Najczęściej zadawane pytania

Abonamenty

 1. W jaki sposób mogę zapłacić za abonament?

  Abonament można wykupić przypisując do konta kartę płatniczą. Cyklicznie co 30 dni będzie pobierana z karty kwota o wartości wykupionego abonamentu, umożliwiająca przedłużenie aktywności abonamentu o kolejny miesiąc rozliczeniowy.

 2. Dlaczego muszę wyrazić zgodę na przelew za 1 zł przy kupowaniu abonamentu?

  Po zapisaniu karty płatniczej w celu jej weryfikacji pobierzemy z niej 1 zł. Kwota ta zostanie zwrócona na Twoje konto w przeciągu 24 godzin.

 3. Jak mogę zacząć korzystać z audiobooków i/lub e-booków dostępnych w abonamencie?

  Każdy rodzaj abonamentu daje dostęp do określonego katalogu audiobooków i/lub e-booków. Tytuły wchodzące w skład katalogu można sprawdzić na stronie internetowej www.empik.com/go, a także z poziomu aplikacji Empik Go w odpowiedniej sekcji np. “Lektury szkolne w abonamencie”. Aby zacząć korzystać należy zaznaczyć opcję “Słuchaj w ramach abonamentu” lub “Czytaj w ramach abonamentu” na karcie wybranego produktu. Teraz wystarczy tylko potwierdzić odpowiednim przyciskiem, a produkt zostanie dodany do Twojej Biblioteki.

 4. Ile osób może korzystać z abonamentu?

  Przy opisie każdego abonamentu znajduje się liczba urządzeń z których można korzystać równocześnie w ramach jednego konta.

 5. Czy mogę w dalszym ciągu kupować książki w Empik Go/empik.com w sposób klasyczny mając wykupiony abonament?

  Kupowanie książek w sposób klasyczny (jednostkowy) będzie dalej możliwe przy posiadaniu aktywnego abonamentu. Model abonamentowy oraz zakupu jednostkowego będą działały równolegle, dzięki czemu możesz czerpać korzyści zarówno z książek dostępnych w abonamencie jak i tych, które kupujesz jednostkowo.

 6. Czy mogę skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego?

  Dla wybranych abonamentów jest dostępna możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego. Przed zakupem należy sprawdzić szczegóły w opisie na karcie abonamentu.

 7. Czy dla każdego abonamentu w ofercie jest dostępny okres próbny?Ile razy mogę korzystać z okresu próbnego?

  Nie. Okres próbny można wykorzystać tylko raz, niezależnie od ilości abonamentów w ofercie. Przykład: jeżeli skorzystasz z 14 dniowego okresu próbnego na abonament "Ebooki bez limitu" to nie będzie przysługiwał Ci okres próbny dla innych abonamentów z oferty np. "Audiobooki bez limitu". Okres próbny aktywuje się wyłącznie raz, na jeden z wybranych abonamentów Empik Go.

 8. Czy i kiedy mogę zrezygnować z zakupionego abonamentu?

  Abonament można anulować bezpłatnie w dowolnej chwili i pozostanie on aktywny jedynie do końca bieżącego okresu rozliczeniowego.

 9. Co się stanie jak mój abonament wygaśnie?

  Utracisz dostęp do wszystkich produktów wykorzystanych w ramach tego abonamentu. W dowolnej chwili możesz jednak wykupić abonament ponownie i odzyskać dostęp do swoich książek. Ważne: Gdy abonament wygaśnie, dalej będziesz miał dostęp z Biblioteki do swoich książek zakupionych jednostkowo w Empik Go/empik.com.

 10. Czy wszystkie książki z oferty Empik Go są dostępne w abonamencie?

  Niestety nie udało nam się jeszcze uzyskać zgody wydawców do wszystkich tytułów. Listę dostępnych książek w ramach danego abonamentu można sprawdzić online przed zakupem abonamentu. Wraz z upływem czasu planujemy rozwijać ofertę dostępnych książek. Książki niedostępne w ofercie abonamentowej można nadal zakupić w aplikacji jednostkowo.

 11. Chcę zmienić aktualnie wykupiony abonament “Lektury szkolne” na abonament “Audiobooki bez limitu”- jak to zrobić?

  W pierwszej kolejności należy anulować aktualnie wykupiony abonament (“Lektury szkolne”). Gdy zakończy się jego okres rozliczeniowy i abonament wygaśnie, będziesz miał możliwość wykupienia innego abonamentu, w Twoim przypadku “Audiobooki bez limitu”.

 12. Czy pliki można zapisać sobie na dysku/przesłać komuś innemu?

  Nie. Dostęp do plików zakupionych w ramach abonamentu jest możliwy jedynie w aplikacjach Empik Go.

 13. Czy mogę czytać na czytniku/komputerze?

  Niestety jeszcze nie, obecnie dostęp jest możliwy tylko przez aplikację Empik Go dostępną na smartfony i tablety (iOS i Android).

