• Magda Mołek

 • Joanna Keszka

ROZWAŻNA
i EROTYCZNA

Produkcja oryginalna Empik go logo

O podcaście

Kobieca seksualność jest ważna. Dla nas bardzo ważna. Wypierana przez dziesiątki lat, nie traktowana poważnie, chowana do „szuflady wstydu i lęku” nie będzie nam służyć. Kobiecość to seksualność. Chcemy być szczęśliwe, zdrowe i zachwycone swoim ciałem i seksem. Potrzebujemy do tego wiedzy, narzędzi, nazywania rzeczy po imieniu i wsparcia. Po to powstał ten podcast: z miłości do kobiet, do dobrego seksu, do wolności. Bo każda z nas jest Rozważna i Erotyczna.

Sprawdź też 1. sezon podcastu w aplikacji Empik Go.

Premiera: 20/01/2021

Odcinki

ODCINEK SPECJALNY Czyje jest kobiece ciało?

Odcinek specjalny 2. serii dotyka Strajku Kobiet i gniewu, który przetoczył się przez ulice polskich miast pod koniec 2020 roku. W rozmowie autorki pytają, czyje jest kobiece ciało? Mocny głos mądrych kobiet … dla kobiet (choć nie tylko)!

Odcinek dostępny w całości bezpłatnie na kanale YouTube Empik Go.

Czytaj więcej

ODCINEK 01 Jak rozmawiać z dziećmi o seksie, czyli edukacja seksualna dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Rzetelna edukacja seksualna to bardzo ważny temat. Jeśli nie rozmawiamy z dziećmi i młodzieżą o seksie, to zostawiamy je, a szczególnie dziewczynki i kobiety na pastwę potrójnego parszywego trio: poczucia winy, wstydu i grzechu.

W wielu polskich domach temat seksualności jest traktowany jako coś wstydliwego i złego, a odpowiedzią na kobiece potrzeby ma być to, czego zażyczy sobie jej przyszły/obecny partner/ mąż. Jednak duża część Polek chce dla siebie i swoich córek czegoś zupełnie innego. Poczucia, że moje potrzeby seksualne są ok i warto za nimi podążać, przekonania, że moje ciało jest dobre i piękne i zasługuje na szacunek i traktowanie go z miłością, wiary w to, że zasługuję na przyjemność i radość, a moje wybory seksualne to moja sprawa i nikomu nic do tego. Warto wiedzieć, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi, żeby seks kojarzył im się z pewnością siebie i przyjemnością, a nie z grzechem i żeby wiedziały, jak wyznaczać i egzekwować bezpieczne dla nich granice. Czas powiedzieć naszym dzieciom prawdę: seks nie jest grzechem!

Czytaj więcej

ODCINEK 02 Jak skończyć udawać orgazmy. I jak zacząć je mieć.

On ma mieć orgazm, a jej ma wystarczyć satysfakcja z tego, że jemu było dobrze? Kobiety są zachęcane do poświęcania się w łóżku w imię miłości i dla dobra związku. Jeśli nie będą wymagały dla siebie zbyt wiele, to obiecuje się im, że partner będzie zadowolony i spokojny i ominie je krytyka, wyśmianie czy odrzucenie.

Całe pokolenia zostały wychowane w fałszywym przekonaniu, że kobiety wolą poczucie bliskości od samej przyjemności w łóżku. Warto zadać wprost pytanie, czy naprawdę kobiety nie mają nic przeciwko skupianiu się przede wszystkim na zaspokajaniu pragnień partnerów? Chodzi to, żeby mężczyźni zrozumieli, że w seksie chodzi o przyjemność, nie tylko o ich własną, ale także partnerek, kochanek i żon. A kobiety, żeby uwierzyły w swoje prawo do przyjemności, w takiej formie, na jaką same mają ochotę. Przedstawimy Wielką Teorię Kobiecego Orgazmu. Orgazmy to coś wspaniałego. Warto się o nie starać. Opinia, że kobiety przedkładają intymność nad orgazm znieważa naszą inteligencję. Co z tego, że partnerka czuje się związana z kochankiem, skoro on dochodzi, a ona nie? I tak za każdym razem? Można zaryzykować stwierdzenie, że w takiej sytuacji trudno mówić o prawdziwym intymnym związku. Już dość zaciskania zębów w łóżku i robienia tego dla jego satysfakcji. Jesteśmy za prawem kobiet do własnych orgazmów.

Czytaj więcej

ODCINEK 03 Randkuj jak bogini, czyli pewność siebie jest sexy.

Żeby cieszyć się randkami, związkami, podnieceniem, nagością, wyobraźnią i zabawami erotycznymi potrzeba nam w życiu i w łóżku pewności siebie, która przebije wszystko dookoła. Nabywanie takiej nieustraszonej postawy zdobywa się krok po kroku, ba czasem całymi latami. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień.

