"Frozen 2" na DVD

Zacznijmy od podstaw: każdy fan „Krainy Lodu” (znanej też pod angielskim tytułem „Frozen”) chce mieć nieograniczony dostęp do swoich ulubionych scen, piosenek i powiedzonek. Warto więc zaopatrzyć go w wersję na DVD lub Blu Ray, w zależności od rodzaju odtwarzacza, jaki posiada. Jeżeli zaś obdarowywana osoba ma telewizor z funkcją 3D, można sprawić jej „Krainę Lodu” właśnie w tej technologii - dzięki temu pościgi saniami z udziałem dzielnego Kristoffa i renifera Svena będą jeszcze bardziej emocjonujące, a potyczka ze śnieżnym potworem stworzonym przez Elsę bardziej realistyczna. Oczywiście największym spełnieniem marzeń będzie 2 część w wersji na DVD - świąteczny poranek przy takim filmie od razu nabierze wyjątkowego klimatu!

Kraina Lodu 2 DVD

"Mam tę moc..." czyli soundtrack z Krainy Lodu 

„Kraina Lodu” to też świetna, kochana przez widzów i chwalona przez krytyków ścieżka dźwiękowa, nagrodzona statuetką Grammy. Hit „Let it go” w wykonaniu Idiny Menzel (w polskiej wersji językowej „Mam tę moc” – zaśpiewana przez Katarzynę Łaskę) zdobył z kolei Oscara w kategorii „Najlepszej piosenki oryginalnej” i dołączył do panteonu filmowych klasyków, które po prostu trzeba znać. Jednak muzyka z obu części "Frozen" to znacznie więcej niż tylko jeden ponadczasowy klasyk. Słuchanie ścieżki dźwiękowej z "Krainy Lodu 2" pokazuje, że to ponadczasowa, emocjonująca i świetnie zrealizowana muzyka filmowa, która będzie nam towarzyszyć jeszcze długi czas po obejrzeniu filmu. 

Muzyka Kraina Lodu

Książki Kraina Lodu i komiksy

Kto powiedział, że historia Anny, Elsy, Kristoffa, bałwana Olafa i renifera Svena nie nadaje się na komiks? Ich autorem jest Joe Caramagna, znany z prac przy komiksowych wersjach „Gwiezdnych Wojen” czy „Spider-mana” oraz „Kapitana Ameryki”. „W poszukiwaniu siebie. Kraina Lodu” oraz „Droga do domu. Kraina Lodu” to fascynujące historie osadzone w realiach królestwa Arendelle, z ulubionymi bohaterami w rolach głównych. „Kraina Lodu” jest luźno oparta na motywach jednej z najsłynniejszych baśni Jana Christiana Andersena, czyli „Królowej Śniegu”, w której tytułowa postać była inspiracją dla Królowej Elsy, obdarzonej tajemniczą, potężną mocą. W powieści „Z dala od siebie. Mroczna baśń”, poznajemy kolejną wariację na ten temat: autorka Jen Calonita przedstawia nam fabułę, w której Elsa i Anna nie wiedzą o swoim istnieniu, a ich losy łączą się w dramatycznych okolicznościach. Jeżeli zaś chodzi o najmłodszych fanów, to solidną porcję krótkich, ciekawych opowieści o Annie i Elsie znajdziemy zaś w serii „Kraina Lodu. Bajki 5 minut przed snem”, a także „Kraina Lodu 2. Nowa kolekcja bajek” oraz „Kraina Lodu. Kocham ten film”.

KRaina lodu komiks

Zabawa z Elsą i Anną 

Każda kochana przez dzieci (i dorosłych) animacja to jednak przede wszystkim zabawki - te do przytulania i te do układania czy rozwiązywania. I tak, warto zwrócić uwagę na 160-elementowe puzzle z wizerunkiem sióstr Elsy i Anny, Kristoffa, Svena i Olafa oraz imponujący zamek z Krainy Lodu od Lego Duplo. Dużo radości pod choinką sprawią najmłodszym także kolorowanki-naklejanki z motywami z „Krainy Lodu”, a także oficjlana lalka idelanie odwzorowujące filmową Elsę. Niezależnie od wieku, z aprobatą spotkają się na pewno pięknie wykonane figurki ukochanych bohaterek i bohaterów: Mroźnej Elsy czy Anny z Olafem.

Lalka Elsa Kraina Lodu

Frozen dla całej rodziny

Jak pamiętamy, głównym motywem disneyowskiej animacji jest wszechobecny lód, sprowadzony na mieszkańców Arendelle przez gniew Anny. Lód, a dokładnie eksperymenty z jego udziałem, są też motywem zabawki edukacyjnej Eksperymenty z wodą i lodem, przeznaczonej dla dzieci od 5 do 11 roku życia, a sprawiającej dużo frajdy także ich rodzicom. Zabawą dla całej rodziny będzie też bez wątpienia  gra planszowa Magiczny Ogród.  A wśród zabawek dla nieco starszych fanów „Krainy Lodu” znajdziemy kolorowanki antystresowe z Elsą, Anną, Olafem, trollami i pięknymi bajkowymi krajobrazami. Nie zapominajmy także o gadżetach dla fanów - w końcu najwięksi miłośnicy danego filmu uwielbiają otaczać się akcesoriami związanymi z ukochanymi bohaterami. Szczoteczka elektryczna z podobiznami Elsy i Anny sprawi, że codzienne szczotkowanie zębów będzie dla dziecka znacznie przyjemniejsze! 

Oral B szczoteczka dla dzieci

Chcesz wiedzieć, jaki prezent dla dziecka wybrać, by wywołać uśmiech na jego twarzy? Szukasz nowych inspiracji i wartych uwagi poleceń? Zajrzyj do naszego działu Prezentowników oraz poczytaj artykuły z Pasji Dziecka.