 14. Czym są materiały dodatkowe w abonamencie “Lektury szkolne”? Czy to są bryki/opracowania?

  Nie są to streszczenia, które zastępują czytanie lub słuchanie danego dzieła. Są to pomoce naukowe, które mają wesprzeć w nauce i w powtórkach przed egzaminami. Materiały dodatkowe to podcasty “O co chodzi”, czyli kilkuminutowe pliki audio, w których wyjaśniony jest kontekst i znaczenie dzieła oraz opracowania Wydawnictwa Zielona Sowa czytane przez Krystynę Czubównę.

 15. Czy abonament “Audiobooki bez limitu” obejmuje dostęp do tytułów, które są dostępne w abonamecie “Lektury szkolne”?

  W abonamencie “Audiobooki bez limitu” dostępne są wszystkie lektury z abonamentu “Lektury szkolne” w formie audiobooka. Nie ma dostępnych tytułów w formie e-booka. Abonament obejmujący zarówno szeroki katalog e-booków i audiobooków, łącznie z lekturami szkolnymi, jest obecnie w przygotowaniu.

Zakupy jednostkowe książek

 1. Czym są zakupy jednostkowe w Empik Go?

  Zakupy jednostkowe jako uzupełnienie abonamentów, umożliwiają zakup w aplikacji wybranej pozycji z oferty Empik Go za określoną kwotę widoczną na karcie wybranego produktu. Zakupiona książka po chwili staje się dostępna do czytania/słuchania w aplikacji Empik Go w zakładce Biblioteka oraz można ją pobrać w postaci pliku na stronie empik.com w zakładce Produkty cyfrowe (dostępne formaty: epub/mobi dla e-booka lub MP3 dla audiobooka)

 2. Czy można kupować książki w aplikacji Empik Go na iOS?

  Aktualnie zakupy jednostkowe bezpośrednio w Empik Go na iOS są niemożliwe. Aby korzystać z książek w aplikacji na iOS, należy najpierw dokonać zakupu wybranej pozycji na stronie empik.com lub skorzystać z jednego z dostępnych abonamentów Empik Go.

 3. Czy można dokonać zakupów bez rejestracji?

  Aby dokonać zakupu e-booka lub audiobooka w aplikacji Empik Go, należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny dostępny w aplikacji lub na stronie empik.com

 4. Czy można zakupić jednorazowo więcej niż jeden produkt na Empik Go?

  Każdorazowo w procesie zakupowym klient ma możliwość zamówienia tylko jednego tytułu w formie e-booka lub audiobooka.

 5. Jakiego rodzaju produkty można przeglądać i kupować za pomocą aplikacji Empik Go?

  Aplikacja Empik Go służy do przeglądania i kupowania treści cyfrowych. Obecnie za pośrednictwem Empik Go możesz przeglądać ofertę oraz dokonywać zakupów spośród e-booków (epub/mobi) i audiobooków (mp3).

 6. W którym miejscu mam dostęp do zakupionego ebooka lub audiobooka?

  Zakupiony e-book lub audiobook po dokonaniu transakcji jest dostępny zarówno na stronie empik.com w zakładce Produkty cyfrowe jak i na ekranie Biblioteka w aplikacji Empik Go.

 7. Czy przed zakupem produktu, można przeczytać lub posłuchać jego fragment?

  Po wejściu na kartę produktu znajdziesz funkcję darmowy fragment. Jej uruchomienie umożliwia przeczytanie lub odsłuchanie udostępnionego darmowego fragmentu produktu.

 8. Jeżeli odinstaluję aplikację z mojego urządzenia, czy stracę dostęp do zakupionych za jej pośrednictwem treści cyfrowych?

  Nie. Zakupione produkty wciąż będą dostępne w zakładce Produkty cyfrowe w sklepie empik.com. Po ponowym zainstalowanie aplikacji Empik Go będą również dostępne na ekranie Biblioteka.

 9. W jaki sposób mogę dokonać płatności w aplikacji Empik Go?

  Po przejściu do ekranu płatności, możesz dokonać płatności przy użyciu wybranych metod płatności: przelew bankowy, kartę kredytową, BLIK, Paypal, Masterpass, eKarta, karta podarunkowa.

 10. Czy w aplikacji Empik Go można wykorzystać kod rabatowy?

  Tak, jeżeli dysponujesz kodem rabatowym obniżającym cenę e-booka lub audiobooka, wystarczy podczas procesu zakupowego nacisnąć przycisk posiadam kod rabatowy, następnie wpisać kod w zakładce kod rabatowy i kliknąć Zastosuj.

Ogólne

 1. Na jakich urządzeniach mogę korzystać z aplikacji Empik Go?

  Empik Go do prawidłowego funkcjonowania wymaga urządzenia przenośnego (smartfon, tablet) posiadającego dostęp do Internetu i wyposażonego w system operacyjny iOS albo Android.