Seksualną pewność siebie zdobywa się stopniowo i sukcesywnie. Im na więcej sobie pozwalasz, tym pewniej zaczynasz się czuć. Odkrywanie w sobie rosnącej pewności siebie to wspaniała, wzbogacająca i wyzwalająca przygoda. Zdobywania siły samo w sobie jest wzmocnieniem. Szukajcie własnych radosnych i podniecających erotycznych ścieżek, bez oglądania się na to, co powiedzieliby na ten temat inni: rodzina, szkoła, sąsiedzi, księża, politycy, redaktorzy, celebryci, koledzy i koleżanki, nieudolni kochankowie, czy nieznajomi. Jeśli my sobie pozwolimy, nikt nam już nie zabroni.

Czytaj więcej

ODCINEK 04 Czy wierzysz w solidarność kobiet?

Wierzymy w solidarność kobiet. Kiedy kobiety mocno stoją po swojej stronie to zawsze związane są z tym mocne, pozytywne emocje. Bycie po swojej stronie i po stronie innych kobiet to nie jest łatwe zadanie. Konserwatywne społeczeństwo zachęca do tego, żeby kobiety uważały inne kobiety na swojego największego wroga. Tak łatwo mówić źle o innych kobietach: jeśli on zdradził, to wina jest tej drugiej, praca z kobietami to największa kara, a jej sukcesy, to zagrożenie dla mojej pracy.

Uczy się nas byśmy wzajemnie traktowały się jako podejrzane, bezlitosne rywalki o rzadko dla nas dostępne dobra: odpowiedniego mężczyznę, dobrą pozycję w pracy, uznanie w środowisku, w którym żyjemy i realizujemy się zawodowo. Kiedy występujemy przeciwko innym kobietom, zawsze strzelamy gola do własnej bramki. Mówiąc: nie lubię pracować z kobietami, tak naprawdę mówimy źle o sobie- nie można ze mną pracować. Mamy prawo i obowiązek szukać sojuszniczek między sobą. Silnie zmotywowana, określona sama prze siebie kobieta, na którą nie czeka zemsta bogów, za to, że niekoniecznie szuka swojego odbicia w oczach mężczyzny, to nie jest zagrożenie, ale szansa dla nas wszystkich. Wspierajmy, się dmuchajmy sobie w skrzydła i koleżankujmy się. Spójrzmy na solidarność kobiet, jak na nasz wielki zbiorowy obowiązek.

Czytaj więcej

ODCINEK 05 Fantazje erotyczne kobiet

Seks jest coraz lepszy, kiedy poznajemy i akceptujemy siebie. Rozpal swoją wyobraźnię i przestań się oceniać. A więc czego ty pragniesz, jeśli chodzi o seks? Odpowiedź na to pytanie jest kluczem do odkrywania radości i z seksu, i z życia, bo seks z życiem lubią chodzić sobie ramię w ramię. Rozgrzej swoje fantazje. W fantazji możesz wypróbować nowe sposoby uprawiania seksu, inne style. Nie musisz być dosłowna interpretując swoje marzenia.

To, że lubisz przed snem fantazjować o zbiorowym gwałcie z udziałem pięciu mężczyzn nie oznacza, że masz tendencje autodestrukcyjne, ani, że masz głęboką potrzebę, żeby zostać zhańbiona. Raczej chodzi o to, że chcesz oddać komuś kontrolę w łóżku lub poczuć, że jesteś mocno pożądana przez partnera. Fantazje są przydatne do tego, żeby odkryć, co sprawia, że robisz się wilgotna. Twoje pragnienia są tylko twoje. Ciesz się nimi, korzystaj z nich i nigdy nie daj sobie wmówić, że są głupie, złe, albo zbędne. Masz swój zbiór fantazji, potrzeb, podniet oraz własną historię doświadczeń i fascynacji seksualnych. Twoje pragnienia mówią o tym, kim jesteś, skąd pochodzisz, co jest dla ciebie ważne, za czym tęsknisz i czego się boisz. Z przerobienia twoich pragnień na czyjeś inne nie może wyniknąć nic dobrego. W zasadzie jest to najkrótsza droga, aby całkowicie pozbawić się radości z seksu. W fantazjach erotycznych jest siła kobiet: „nigdy nie sądziłam, żeby inne kobiety miały tego typu myśli. zawsze myślałam, że z powodu moich seksualnych wyobrażeń jestem jakiś perwersyjnym wyjątkiem od reguły. Teraz, kiedy znam marzenia i fantazje erotyczne innych kobiet, czuję, że mogę zaakceptować siebie taką, jaką jestem. Dzięki Bogu nie jestem już sama”.

Czytaj więcej

ODCINEK 06 Koniec zawstydzania kobiet za sprawianie sobie przyjemności

Dopóki nie uwierzymy , że przyjemność z seksu należy się także kobietom i ze ta przyjemność nie polega na tym , że on miał orgazm i ją może nawet za to pochwalił, ale co z tego skoro ona znowu została z niczym, seks będzie nadal narzędziem do kontrolowania , ograniczania i zawstydzania kobiet . Nasze prawo do przyjemności , do swoich potrzeb, do wyrażania pragnień - każe nam się wymieniać na pozyskiwanie aprobaty otoczenia .

