Empik Go w bibliotekach

Korzystaj bezpłatnie z tysięcy tytułów dzięki współpracy Empik Go z Twoją lokalną biblioteką.

Warunki korzystania z abonamentu bibliotecznego znajdują się w sekcji "Często zadawane pytania" u dołu strony.

Wpisz kod pobrany z biblioteki

Empik Go w bibliotekach
Wpisz kod pobrany z biblioteki

Kod ma 8 znaków i nie powinien zawierać spacji.

Jak wykorzystać kod?

 1. Wpisz kod, który otrzymałeś z biblioteki.

 2. Zaloguj się lub zarejestruj w Empik.

 3. Pobierz aplikację Empik Go na system iOS lub Android.

 4. Ciesz się tysiącami tytułów dostępnych w abonamencie Empik Go!

Często zadawane pytania

 • Czym jest abonament biblioteczny?

  Abonament biblioteczny to specjalna wersja abonamentu Empik Go stworzona dla czytelników bibliotek uczestniczących w naszym programie „Empik Go dla bibliotek”. Biblioteki mają możliwość przystąpienia do programu i zakupu puli kodów na platformie dystrybucyjnej Platon, które w kolejnym kroku przekazywane są czytelnikom. Kody uprawniają do darmowego 30-dniowego dostępu do aplikacji Empik Go.

 • Jak mogę sprawdzić czy moja biblioteka należy do programu?

  Niestety nie posiadamy listy bibliotek biorących udział w programie z uwagi na fakt, że biblioteki mogą dokonać zakupu kodów w dowolnym miesiącu i nie są związani długoterminowymi umowami. W celu uzyskania informacji nt. uczestnictwa biblioteki w programie należy udać się do placówki bibliotecznej i potwierdzić dostępność kodów.

 • W jaki sposób biblioteka może dołączyć do programu?

  Dołączenie do programu nie wymaga podpisania żadnych umów. Wystarczy zarejestrować konto na platformie dystrybucyjnej Platon (platon.com.pl) i dokonać zakupu kody do aplikacji Empik Go. Pakiety kodów dostarczane są bibliotekom mailowo na adres podany w złożonym zamówieniu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://platon.com.pl/wspolpraca/empik-go.html.

 • Jak długo ważny jest kod biblioteczny?

  Kod ważny jest 30 dni od daty aktywacji i musi zostać aktywowany w miesiącu swojej ważności - najpóźniej ostatniego dnia miesiąca (kod z datą aktywacji w sierpniu musi zostać aktywowany najpóźniej 31 sierpnia). Biblioteka przekazując kody poinformuje o dacie jego ważności.

 • Co zrobić w sytuacji gdy nie zdążę aktywować pobranego kodu?

  W przypadku niewykorzystania kodu w danym miesiącu, ważność kodu wygasa. W celu uzyskania nowego kodu należy udać się do Biblioteki.

 • Czy w procesie aktywacji kodu wymagane jest podpięcie karty?

  Nie, podczas aktywacji kodu nie jest wymagane podpięcie karty płatniczej.

 • Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, żeby skorzystać z kodu?

  Tak. Kody przekazywane są przez biblioteki wyłącznie swoim czytelnikom. To biblioteka przeprowadza proces weryfikacji i przekazuje kod uprawnionym osobom.

 • Czy korzystanie z aplikacji Empik Go w ramach pakietu bibliotecznego jest bezpłatne?

  Tak, po uruchomieniu kodu uzyskiwany jest bezpłatny dostęp do ebooków, audiobooków i podcastów oferowanych w ramach abonamentu Empik Go.

 • Czy istnieje limit przeczytanych/odsłuchanych książek?

  Abonament biblioteczny zależny jest zakupionego przez bibliotekę pakietu. W celu uzyskania informacji o typie przyznanego dostępu, należy udać się do Biblioteki, która wydała kod.

 • Na ilu urządzeniach mogę korzystać z Empik Go dla bibliotek?

  W abonamencie bibliotecznym, wykorzystując kod otrzymany od biblioteki, możesz korzystać z Empik Go na maksymalnie 2 urządzeniach, w następującej konfiguracji: 1 czytnik oraz 1 urządzenie mobilne (telefon, tablet).

 • Czy z kodu bibliotecznego mogę korzystać na czytniku Kindle?

  W ramach abonamentu można czytać książki na jednym czytniku Kindle. Więcej informacji na temat, jak czytać ebooki z Empik Go na czytniku Kindle znajduje się na stronie: empik.com/go/kindle.

 • Czy mogę czytać / słuchać w trybie offline bez dostępu do Internetu?

  Bez połączenia internetowego możliwe jest czytanie e-booków / słuchanie audiobooków wcześniej pobranych do Biblioteki w aplikacji Empik Go. Aplikacja przechodzi wówczas w tryb offline. Brak połączenia internetowego uniemożliwia przeglądanie ofert i dodawanie tytułów do biblioteki.

 • Czy mogę pobrać sobie książki, żeby przeczytać je później?

  Nie ma możliwości pobrania plików “na zawsze”. Klient otrzymuje dostęp do książek tylko w ramach trwania abonamentu i tylko w ramach aplikacji Empik Go.

 • Czy mogę przedłużyć abonament biblioteczny?

  Abonament biblioteczny wygasa automatycznie po 30 dniach od aktywacji. Można uzyskać do niego ponowny dostęp uzyskując kod na kolejny miesiąc ze swojej biblioteki. Alternatywnie można wykupić płatny dostęp na stronie https://www.empik.com/go/cennik

Poznaj ofertę dla bibliotek

Oferujemy współpracę bez podpisywania długoterminowej umowy, co daje dużą elastyczność i niezależność. Dystrybucją i sprzedażą pakietów dla bibliotek zajmuje się platforma Platon.

dowiedz się więcej

Pobierz Empik Go na Android lub iOS