 2. Co mam zrobić, jeśli zapomniałem hasła logowania?

  W aplikacji Empik Go korzystasz z tego samego hasła, na które dokonano rejestracji na stronie empik.com. Jeśli zapomniałeś hasła, na ekranie logowania w aplikacji skorzystaj z funkcji Nie pamiętasz hasła, następnie wpisz swój adres email, na który otrzymasz wiadomość linkiem do zmiany hasła.

 3. Czy z aplikacji można korzystać bez połączenia internetowego?

  Bez połączenia internetowego nie można przeglądać oferty ani dokonywać zakupów. Można natomiast czytać e-booki lub słuchać audiobooków, które zostały wcześniej pobrane do Biblioteki w aplikacji. Aplikacja przechodzi wtedy w tryb offline.

 4. Czym jest Biblioteka w aplikacji Empik Go?

  To miejsce, z poziomu którego możesz uruchamiać e-booki/audiobooki zakupione jednostkowo w aplikacji Empik Go, na stronie empik.com lub wykorzystane w ramach aktywnego abonamentu.

 5. Jakie są podstawowe funkcje aplikacji Empik Go?

  W aplikacji możesz przeglądać asortyment Empik Go, uzyskać dostęp do swojego Konta Klienta, dokonywać zakupów wybranych książek, posiadać dostęp do Treści Cyfrowych zakupionych poprzez Sklep Internetowy empik.com oraz Empik Go, czytać zakupione e-booki i słuchać audiobooki oraz korzystać z innych funkcjonalności dostępnych w Empik Go.

Funkcje w aplikacji

 1. Czy aplikacja synchronizuje postęp czytania/słuchania książek?

  Tak. W ustawieniach aplikacji można włączyć funkcję automatycznej synchronizacji postępu. Od momentu włączenia możesz być zalogowany na swoim koncie na kilku urządzeniach, a przy uruchomieniu wybranych książek z Biblioteki ich stan postępu czytania/słuchania będzie synchronizowany automatycznie.

 2. Czy aplikacja uruchamia książki w formacie PDF zakupionego w Empik?

  Aktualnie Empik Go nie ma funkcji czytania książek w formacie PDF. Książki nie będą wyświetlane w Bibliotece w aplikacji.

 3. Czy można nawigować po książce?

  Tak. Zarówno e-booki jak i audiobooki podzielone są na rozdziały, do których można przechodzić przy użyciu funkcji Rozdziały. Dodatkowo udostępnione są funkcje umożliwiające poruszanie się po książkach przy użyciu odpowiednich kontrolek takich jak kolejna strona, przewiń o 30 sekund w przód itp.

 4. Czy mogę wyszukiwać tekst w czytanej książce?

  Tak. Funkcja wyszukiwania tekstu jest dostępna.

 5. Czy mogę zaznaczać fragmenty tekstu w e-bookach?

  Tak. Po przytrzymaniu tekstu pojawi się kontrolka umożliwiająca zaznaczenie i zapisanie fragmentu tekstu. Dzięki temu w przyszłości możesz w prosty sposób powrócić do zaznaczonego tekstu lub też dzielić się nim z ludźmi, których znasz.

 6. Do czego służą Twoje listy?

  Za pomocą sekcji Twoje listy możesz tworzyć własne listy zakupowe lub kolekcje książek.

 7. Czy można zmienić czcionkę lub jej wielkość w zakupionym e-booku?

  Podczas czytania książki dotknij palcem w okolicy środka ekranu - w jego górnej części pojawi się zakładka z opcjami, oznaczona jako TT - w tym miejscu możesz zmienić czcionkę i/lub jej wielkość.

 8. Czy można zmienić tło lub jasność i kontrast ekranu podczas czytania?

  Podczas czytania książki dotknij palcem w okolicy środka ekranu - w jego górnej części pojawi się zakładka z opcjami oznaczona jako TT - w tym miejscu możesz zmienić tło lub jasność i kontrast ekranu.

 9. Jakie są podstawowe funkcje odtwarzacza audiobooków?

  Za pomocą odtwarzacza audiobooków możesz wstrzymywać odtwarzanie, przesuwać progres słuchanej książki, przeskakiwać do poprzedniego/następnego rozdziału. Możesz dodatkowo regulować prędkość odtwarzania, wybierać rozdziały do odsłuchania, pobrać audiobook na urządzenie oraz ustawiać drzemkę po której odtwarzanie książki zostanie wyłączone.

 10. Czy mogę dźwięk odtwarzanego audiobooka słuchać przez głośnik Bluetooth?

  Tak. Będąc w odtwarzaczu audiobook dotknij opcji Przerzuć na głośnik i wybierz dostępny głośnik Bluetooth.

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.