Jak się ubierasz i zachowujesz jak kurwa czy wariatka to nie dziw się, że nikt cię nie traktuje poważnie . Zawracasz głowę swoimi potrzebami, zamiast jak porządna kobieta siedzieć cicho i udostępniać otwory na swoim ciele, żeby zadowolić partnera. Bo męskie potrzeby to te ważne . Kobiece to tylko fanaberie i przesada. Kobieta , która rozmawia o swoich potrzebach seksualnych czy w jakikolwiek inny sposób wyraża seksualność jest wulgarna , krzykliwa , nie elegancka , nie kobieca i zawsze sama sobie winna, jeśli zostanie skrzywdzona . Już dość wykorzystywania seksu do uciszania kobiet . Dość kłamania : że jakoby wolno nam wszystko w sytuacji , kiedy pozwala nam się jedynie na odrobinę więcej . Zasługujemy na przyjemność i dobre traktowanie w życiu i w seksie.

Czytaj więcej

ODCINEK 07 Komunikacja w związku

Jak dbać o swoje pieniądze i przyjemność z seksu w związku. Komunikacja polega na tym, że potrafisz opowiedzieć o twoich potrzebach, pragnieniach, fantazjach, historiach, ograniczeniach i obawach, a także wysłuchać swojego partnera bez oceniania. Nie istnieje coś takiego jak wystarczająca liczba rozmów o seksie i pieniądzach. Nigdy dość takich konwersacji!

Rozmowa na tematy łóżkowe to niezwykła sprawa – może odmienić twój nastrój, stosunek do życia, zmienia nudny ponury dzień w coś zabawnego, figlarnego, dającego nadzieję na przyszłość. Czasami nie mamy siły albo ochoty na fizyczne zbliżenie. To przecież zdarza się każdemu. A rozmawiać możemy zawsze! Pijąc kawę w ukochanym kubku i siedząc w ulubionych kapciach, jesteśmy w stanie wyczarować lubieżną atmosferę wokół siebie. Dla wielu kobiet, dyskusje pod hasłem: „A może byśmy tak, najmilszy...” (i tu następuje mniej lub bardziej szczegółowy opis sprośnych pomysłów na wspólne zabawy) to najlepsza rozgrzewka erotyczna pod słońcem. Dlatego opowiemy o tym, jak rozmawiać o seksie. I na jeszcze inny ważny temat, który często też jest tabu w związku, taki jak pieniądze.

Czytaj więcej

ODCINEK 08 Kobiety, które tworzyły historię kobiecej seksualności.

Historie kobiet, które nie czekały, aż świat je zaszufladkuje. Tworzyły własną definicję seksualności i zmieniały świat. Przedstawimy lekcję seksapilu spod skrzydeł kobiet, które tworzyły własne zasady w życiu i w seksie.

Nie tylko to co wiotkie i słodkie jest atrakcyjne. Niedwuznaczne aluzje na temat seksu nie są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Kobieta też może rozdawać karty, nie musi wciąż czekać aż zostanie „upolowana”. Przedstawiamy seksbomby, gwiazdy burleski, pisarki erotyczne i ich odświeżające spojrzenie na kobiecość.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Kolejne odcinki co tydzień w aplikacji Empik go

Magda
Mołek

Dziennikarka telewizyjna. Od 25 lat w rozmowach, które prowadzi z gośćmi w różnych programach, poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania. Od niedawna ma swój kanał na YouTubie “W MOIM STYLU” Kobiece sprawy leżą jej na sercu od zawsze a kobieca seksualność jest, według niej, jedną z najważniejszych. Stąd pomysł na podcast w duecie z Joanną Keszką.

Zdjęcie Magdy Mołek i Joanny Keszki

Trenerka Kreatywnego Seksu, specjalistka w temacie kobiecej seksualności, edukatorka seksualna i pisarka scenariuszy erotycznych. Autorka poradników i książek o seksie „Grzeczna to już byłam”, „Potęga Zabawnego Seksu”. Pisze o kobiecej perspektywie w polskich rozmowach na temat seksu na portalu www.barbarella.pl. Prowadzi warsztaty i szkolenia w całej Polsce.

Joanna
Keszka

Empik go logo

Niesamowite historie w każdej chwili

Słuchaj 1 i 2 sezonu podcastu „Rozważna i erotyczna” w aplikacji Empik Go.

Wybieraj też spośród 20 tys. audiobooków i podcastów oraz 31 tys. e-booków.

Wypróbuj bezpłatnie przez 7 dni *

* Potem płacisz jedynie 39,99 zł miesięcznie. Zarejestruj się i rozpocznij 7-dniowy okres próbny. Anuluj w dowolnym momencie.

Masz kod promocyjny? Zrealizuj go tutaj

zdjęcie serialu na ekranie

Jedno konto. Słuchaj i czytaj na wielu urządzeniach

 • ikona aplikacji

  Telefon i tablet

  link do applikacji link do applikacji link do applikacji
 • ikona aplikacji

  Apple CarPlay

  link do applikacji ikona aplikacji
 • ikona aplikacji

  Czytniki InkBOOK

  link do applikacji logo PocketBook
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.