opłatę?

  Przez okres, jaki zostanie aktywowany danym kodem zasilającym, nie zostanie pobrana żadna opłata. Przykładowo, jeśli skorzystałeś z kodu aktywującego dostęp na 30 dni i podpiąłeś kartę płatniczą, opłata zostanie pobrana po zakończeniu okresu darmowego, tj. 31 dnia od aktywacji kodu.

  Jeśli podczas aktywacji kodu nie podpinałeś karty, abonament wygaśnie, a z Twojego konta nie zostanie pobrana żadna opłata.

  Podczas aktywacji kodu i podpinania karty płatniczej pobierany jest testowo 1 zł, aby sprawdzić, czy karta jest prawidłowa. Pobrany 1 zł zostaje niemal od razu zwrócony na Twoje konto.

 7. Kiedy mogę zrezygnować z uruchomionego abonamentu?

  Z abonamentu możesz zrezygnować w dowolnym momencie – na stronie empik.com lub w Twoim koncie w aplikacji mobilnej. Pamiętaj jednak, że jeśli uruchomiłeś abonament za pomocą kodu zasilającego wymagającego podpięcia karty, Twój dostęp do abonamentu wygaśnie od razu po anulacji.

 8. Co oznacza, że kod jest nieaktywny lub dostępny tylko dla nowych użytkowników?

  To może oznaczać, że data ważności kodu zasilającego wygasła lub też kod przeznaczony jest dla użytkowników, którzy nigdy nie korzystali z abonamentu w aplikacji Empik Go.

Empik Go dla Kindle

 1. Jak działa aplikacja Empik Go dla KindleTM ?

  Aplikacja Empik Go dla Kindle to aplikacja dostępna na Twój komputer, dzięki której możesz przesyłać ebooki z Twojej Biblioteki w Empik Go na Twój czytnik Kindle TM

 2. Co zrobić, aby czytać ebooki z Empik Go na KindleTM ?

  Aby móc czytać ebooki dostępne w Twojej Bibliotece na czytniku Kindle TM:
  zainstaluj aplikację Empik Go dla Kindle TM na swoim komputerze
  zaloguj się w aplikacji na komputerze
  podłącz swój czytnik KindleTM do komputera
  zobacz, jakie tytuły masz dodane do biblioteki w Empik Go - w każdym momencie możesz dodać nowe tytuły do biblioteki w aplikacji mobilnej, a następnie odświeżyć listę książek w aplikacji Empik Go dla KindleTM
  przesyłaj ebooki ze swojej biblioteki na czytnik.

 3. Jaką wersję abonamentu Empik Go muszę mieć, aby korzystać z aplikacji Empik Go dla KindleTM ?

  Aplikacja Empik Go dla Kindle TM jest dostępna dla wszystkich wariantów abonamentu Empik Go, jak również dla osób korzystających z programu Empik Premium i Empik Premium Free.

 4. Jakie urządzenia obsługuje aplikacja Empik Go dla KindleTM ?

  Aplikację możesz zainstalować na komputerach z systemem operacyjnym Windows (od wersji 7) i MacOS (od wersji 11).
  Ebooki z Empik Go możesz natomiast przesyłać na czytniki KindleTM z ekranem dotykowym (Kindle Touch, Kindle 7, 8, 10, Paperwhite 1-5, Voyage, Oasis 1-3). Twój czytnik nie jest wspierany? Nie możesz go zsynchronizować z aplikacją? Napisz do nas na [email protected].

 5. Czy aplikacja Empik Go dla KindleTM będzie zainstalowana na moim czytniku? / Czy muszę zainstalować jakieś dodatkowe oprogramowanie na mój czytnik Kindle TM ?

  Aplikację Empik Go dla Kindle TM należy zainstalować na komputerze. Nie musisz instalować na swoim czytniku żadnego dodatkowego oprogramowania.

 6. >Ile książek miesięcznie mogę wysyłać na swój czytnik Kindle TM ?

  W danym okresie rozliczeniowym (30 dni) możesz przesłać do 10 nowych ebooków na swój czytnik. Ebooki przesłane, a następnie usunięte z czytnika możesz przesłać ponownie - nie zostaną one odjęte z Twojego limitu.

 7. Czy ebooki na czytnik mogę przesłać tylko raz w ciągu miesiąca?

  Możesz podpinać swój czytnik i przesyłać ebooki dowolną liczbę razy w danym okresie rozliczeniowym. Pamiętaj tylko, że w ciągu tych 30 dni możesz przesłać maksymalnie 10 ebooków.

 8. Jak długo mogę korzystać z przesłanych na Kindle TM ebooków?

  Ebooki możesz czytać do końca okresu rozliczeniowego. Po tym terminie książki staną się niedostępne na czytniku.
  Aby móc dalej z nich korzystać, uruchom aplikację na swoim komputerze, podłącz czytnik i kliknij opcję Synchronizuj. Jeśli opłaciłeś abonament Empik Go na kolejny miesiąc, po zsynchronizowaniu książek będziesz mógł znowu czytać je na czytniku.

 9. Czy z limitu 10 książek zostaną odjęte również ebooki już raz wysłane, a potem usunięte z czytnika?

  Nie, te książki nie zostaną odjęte z Twojego limitu - możesz je przesyłać dowolną ilość razy.

 10. Czy na Kindle TM mogę przesyłać również audiobooki?

  Nie, na swój czytnik Kindle TM możesz przesyłać wyłącznie ebooki, które masz dodane do biblioteki w Empik Go.

 11. Czy na Kindle TM mogę przesyłać również komiksy?

  Na czytnik nie ma możliwości przesyłania komiksów. Ten format jest nieobsługiwany.

 12. Czy mogę korzystać z abonamentu Empik Go na kilku czytnikach Kindle TM ?

  Nie, możesz korzystać na jednym koncie tylko z jednego czytnika.

 13. Czy mogę podpiąć jeden czytnik Kindle TM do kilku kont na Empik Go?

  Nie, możesz korzystać na jednym koncie tylko z jednego czytnika.

 14. Czy mogę zmienić czytnik na inny?

  Tak, możesz zmienić urządzenie Kindle TM na swoim koncie raz na 40 dni.

 15. Czy Kindle TM wlicza się w limit urządzeń w ramach abonamentu?

  Nie, czytnik Kindle TM traktowany jest jako osobne urządzenie spoza limitu. Np. w abonamencie Go Max możesz mieć 2 urządzenia (np. telefon i tablet) i 1 czytnik KindleTM.

 16. Jak często muszę synchronizować swój czytnik z aplikacją Empik Go dla Kindle TM ?

  Raz na 30 dni. W momencie, gdy będzie niezbędna synchronizacja:
  ebooki na Twoim czytniku staną się niedostępne - nie będziesz mógł ich uruchomić
  w aplikacji Empik Go dla Kindle TM na Twoim komputerze pojawi się przycisk Synchronizuj.
  Synchronizacja jest możliwa po opłaceniu abonamentu na kolejny miesiąc.

 17. Czy mogę zsynchronizować swój czytnik “na zapas”?

  Nie, ponieważ nie wiemy, czy abonament na kolejny miesiąc zostanie poprawnie opłacony.